romea - logo
22. září 2020 (úterý)
svátek má Darina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)
Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana Čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.

Před malou chvílí na svém facebookovém profilu zveřejnila prezidentka text, ve kterém vyjadřuje své nadšení ze setkání s těmito mladými a talentovanými lidmi. Text doplnila o fotografie z pátečního setkání. „Veľmi sa teším z dnešného stretnutia so vzdelanými a rozhľadenými mladými ľuďmi, ktorí chcú aktívne prispieť k rozvoju Slovenska a už teraz ho úspešne reprezentujú. Študujú biochémiu, farmáciu, pedagogiku, sociálnu prácu, techniku a mnohé ďalšie odbory a venujú sa aj dobrovoľníckym aktivitám nielen doma, ale aj v zahraničí. Som na nich hrdá, pretože sú inšpiráciou aj pre majoritu“, uvádí Zuzana Čaputová na svém facebookovém profilu.

Jednou ze studentek, která se s Čaputovou setkala, byla studentka předškolní elementární pedagogicky na Prešovské univerzitě, Andrea Siváková. Ta pro noviny Korzár uvedla mimo jiné: „Byla jsem velmi překvapená. Paní prezidentka je velmi lidská. I když zastává takovýto post, je velmi přirozená. Upřímně jsme si povídali, bylo to příjemné posezení“.

Na závěr Čaputová dodala ve svém příspěvku, že je nutné podporovat Romy ve vzdělání už od útlého dětství.

VIDEO

Přečteno: 4010x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační FOTO: Romea.cz

Giňa Tabarik k blížícím se volbám: Čunkodomky v Mostě? Dobře vám tak Romale! Co jste si „zvolili“ to máte!

19.9.2020 21:58
I když, Bůh ví, jak by to s blokem 3 v Chánově dopadlo. Ono, první problém nastal totiž v tom, že ho tak nějak místní obyvatelé zlikvidovali. Druhý problém nastal hned potom, co se město rozhodlo situaci vyřešit. A jak jinak, bez Romů. Jak by taky Romové mohli o čemkoliv rozhodovat, nebo se na čemkoliv podílet, když politické zastoupení romské komunity rovná se nule. A to není problém jen v Mostě, je to problém vlastně kdekoliv, kde Romové v Česku žijí.
 celý článek

David Oplatek, sociální pracovník, člen Zastupitelstva Městské části Brno-střed

David Oplatek: Novináři z iDnes.cz si články o Romech cucají z prstu. Je jejich cílem budit nenávist?

19.9.2020 14:00
V sobotu 19. září vyšel v internetovém deníku iDnes.cz článek o tom, že okolí brněnského Cejlu je „no-go zóna“. Takto se obvykle označují místa, kam se bojí chodit nejen běžní obyvatelé, ale nezasahují zde ani policie a další složky veřejné moci. Přesně takový dojem se redaktoři snaží navodit, když píší, že Cejl je „místo, kde vidíte policii jen projíždět.“ Toto je uvedeno přímo v titulku. Samotný text už je přístupný jen po zaplacení. Ten, kdo si v sobotu na internetu otevřel idnes.cz, tak musel nabýt dojmu, že návštěvu ulice Cejl je lepší si rozmyslet.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Festival Khamoro se uskuteční ve dvou blocích v září a listopadu

18.9.2020 9:43
Festival romské kultury Khamoro se uskuteční na podzim, a to ve dvou blocích. První z nich nabídne od 23. do 26. září čtyři koncerty gypsy jazzu či klasické hudby a výstavu, druhý pak od 27. do 29. listopadu koncerty tradiční muziky. Konat by se měla i mezinárodní konference o romské literatuře. Program na setkání s novináři představili pořadatelé z organizace Slovo 21.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo