romea - logo
22. září 2019 (neděle)
svátek má Darina
Loading
rozšířené vyhledávaní

VIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)
Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana Čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.

Před malou chvílí na svém facebookovém profilu zveřejnila prezidentka text, ve kterém vyjadřuje své nadšení ze setkání s těmito mladými a talentovanými lidmi. Text doplnila o fotografie z pátečního setkání. „Veľmi sa teším z dnešného stretnutia so vzdelanými a rozhľadenými mladými ľuďmi, ktorí chcú aktívne prispieť k rozvoju Slovenska a už teraz ho úspešne reprezentujú. Študujú biochémiu, farmáciu, pedagogiku, sociálnu prácu, techniku a mnohé ďalšie odbory a venujú sa aj dobrovoľníckym aktivitám nielen doma, ale aj v zahraničí. Som na nich hrdá, pretože sú inšpiráciou aj pre majoritu“, uvádí Zuzana Čaputová na svém facebookovém profilu.

Jednou ze studentek, která se s Čaputovou setkala, byla studentka předškolní elementární pedagogicky na Prešovské univerzitě, Andrea Siváková. Ta pro noviny Korzár uvedla mimo jiné: „Byla jsem velmi překvapená. Paní prezidentka je velmi lidská. I když zastává takovýto post, je velmi přirozená. Upřímně jsme si povídali, bylo to příjemné posezení“.

Na závěr Čaputová dodala ve svém příspěvku, že je nutné podporovat Romy ve vzdělání už od útlého dětství.

VIDEO

Přečteno: 2841x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Jana Horváthová (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

V pražských Dejvicích by mělo za čtyři roky stát centrum Romů a Sintů. Muzeum romské kultury rozšíří pole své působnosti

13.9.2019 9:24
Muzeum romské kultury se sídlem v Brně chce v roce 2023 otevřít v Praze centrum Romů a Sintů. Náklady budou asi milion eur (zhruba 25,8 milionu Kč), pokrýt by je měl grant z norských fondů. ČTK to v úterý 10.9., v Letech u Písku řekli za Muzeum romské kultury jeho ředitelka Jana Horváthová a Roman Truksa.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo