romea - logo
11. listopadu 2019 (pondělí)
svátek má Martin
Loading
rozšířené vyhledávaní

VIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)
Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana Čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.

Před malou chvílí na svém facebookovém profilu zveřejnila prezidentka text, ve kterém vyjadřuje své nadšení ze setkání s těmito mladými a talentovanými lidmi. Text doplnila o fotografie z pátečního setkání. „Veľmi sa teším z dnešného stretnutia so vzdelanými a rozhľadenými mladými ľuďmi, ktorí chcú aktívne prispieť k rozvoju Slovenska a už teraz ho úspešne reprezentujú. Študujú biochémiu, farmáciu, pedagogiku, sociálnu prácu, techniku a mnohé ďalšie odbory a venujú sa aj dobrovoľníckym aktivitám nielen doma, ale aj v zahraničí. Som na nich hrdá, pretože sú inšpiráciou aj pre majoritu“, uvádí Zuzana Čaputová na svém facebookovém profilu.

Jednou ze studentek, která se s Čaputovou setkala, byla studentka předškolní elementární pedagogicky na Prešovské univerzitě, Andrea Siváková. Ta pro noviny Korzár uvedla mimo jiné: „Byla jsem velmi překvapená. Paní prezidentka je velmi lidská. I když zastává takovýto post, je velmi přirozená. Upřímně jsme si povídali, bylo to příjemné posezení“.

Na závěr Čaputová dodala ve svém příspěvku, že je nutné podporovat Romy ve vzdělání už od útlého dětství.

VIDEO

Přečteno: 3262x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační foto (FOTO: Pixabay)

Vláda zaujala neutrální stanovisko k návrhu odškodnění protiprávně sterilizovaných žen

31.10.2019 16:00
Skupina poslanců ČSSD, ANO, TOP 09 a KDU-ČSL v čele s Helenou Válkovou, vládní zmocněnkyní pro lidská práva, přišla s návrhem odškodnit protiprávně sterilizované ženy. Vláda, na včerejším jednání, k tomuto návrhu zaujala neutrální stanovisko. Jednorázové finanční odškodnění 300 tisíc korun by měla podle návrhu doputovat až ke čtyřem stovkám protiprávně sterilizovaných žen.
 celý článek

Nenávistné příspěvky na Facebooku (koláž: Romea.cz)

videoPŘÍMÝ PŘENOS: Mezinárodní konference Anticikanismus a nenávistné projevy v online prostředí

29.10.2019 12:35
V Praze se uskutečnila Výroční konference INACH 2019. Proběhla 30. října v hotelu Belvedere. Tématem konference byl anticikanismus a nenávistné projevy v online prostředí. Pořadatelem akce byla organizace INACH ve spolupráci s ROMEA o. p. s. První romská internetová televize ROMEA TV odvysílala z konference přímý přenos.
 celý článek

Václav Sivák (FOTO: Facebook Václava Siváka)

videoPřepište dějiny! Historický úspěch! Václav Sivák se stal mistrem světa v Kickboxu!

26.10.2019 12:32
Václav Sivák získal zlatou medaili na mistrovství světa v Kickboxu v Sarajevu. Ve včerejším finálovém duelu porazil borce z Kazachstánu a stal se tak historicky prvním mistrem světa v Kickboxu z České republiky.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo