romea - logo
28. května 2020 (čtvrtek)
svátek má Vilém
Loading
rozšířené vyhledávaní

Žháři v Německu zapálili další ubytovnu pro běžence

16.7.2015 16:32
Kurdští uprchlíci (FOTO: Repro Česká televize)
Kurdští uprchlíci (FOTO: Repro Česká televize)

Neznámí žháři v Německu zapálili další budovu, která byla připravená pro běžence. V noci na čtvrtek zaútočili na zatím ještě prázdný komplex v bavorském Reichertshofenu, napsala agentura DPA.

"Zatím nemůžeme vyloučit, že motiv je xenofobní," uvedl policejní mluvčí Hans-Peter Kammerer.

V minulosti se v městečku konalo několik demonstrací proti chystanému ubytování běženců.

V Reichertshofenu vzniká ubytovna z někdejšího hostince, zprovozněna by měla být v září. Žháři založili oheň u dvou vstupů, plameny se následně rozšířily do sálu, který zcela zničily.

Škoda je odhadována na nejméně 150 000 euro (přes čtyři miliony korun).

V posledních měsících bylo zaznamenáno několik žhářských útoků na budoucí ubytovny pro uprchlíky v několika spolkových zemích.

Nově policie vyšetřuje také případ střelby na ubytovnu v saském Böhlenu nedaleko Lipska, která již hostí asi 160 uprchlíků. Neznámí útočníci na ni stříleli o víkendu, dvě noci po sobě. Při střelbě nebyl nikdo zraněn, poničeno bylo několik fasádních obkladů.

Přečteno: 917x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

uprchlík, Migrace, Útok, Požár, NěmeckoHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo