romea - logo
22. ledna 2021 (pátek)
svátek má Slavomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Distanční výuka: Tisíce dětí bez výuky a selhání státu v koordinaci. Neziskovky to nevyřeší

19.11.2020 15:00

Téměř všechny školy s výjimkou mateřských a speciálních jsou od poloviny října zavřené, a přešly na povinnou distanční výuku. Děti se potýkají s velkými překážkami, nemají doma vybavení ani připojení k internetu. Mnohým z nich rodiče nemohou, nedokážou nebo nechtějí pomáhat.

S vedoucí vzdělávacích služeb organizace Člověk v tísni Zuzanou Ramajzlovou si povídal moderátor Richard Samko o tom, jaká je situace dětí ve vyloučených lokalitách, se kterými pracují. S jakými překážkami se při distanční výuce děti potýkají? Jak ovlivňují či mohou ovlivnit školy, rodiče, organizace či státní instituce kvalitu distanční výuky? Jak mohou rodiče situaci řešit ohledně chybějící techniky - počítač, notebook, internetové připojení? To vše dnes v online rozhovoru Richarda Samka.  

Opatření spojená s provozem škol měla původně trvat do 2.listopadu, kdy se podle tehdejšího ministra zdravotnictví Romana Prymuly měl do škol vrátit první stupeň základních škol. Nakonec k tomuto scénáři nedošlo. Od 18.11.2020 se vrátili do škol žáci 1. a 2. ročníků základních škol a žáci speciálních škol. Další žáci základních škol se vrátí do školních tříd od pondělí 30. listopadu. Bez omezení půjdou děti z prvního stupně a 9. třídy, další třídy druhého stupně se budou ve škole střídat.

Studentům v tíživé finanční situaci, která ohrožuje jejich účast na distanční výuce kvůli chybějícímu technickému zázemí, pomáhá i organizace ROMEA. Od začátku zavedení distanční výuky se podařilo díky soukromým dárcům věnovat romským studentům středních a vysokých škol, ale také žákům základních škol a několika školám jako takovým skoro 80 notebooků, stolních počítačů a tabletů, tedy výpočetní techniku v hodnotě zhruba 500 tisíc korun.

Podpořit romské studenty můžete i Vy na http://www.romskastipendia.cz/darujte/ a prostřednictvím dary@romea.cz. Děkujeme!

Přečteno: 789x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, školství, vyloučená lokalita, MŠMT, VládaHLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo