romea - logo
22. října 2021 (pátek)
svátek má Sabina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Zuzana Čaputová, prezidentka SR, popřála Romům k Mezinárodnímu dni: Paľikerav tumenge. Džanav mištes hoj jekhetane koda keraha

8.4.2020 10:52

Osmý duben se každoročně nese v duchu oslav Mezinárodního dne Romů. Prezidentka Slovenské republiky, Zuzana Čaputová, dnes promluvila k Romům a mimo jiné poděkovala všem Romům, kteří se angažují v boji proti koronaviru. Tradičně přidala i několik slov v romském jazyce.

„Dnes si připomínáme Mezinárodní den Romů. Při jeho příležitosti jsem plánovala přijmout Romy a Romky, kteří dělají hodně dobrého pro Slovensko. Chtěla jsem jim poděkovat a pokračovat v upřímném dialogu, který je tak potřebný pro vzájemné porozumění a spolupráci. I když se dnes nemůžeme setkat osobně, srdcem zůstáváme spolu,“ řekla ve svém projevu Čaputová.

Během svého projevu poděkovala prezidentka Romům, kteří se angažují v boji proti koronavirové pandemii. Poděkovala romským zdravotníkům a také romským dobrovolníkům, kteří šijí roušky.

Podle Čaputové dopadá krize spojená s pandemií na každého. Na některé lidi ale dopadá o to více kvůli vyššímu věku, finanční situaci nebo špatnému bydlení.

„Vím, že i mezi vámi jsou tací. Vím, že mnozí z vás se setkávají s předsudky kvůli své etnické příslušnosti. Chci vás ubezpečit, že jsem prezidentkou všech. Nerovnosti vnímám a chci být nadále hlasem těch, které není slyšet,“ zaznělo z úst prezidentky na konci projevu. 

Přečteno: 12414x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Mezinárodní den Romů, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo