romea - logo
2. července 2020 (čtvrtek)
svátek má Patricie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Agentura pro sociální začleňování vedle Chomutova přestane spolupracovat i s Duchcovem

Praha, 31.1.2012 13:31, (ROMEA)

Členové Monitorovacího výboru Agentury pro sociální začleňování rozhodli na čtvrtečním jednání o ukončení spolupráce Agentury s Chomutovem a následně i s městem Duchcov.

„Důvodem k ukončení spolupráce bylo především odmítnutí všech deseti hlavních plánovaných opatření na podporu sociálního začleňování na listopadovém jednání zastupitelů města Duchcov. To de facto znemožňuje další smysluplnou činnost Agentury v Duchcově,“ vysvětluje důvody ukončení spolupráce ředitel Agentury Martin Šimáček.

„Také se nám nepodařilo najít kompromisní řešení plánované privatizace domů v lokalitách Jižní Duchcov a Viktorina, před kterou jsme vedení města varovali. Díky ní totiž město ztratí vliv na skladbu obyvatel těchto domů i nástroj, jak pracovat se sociálně slabými rodinami, které však mají nemalý potenciál pro zlepšení své situace,“ pokračuje Martin Šimáček.

Neshody mezi vedením města a zástupci Agentury začaly krátce po oznámení záměru této privatizace. Agentura opakovaně upozorňovala vedení města, že v případě těchto rodin se jedná o obyvatele, kteří většinou řádně plní závazky vůči městu a mohou být v případě vhodné podpory úspěšně zapojení na trh práce nebo vzděláváni. Město zároveň nemá (a po dokončení privatizace už vůbec nebude mít) dostatečný počet bytů pro tyto rodiny, pokud noví majitelé zvýšením nájmu či neprodloužením smlouvy zapříčiní jejich odchod z těchto bytů.

Zástupci Agentury se proto snažili navrhnout několik kompromisních řešení privatizace, ani jedno však vedením města nebylo přijato. Na prosincovém jednání zastupitelstva se k tomuto zamítnutí přidalo i odmítnutí návrhů vybraných opatření z těch, které ve městě plánovala Agentura se svými partnery uskutečnit. Jednalo se například o:

provozování nízkoprahového zařízení pro děti a mládež ve věku 15-26 let, poskytování sociálně aktivizačních služebpro rodiny s dětmi, posílení terénní sociální práce a dluhového poradenství, vytvoření systému prostupného zaměstnávání pro občany Duchcova, zbudování systému prostupného bydlení, vytvoření podmínek k rozjezdu sociální firmy, navýšení kapacity mateřských škol nebo omezení provozu výherních automatů a videoloterijních terminálů na území města o 50 procent.Agentura působila v Duchcově od srpna 2011, kdy bylo založeno Lokální partnerství. Město se v tomto roce samo přihlásilo do výběrového řízení pro výběr nových lokalit, se kterými bude Agentura spolupracovat.

fk
Přečteno: 257x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo