romea - logo
15. srpna 2020 (sobota)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Zpěvačka Jana Lota pomáhá dětským domovům, dnes ji podpoří i Divadlo Sklep

Praha, 23.5.2013 15:00, (ROMEA)
Jana Lota Španělová (FOTO:archiv zpěvačky)
Jana Lota Španělová (FOTO:archiv zpěvačky)

Ve čtvrtek 23.dubna se v Divadle Dobeška koná benefiční večer nazvaný „Sklep Laním“. Výtěžek z představení Besídka a vystoupení Jany Loty totiž Divadlo Sklep v plné výši věnuje občanskému sdružení Jiné Laně, které ho využije na svůj umělecký projekt „Tak trochu jiná cesta lesem“, kterým podporuje dětské domovy.
Přečteno: 423x
 

Kam dál:

Štítky:  

Jana Lota, Občanské sdružení Jiné Laně, Projekt Tak trochu jiná cesta lesem, Dětské domovy, Divadlo SklepHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 ..
romea - logo