romea - logo
20. října 2020 (úterý)
svátek má Vendelín

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

15 žen z hnutí navazujícího na odkaz hitlerovského Německa obviněno z podpory neonacismu

Praha, 13.2.2012 14:54, (ROMEA)
Foto: archiv romea.cz

Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) obvinili 15 žen z podpory a propagace neonacistického hnutí Resistance Women Unity (RWU). Informoval o tom dnes mluvčí útvaru Pavel Hanták. RWU je podle policie ženskou odnoží Národního odporu, neformální organizace českých neonacistů. Ženám hrozí za trestný čin podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka až osmileté vězení. Všechny jsou stíhány na svobodě.

Kriminalisté ženy ve věku od 21 do 32 let viní z toho, že se jako členky hnutí minimálně od začátku roku 2007 ve 13 případech podílely na organizaci a uspořádání různých akcí pro přívržence neonacismu a na zajištění výroby a distribuci materiálů propagující RWU.

"RWU ideově navazuje na obdobné ženské organizace hitlerovského Německa do roku 1945 s ideovým podtextem rasové výlučnosti árijských žen," vysvětlil mluvčí Hanták. Jejím cílem je přispět k posílení opozice vůči systému, který jde podle RWU "cíleně proti dlouhodobému přežití bílých rodin". Případem se detektivové zabývali již od září 2009.

Podle Hantáka stíhání 15 žen souvisí se zátahem policistů z roku 2009, kdy obvinili 18 pravicových extremistů. Někteří ze stíhaných prý měli vazby i na ultrapravicovou militantní organizaci White Justice, jiní byli podezřelí z přípravy teroristického útoku.

S RWU je spojována i Michaela Dupová, která čelí obvinění z podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka. Dupová se údajně mimo jiné podílela na vytvoření a zprovoznění webu RWU a umisťovala na něj články, které prý propagovaly a šířily nacistické a neonacistické ideje.

ČTK, , voj
Přečteno: 1498x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Fery Bartoš (FOTO: Facebook Fery B.)

Populární zpěvák Fery Bartoš varoval z nemocnice před onemocněním COVID-19: Není to chřipka, dávejte na sebe všichni pozor

17.10.2020 18:15
V době kdy i celá řada Romů sdílí na sociálních sítích dezinformace kolem onemocnění COVID-19 varoval před virem populární zpěvák Fery Bartoš. Ten musel být kvůli onemocnění COVID-19 hospitalizován a k dýchání mu pomáhaly přístroje. Na sociálních sítích o tom informoval jeho kamarád Roman Cina Červeňák.
 celý článek

--ilustrační foto--

videoPREMIÉRA: Ondra Gizman a Ondrej Ferko v hudebním pořadu BAŠAVEL

16.10.2020 13:30
V dalším díle hudebního pořadu Bašavel se představí tentokrát známé a netradiční duo. Ondra Gizman ml., který velmi bravurně ovládá hru na saxofon a ze Slovenska Ondrej Ferko, který pochází z muzikantské rodiny
 celý článek

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Kulturista Filip Grznár shvaloval vraždu a vyhrožoval vyvražděním chomutovských Romů. Dostal pokutu 15 000 korun

16.10.2020 10:20
S peněžitým trestem 15 tisíc korun odešel od chomutovského okresního soudu kulturista, zápasník MMA, fitness trenér a youtuber Filip Grznár. Soud ho uznal vinným z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu. Podle obžaloby Grznár v červnu 2017 v Plzni natočil video, ve kterém schvaluje vraždu z května 2017 v Chomutově. Informuje o tom iDnes.cz. Grznár s pokutou nesouhlasí, na místě se proti verdiktu odvolal. Případem se bude Krajský soud v Ústí nad Labem.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo