romea - logo
20. února 2020 (čtvrtek)
svátek má Oldřich
Loading
rozšířené vyhledávaní

Agentura bude pomáhat v Sokolově

Sokolov, Karlovarský kraj, 30.5.2011 10:28, (ROMEA)
ilustrační foto

V Sokolově začne od léta působit agentura pro sociální začleňování. Město si od ní slibuje lepší koordinaci sociální péče, zejména o romské obyvatele. Agentura by také mohla do města přinést dotační prostředky na sociální služby, například na vybudování nízkoprahového centra pro mládež, řekl ČTK místostarosta Sokolova Pavel Čáslava (ODS).

"Zhruba na začátku července by měl být vybrán ve výběrovém řízení koordinátor pro Sokolov. Pak bude trvat asi tři měsíce průzkum sociálního terénu," uvedl Čáslava. Následovat by pak měla schůzka všech zainteresovaných stran, města, škol, policie a hlavně neziskových organizací, které ve městě působí.

Spolupráce s agenturou by podle místostarosty měla trvat tři roky. "Mají zázemí mladých lidí, kteří se vyznají v dotacích na sociální začleňování. Nás by zajímalo hlavně nízkoprahové centrum, ale i financování sociálních služeb," uvedl Čáslava.

Agentura by měla hlavně propojit sociální aktivity v oblasti školství, zaměstnanosti, bezpečnosti a sociálních služeb. Samotnou realizaci by pak měly mít na starosti neziskové organizace, které ve městě působí, například Člověk v tísni nebo Pomoc v nouzi.

V Karlovarském kraji už státní agentura pro sociální začleňování působí na třech místech, v Chebu, Jáchymově a Toužimi.

Řediteli Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách Martinu Šimáčkovi jsme položili tři základní dotazy:

1) Proč agentura přibrala právě toto město a jak by měla spolupráce s městem a dalšími subjekty následující tři měsíce vypadat?

2) Co v nebližší době v Sokolově tedy učiníte? Výběr koordinátora, průzkum sociálního trhu?

3) S jakými partnery budete spolupracovat?

Martin Šimáček: "Sokolov vybral, stejně jako ostatních devět lokalit, Monitorovací výbor Agentury na svém zasedání v dubnu letošního roku. Jsem rád, že tam budeme pracovat. Přestože v důsledku neuvážené privatizace muselo především ze sídliště U kina Alfa odejít v minulosti mnoho chudých lidí, hlavně Romů, zůstává tu a i v lokalitě v Nádražní ulici několik stovek sociálně vyloučených lidí.

Budeme spolupracovat s vedením města, neziskovými organizacemi, školami, úřady, policií i zaměstnavateli. Hovořil jsem se starostou o záměru vybudování nízkoprahového klubu na sídlišti, společně s panem místostarostou Čáslavou a vedením škol jsme měli první jednání ke slučování škol, které povede ke zrušení ZŠ Sokolovská od roku 2012, do které aktuálně dochází nejvíce dětí se sociálním znevýhodněním. Byl jsem velmi mile překvapen otevřeností ředitelek a ředitelů ostatních základních škol k přestupu romských dětí do jejich škol. Pomůžeme školám zajistit podmínky pro vzdělávání dětí se sociálním znevýhodnění, chci, aby Agentura přispěla k tomu, že se romské děti zaŕadí mezi ostatní vrstevníky ve všech ostatních šesti školách a nebudou segregovány v jedné uzavřené třídě. V těchto případech budeme muset pracovat rychle.

V delším časovém horizontu nás čeká podrobné mapování terénu a příprava startegického plánu sociálního začleňování, který určí výhled spolupráce na celé tři roky. To by mělo být hotovo nejdéle do jednoho roku od začátku práce."

ČTK, jb
Přečteno: 745x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, SokolovHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo