romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Známe nominace na oceněné v prvním ročníku European Roma Spirit 2016. Server Romea.cz byl nominován do užšího kola

27.9.2016 13:36
European Roma Spirit Award 2016
European Roma Spirit Award 2016

Letos poprvé se uskuteční předávání cen European Roma Spirit Award 2016 (ERSA), jejichž cílem je ocenit aktivity, projekty či jednotlivce podporující integraci Romů v Evropě a přinášející efektivní a fungující řešení problémů, kterým romská komunita čelí. Pořádající organizací je Asociace pro kulturu, vzdělání a komunikaci (ACEC) společně s Nadací otevřené společnosti pod záštitou Ministra práce, sociálních věcí a rodiny Slovenské republiky Jána Richtera a Rady vlády Slovenské republiky pro romské komunity.

V prvním ročníku bylo podáno celkem 65 nominací z 23 evropských zemí. O finálových třech nominovaných v každé z pěti kategorií rozhodla porota ve složení Věra Jourová, evropská komisařka pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví, Michael Kocáb, Andrzej Mirga z Romského vzdělávacího fondu, Mirjam Karoly z Úřadu pro demokratické instituce a lidská práva a Esther Brooks zastupující americkou Rutgersovu univerzitu.

Slavnostní předání cen se uskuteční 10. října v Bratislavě.

Seznam nominovaných

  1. kategorie nevládní organizace: Impreuna agentura pro sociální rozvoj společenství (Rumunsko), Fundación Secretariado Gitano (Španělsko), nevládní organizace Mladí Romové – Herceg Novi (Černá Hora)
  2. kategorie společnost, organizace a zaměstnavatel: Nemocnice Antverpy (Belgie), Roma Education Support Trust (Velká Británie), Centrum rozvoje vzdělání (Polsko)
  3. kategorie média: TV Šutel (Makedonie), Romea.cz (Česká republika), Romani Union of Slovenia (Slovensko)
  4. kategorie obec: Spišský Hrhov (Slovensko), Berlin-Neukölln (Německo), Graz (Rakousko)
  5. kategorie osobnost: Veijo Baltazar (Finsko), Ivailo Tournev (Bulharsko), Sabíha Suleiman (Řecko)

Národní ceny Roma Spirit

Delší tradici než evropská Roma Spirit mají národní varianty, například na Slovensku se letos koná 8. ročník. Nominace na Roma spirit Slovenská republika 2016 lze posílat do 13. října. V České republice se bude letos udílet tato cena již po šesté, nominace lze posílat již jen do tohoto pátku. Posláním Roma Spirit, kterou pořádá Nadace Michaela Kocába ve spolupráci s Otevřenou společností, o.p.s., a Muzeem romské kultury, je ocenit a popularizovat práci jednotlivců i organizací, kteří přispívají ke zlepšení situace Romů v České republice.

Nominaci do kterékoli kategorie může zaslat každý obyvatel nebo obyvatelka České republiky, a to pomocí jednoduchého online formuláře. Nominované činy nebo činnost musejí spadat do období od prosince 2015 do konce září 2016. Zasílání nominací bude ukončeno 30. září 2016. Laureáti cen Roma Spirit budou vyhlášeni u příležitosti Mezinárodního dne lidských práv dne 10. prosince 2016 v Pražské křižovatce.

Přečteno: 1169x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Roma Spirit, Romská reprezentace, romské neziskové organizace, romská kultura, OceněníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo