romea - logo
8. prosince 2021 (středa)
svátek má Květoslava

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)
Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana Čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.

Před malou chvílí na svém facebookovém profilu zveřejnila prezidentka text, ve kterém vyjadřuje své nadšení ze setkání s těmito mladými a talentovanými lidmi. Text doplnila o fotografie z pátečního setkání. „Veľmi sa teším z dnešného stretnutia so vzdelanými a rozhľadenými mladými ľuďmi, ktorí chcú aktívne prispieť k rozvoju Slovenska a už teraz ho úspešne reprezentujú. Študujú biochémiu, farmáciu, pedagogiku, sociálnu prácu, techniku a mnohé ďalšie odbory a venujú sa aj dobrovoľníckym aktivitám nielen doma, ale aj v zahraničí. Som na nich hrdá, pretože sú inšpiráciou aj pre majoritu“, uvádí Zuzana Čaputová na svém facebookovém profilu.

Jednou ze studentek, která se s Čaputovou setkala, byla studentka předškolní elementární pedagogicky na Prešovské univerzitě, Andrea Siváková. Ta pro noviny Korzár uvedla mimo jiné: „Byla jsem velmi překvapená. Paní prezidentka je velmi lidská. I když zastává takovýto post, je velmi přirozená. Upřímně jsme si povídali, bylo to příjemné posezení“.

Na závěr Čaputová dodala ve svém příspěvku, že je nutné podporovat Romy ve vzdělání už od útlého dětství.

VIDEO

Přečteno: 4184x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo