romea - logo
20. února 2020 (čtvrtek)
svátek má Oldřich
Loading
rozšířené vyhledávaní

Žháři v Německu zapálili další ubytovnu pro běžence

16.7.2015 16:32
Kurdští uprchlíci (FOTO: Repro Česká televize)
Kurdští uprchlíci (FOTO: Repro Česká televize)

Neznámí žháři v Německu zapálili další budovu, která byla připravená pro běžence. V noci na čtvrtek zaútočili na zatím ještě prázdný komplex v bavorském Reichertshofenu, napsala agentura DPA.

"Zatím nemůžeme vyloučit, že motiv je xenofobní," uvedl policejní mluvčí Hans-Peter Kammerer.

V minulosti se v městečku konalo několik demonstrací proti chystanému ubytování běženců.

V Reichertshofenu vzniká ubytovna z někdejšího hostince, zprovozněna by měla být v září. Žháři založili oheň u dvou vstupů, plameny se následně rozšířily do sálu, který zcela zničily.

Škoda je odhadována na nejméně 150 000 euro (přes čtyři miliony korun).

V posledních měsících bylo zaznamenáno několik žhářských útoků na budoucí ubytovny pro uprchlíky v několika spolkových zemích.

Nově policie vyšetřuje také případ střelby na ubytovnu v saském Böhlenu nedaleko Lipska, která již hostí asi 160 uprchlíků. Neznámí útočníci na ni stříleli o víkendu, dvě noci po sobě. Při střelbě nebyl nikdo zraněn, poničeno bylo několik fasádních obkladů.

Přečteno: 915x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

uprchlík, Migrace, Útok, Požár, NěmeckoHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo