romea - logo
25. září 2020 (pátek)
svátek má Zlata

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Zpívali antisemitské písně, teď se jdou podívat do Osvětimi

4.5.2018 10:50
Němečtí rapeři Farid Bang a Kollegah dostali minulý měsíc hudební cenu Echo. Zdroj: archiv Farid Bang a Kollegah
Němečtí rapeři Farid Bang a Kollegah dostali minulý měsíc hudební cenu Echo. Zdroj: archiv Farid Bang a Kollegah

Němečtí rapeři Farid Bang a Kollegah, kteří navzdory údajně antisemitským textům svých písní dostali minulý měsíc hudební cenu Echo, přijali pozvání Mezinárodního osvětimského výboru na návštěvu památníku v areálu bývalého nacistického vyhlazovacího tábora Osvětim-Březinka v Polsku. Informoval o tom dnes deník Bild.

"Pozvání přijímáme," oznámili 31letý Farid Bang a 33letý Kollegah. Ocenění jejich alba Jung, Brutal, Gutaussehend 3 vyvolalo skandál. Na desce jsou i songy s verši zjevně bagatelizujícími hrůzy holokaustu: "Mé tělo je vyrýsovanější než vězňů z Osvětimi" nebo "Udělej zas nějaký holokaust, přijď s Molotovovým koktejlem".

Německý svaz hudebního průmyslu, který předávání cen organizoval, minulý týden oznámil, že ceny už se udílet nebudou. Mezitím na protest proti ocenění kontroverzních raperů vrátili německé hudební ceny například rocker Marius Müller-Westernhagen a osobnosti z oblasti klasické hudby včetně argentinsko-izraelského dirigenta a klavíristy Daniela Barenboima. Müller-Westernhagen stál u zrodu myšlenky pozvat raperskou dvojici do Osvětimi.

Oba rapeři by měli bývalý tábor smrti navštívit 3. června. Christoph Heubner z vedení výboru navrhl toto datum, protože v tu dobu budou na místě mladí lidé z Německa a Polska pomáhat pracovníkům památníku. "Taková návštěva obou raperů by byla i signálem pro mnohé jejich fanoušky," řekl v úterý Heubner. Ve středu státní zastupitelství v Düsseldorfu oznámilo, že proti raperům zahájilo vyšetřování kvůli podezření z podněcování k nenávisti vůči skupině obyvatel.

Přečteno: 1296x
 

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Antisemitismus, Osvětim, koncentrační táborHLAVNÍ ZPRÁVY

Romští kandidáti v krajských a senátních volbách 2020 (Koláž: Romea.cz)

V Krajských volbách kandiduje minimálně sedm Romů, do Senátu jeden. Romové jsou na kandidátkách Pirátů, SPD, Změny a Strany zelených

23.9.2020 17:00
Jak zjistil server Romea.cz o hlasy voličů v letošních krajských volbách bude v celém Česku usilovat nejméně 7 Romů. Jeden Rom, Cyril Koky, pak kandiduje do Senátu za Pirátskou stranu. Právě Piráti, jako vůbec první parlamentní strana v historii, nasadili Roma Karla Kariku jako lídra kandidátky v Ústeckém kraji a jejich kandidáta na hejtmana. Dva Romové pak kandidují i za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které je známé svými protiromskými a xenofobními výroky a je pravidelně zmiňováno ve zprávách o extremismu.
 celý článek

Budova Rady Evropy ve Štrasburku (FOTO: Elwood j blues, Wikimedia Commons)

Podle Rady Evropy je výuka romštiny v Česku nedostatečná. Ve městech se zastoupením menšin chybějí dvojjazyčné nápisy

23.9.2020 15:38
Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků. Česko učinilo kroky pozitivním směrem v ochraně němčiny, polštiny a moravské chorvatštiny, uvádí zpráva tohoto nadnárodního orgánu. RE ale Česku zároveň připomněla nedostatečnou výuku romštiny na základních a středních školách.
 celý článek

Na akci, Běh pro zdraví, 19. června 2018, holčička podala v běhu bravurní výkon. Běžela v balerínkách ... Doběhla první! (FOTO: Centrum voľného času CVrČek)

"Dívka v balerínkách" sklízí další sportovní úspěchy. Vyhrála běh na 1500 na mistrovství Východního Slovenska

23.9.2020 15:13
Annamária Horváthová, známá jako dívka v balerínkách, se stala absolutní vítězkou v běhu na 1500 m na mistrovství Východního Slovenska jednotlivců. A sbírala i další sportovní úspěchy. Na mistrovství Slovenska dorostenců a dorostenek v běhu na 1 500 m byla třetí a v běhu na 800 m doběhla pátá.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo