romea - logo
10. prosince 2019 (úterý)
svátek má Julie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Agentura pro sociální začleňování vedle Chomutova přestane spolupracovat i s Duchcovem

Praha, 31.1.2012 13:31, (ROMEA)

Členové Monitorovacího výboru Agentury pro sociální začleňování rozhodli na čtvrtečním jednání o ukončení spolupráce Agentury s Chomutovem a následně i s městem Duchcov.

„Důvodem k ukončení spolupráce bylo především odmítnutí všech deseti hlavních plánovaných opatření na podporu sociálního začleňování na listopadovém jednání zastupitelů města Duchcov. To de facto znemožňuje další smysluplnou činnost Agentury v Duchcově,“ vysvětluje důvody ukončení spolupráce ředitel Agentury Martin Šimáček.

„Také se nám nepodařilo najít kompromisní řešení plánované privatizace domů v lokalitách Jižní Duchcov a Viktorina, před kterou jsme vedení města varovali. Díky ní totiž město ztratí vliv na skladbu obyvatel těchto domů i nástroj, jak pracovat se sociálně slabými rodinami, které však mají nemalý potenciál pro zlepšení své situace,“ pokračuje Martin Šimáček.

Neshody mezi vedením města a zástupci Agentury začaly krátce po oznámení záměru této privatizace. Agentura opakovaně upozorňovala vedení města, že v případě těchto rodin se jedná o obyvatele, kteří většinou řádně plní závazky vůči městu a mohou být v případě vhodné podpory úspěšně zapojení na trh práce nebo vzděláváni. Město zároveň nemá (a po dokončení privatizace už vůbec nebude mít) dostatečný počet bytů pro tyto rodiny, pokud noví majitelé zvýšením nájmu či neprodloužením smlouvy zapříčiní jejich odchod z těchto bytů.

Zástupci Agentury se proto snažili navrhnout několik kompromisních řešení privatizace, ani jedno však vedením města nebylo přijato. Na prosincovém jednání zastupitelstva se k tomuto zamítnutí přidalo i odmítnutí návrhů vybraných opatření z těch, které ve městě plánovala Agentura se svými partnery uskutečnit. Jednalo se například o:

provozování nízkoprahového zařízení pro děti a mládež ve věku 15-26 let, poskytování sociálně aktivizačních služebpro rodiny s dětmi, posílení terénní sociální práce a dluhového poradenství, vytvoření systému prostupného zaměstnávání pro občany Duchcova, zbudování systému prostupného bydlení, vytvoření podmínek k rozjezdu sociální firmy, navýšení kapacity mateřských škol nebo omezení provozu výherních automatů a videoloterijních terminálů na území města o 50 procent.Agentura působila v Duchcově od srpna 2011, kdy bylo založeno Lokální partnerství. Město se v tomto roce samo přihlásilo do výběrového řízení pro výběr nových lokalit, se kterými bude Agentura spolupracovat.

fk
Přečteno: 252x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo