romea - logo
6. července 2022 (středa)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Zmocněnec pro romské komunity bude na Slovensku koordinovat využívání peněz z EU určených na inkluzi

4.4.2022 12:27
Ján Hero, zmocněnec vlády Slovenské republiky pro romské komunity
Ján Hero, zmocněnec vlády Slovenské republiky pro romské komunity

Úřad zmocněnce pro romské komunity na Slovensku by měl koordinovat proces inkluze marginalizovaných romských komunit a používání finančních prostředků z fondů Evropské unie, které jsou na inkluzi určené.

Podle serveru slovenskoaktualne.cz to vyplývá z navrhované novely zákona o organizaci činnosti vlády a ústřední státní správy. Důvodem má být převedení úřadu zmocněnce z resortu ministerstva vnitra, které se dosud o agendu staralo, pod úřad vlády.

„Uvedeným způsobem se vytváří právní prostředí pro efektivní výkon koordinační funkce zmocněnce v rozsahu právních úkonů a poukazování transferů veřejných zdrojů v oblasti inkluze Romů,“ uvádí se podle stejného serveru v dokumentu. Navrhované opatření by mělo nabýt účinnosti do začátku listopadu.

Úřad zmocněnce pro romské komunity přešel pod Úřad vlády Slovenské republiky v loňském roce. Pod ministerstvem fungoval od roku 2012 – do roku 2016 jako zmocněnec působil současný europoslanec Peter Pollák, do roku 2020 pak Ábel Ravasz, v období 2020 – 2021 Andrea Bučková. V současné době je v čele úřadu Ján Hero.

Přečteno: 465x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, EU, Zmocněnec, Sociálně vyloučené lokalityHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo