romea - logo
19. září 2020 (sobota)
svátek má Zita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Agentura pro boj s ghetty přinese Brnu pět milionů korun

Brno, 18.4.2008 22:20, (ROMEA/ČTK)

Brno dostane od státu na pomoc sociálně vyloučeným osobám v příštích dvou letech pět milionů korun. Peníze přinese spolupráce s vládní agenturou pro boj proti ghettům. Ředitel agentury Marek Podlaha se na tom dnes dohodl s náměstkem primátora Danielem Rychnovským. Město spolupráci s agenturou vítá, řekl náměstek ČTK.

NEPŘEHLÉDNĚTE
SPECIÁL: Agentura pro sociální začleňování v romských lokalitách

"Problém sociálně vyloučených řeší v Brně řada atomizovaných struktur: město, městské části, policie, sociální odbory, neziskové organizace, církev," řekl Rychnovský. Příchod vládní agentury by je prý měl pomoci sjednotit.

Vládní agentura se zapojí do práce komise, kterou v Brně na pomoc sociálně vyloučeným a Romům zřídili radní. Skupina pak do konce srpna připraví seznam konkrétních projektů, které se za pět milionů korun uskuteční.

V komunitě, jíž se skupina bude věnovat, je podle Rychnovského problém s neplatičstvím, záškoláctvím a závislostí na drogách. "Každá problematika dostane svého garanta, který za řešení bude ručit a bude oblast rozvíjet," řekl Rychnovský. Využití peněz by tak prý mělo být efektivnější a lépe kontrolovatelné, než když Brno v minulosti platilo romské asistenty.

V Brně žijí v sociálně vyloučených oblastech často Romové. Odborníci odhadují, že jich ve městě bydlí asi 5000. Hlavním problémem komunity je podle Kataríny Klamkové ze sdružení IQ Roma servis bydlení. Monika Balogová z organizace Ratolest považuje zase za největší zátěž Romů problémy se zaměstnáváním. Zaměstnavatelé prý na ně stále pohlížejí skrz prsty a Romům nesvěří zajímavou práci.

Přečteno: 1719x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Agentura pro sociální začleňování, BrnoHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo