romea - logo
20. října 2020 (úterý)
svátek má Vendelín

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Zmocněnec slovenské vlády pro romskou menšinu Ravasz reaguje na Matoviče: Dejte mi důvěru a nechte mě pracovat nebo mě odvolejte

29.3.2020 12:11
Zplnomocněnec vlády SR pro romské komunity Ábel Ravasz (Zdroj: minv.sk)
Zplnomocněnec vlády SR pro romské komunity Ábel Ravasz (Zdroj: minv.sk)

Zmocněnec vlády pro romské komunity Ábel Ravasz (Most-Híd) vyzval premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), aby mu buď dal důvěru a nechal ho pracovat, nebo jej odvolal z funkce. Učinil tak prostřednictvím statusu na sociální síti, kterým reagoval na slova Igora Matoviča. Ten se během tiskové besedy na Úřadu vlády SR vyjádřil, že Peter Pollák (OĽaNO) je v problematice romských komunit desetkrát informovanější než Ravasz. Matovič dal najevo, že s Ravaszem při zasedáních ústředního krizového štábu SR nepočítá. Informoval o tom server Topky.sk.

"Nenuťte nám někoho, protože někdo má dnes funkci. V tomto státě mělo mnoho lidí funkci a byli absolutně neschopní v té funkci. A my vidíme, v jakém stavu jsme ten stát probrali," řekl na tiskové konferenci Matovič v souvislosti s obsazením ústředního krizového štábu, který má řešit pandemii onemocnění COVID-19. Podle premiéra Ravasz nerozumí problémům romských komunit tak jako Pollák, který pochází z prostředí romské komunity.

"Igor Matovič mě dnes veřejně obvinil, že nerozumím tématu romských komunit, zejména proto, že nejsem Rom. Je to den poté, co mi Peter Pollák po konstruktivním pracovním setkání oznámil, že zatím chtějí se mnou spolupracovat," napsal Ravasz na sociální síti. Premiéra vyzval, aby mu buď dal svou důvěru, nebo jej z funkce zmocněnce vlády pro romské komunity odvolal.

"Na podobné útoky nehodlám teď reagovat, je čas krize, ne kampaně. Moje výsledky a odbornost ví posoudit každý, kdo se do tématu vyzná. Klidně ať se zeptá," dodal Ravasz.

Přečteno: 615x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Ábel Ravasz, COVID-19, Sociálně vyloučené lokalityHLAVNÍ ZPRÁVY

Fery Bartoš (FOTO: Facebook Fery B.)

Populární zpěvák Fery Bartoš varoval z nemocnice před onemocněním COVID-19: Není to chřipka, dávejte na sebe všichni pozor

17.10.2020 18:15
V době kdy i celá řada Romů sdílí na sociálních sítích dezinformace kolem onemocnění COVID-19 varoval před virem populární zpěvák Fery Bartoš. Ten musel být kvůli onemocnění COVID-19 hospitalizován a k dýchání mu pomáhaly přístroje. Na sociálních sítích o tom informoval jeho kamarád Roman Cina Červeňák.
 celý článek

--ilustrační foto--

videoPREMIÉRA: Ondra Gizman a Ondrej Ferko v hudebním pořadu BAŠAVEL

16.10.2020 13:30
V dalším díle hudebního pořadu Bašavel se představí tentokrát známé a netradiční duo. Ondra Gizman ml., který velmi bravurně ovládá hru na saxofon a ze Slovenska Ondrej Ferko, který pochází z muzikantské rodiny
 celý článek

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Kulturista Filip Grznár shvaloval vraždu a vyhrožoval vyvražděním chomutovských Romů. Dostal pokutu 15 000 korun

16.10.2020 10:20
S peněžitým trestem 15 tisíc korun odešel od chomutovského okresního soudu kulturista, zápasník MMA, fitness trenér a youtuber Filip Grznár. Soud ho uznal vinným z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu. Podle obžaloby Grznár v červnu 2017 v Plzni natočil video, ve kterém schvaluje vraždu z května 2017 v Chomutově. Informuje o tom iDnes.cz. Grznár s pokutou nesouhlasí, na místě se proti verdiktu odvolal. Případem se bude Krajský soud v Ústí nad Labem.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo