romea - logo
5. dubna 2020 (neděle)
svátek má Miroslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

4. Mezinárodní festival pro mladé filmaře v Miškolci

Miškolc, Maďarsko, 23.2.2007 12:11, (Romea, Radio C)

4. Mezinárodní festival pro mladé filmaře v Miškolci Ve dnech 16-23. září tohoto roku se uskuteční 4. Mezinárodní festival pro mladé filmaře pořádaný v Miškolci v severním Maďarsku. V soutěži se objeví filmy ve těchto kategoriích: celovečerní film, krátkometrážní i dlouhometrážní film, dokumentární a animovaný film.

Novou kategorii „Romové v obrazech – Romové před a za kamerou“ bude hodnotit zvláštní porota.

Festival organizuje Cinefest a jediné romské rádio v Maďarsku Radio C. Festival se stane jedinečnou příležitostí, jak představit Romy prostřednictvím stále populárnějšího média - filmu.

Pro zájemce, kteří by se rádi festivalu svými díly účastnili, je důležité datum uzávěrky.

Své filmy na DVD nebo VHS nosičích můžete posílat poštou do 30. června 2007, a to společně s podpisem, kterým stvrdíte váš souhlas s pravidly soutěže, jež naleznete na internetové adrese www.cinefest.hu.

Na této adrese naleznete rovněž formulář, do kterého doplníte povinné osobní údaje a fotografie.

Rozhodnutí poroty o postupujících účastnících do festivalového finále, bude oznámeno do 1. srpna tohoto roku.

Partnerem festivalu je RADIO C, FM 88,8 www.radioc.hu

Přečteno: 956x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Kultura, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo