romea - logo
26. února 2020 (středa)
svátek má Dorota
Loading
rozšířené vyhledávaní

Zpívali antisemitské písně, teď se jdou podívat do Osvětimi

4.5.2018 10:50
Němečtí rapeři Farid Bang a Kollegah dostali minulý měsíc hudební cenu Echo. Zdroj: archiv Farid Bang a Kollegah
Němečtí rapeři Farid Bang a Kollegah dostali minulý měsíc hudební cenu Echo. Zdroj: archiv Farid Bang a Kollegah

Němečtí rapeři Farid Bang a Kollegah, kteří navzdory údajně antisemitským textům svých písní dostali minulý měsíc hudební cenu Echo, přijali pozvání Mezinárodního osvětimského výboru na návštěvu památníku v areálu bývalého nacistického vyhlazovacího tábora Osvětim-Březinka v Polsku. Informoval o tom dnes deník Bild.

"Pozvání přijímáme," oznámili 31letý Farid Bang a 33letý Kollegah. Ocenění jejich alba Jung, Brutal, Gutaussehend 3 vyvolalo skandál. Na desce jsou i songy s verši zjevně bagatelizujícími hrůzy holokaustu: "Mé tělo je vyrýsovanější než vězňů z Osvětimi" nebo "Udělej zas nějaký holokaust, přijď s Molotovovým koktejlem".

Německý svaz hudebního průmyslu, který předávání cen organizoval, minulý týden oznámil, že ceny už se udílet nebudou. Mezitím na protest proti ocenění kontroverzních raperů vrátili německé hudební ceny například rocker Marius Müller-Westernhagen a osobnosti z oblasti klasické hudby včetně argentinsko-izraelského dirigenta a klavíristy Daniela Barenboima. Müller-Westernhagen stál u zrodu myšlenky pozvat raperskou dvojici do Osvětimi.

Oba rapeři by měli bývalý tábor smrti navštívit 3. června. Christoph Heubner z vedení výboru navrhl toto datum, protože v tu dobu budou na místě mladí lidé z Německa a Polska pomáhat pracovníkům památníku. "Taková návštěva obou raperů by byla i signálem pro mnohé jejich fanoušky," řekl v úterý Heubner. Ve středu státní zastupitelství v Düsseldorfu oznámilo, že proti raperům zahájilo vyšetřování kvůli podezření z podněcování k nenávisti vůči skupině obyvatel.

Přečteno: 1294x
 

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Antisemitismus, Osvětim, koncentrační táborHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo