romea - logo
19. září 2020 (sobota)
svátek má Zita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Agentura v Brně končí. Nemůže tam účinně intervenovat za procesy sociálního začleňování

Brno, 6.2.2011 15:56, (ROMEA)

Na konci června – po třech a půl letech práce – vládní Agentura pro sociální začleňování ukončí svou činnost v Brně. Rozhodli o tom ve středu 2. února členové Monitorovacího výboru Agentury pro sociální začleňování. Agentura bude městu od konce června poskytovat takzvanou vzdálenou podporu především v oblasti projektového poradenství, která zajistí návaznost a udržitelnost nastartovaných procesů.

„Hlavním důvodem rozhodnutí o ukončení činnosti Agentury v Brně je, že Agentura na základě dosavadní zkušenosti nemůže účinně intervenovat za procesy sociálního začleňování v Brně a zaručit se za úspěšné naplnění klíčových opatření,“ odůvodňuje rozhodnutí ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček.

Brno bylo jednou z pilotních lokalit, ve kterých Agentura začala působit od svého vzniku v roce 2008. Takzvané lokální partnerství – skupina subjektů zabývajících se sociálním začleňováním – zde byla ustavena 30. června 2008 a jeho členy byli: Agentura pro sociální začleňování v romských lokalitách, Magistrát města Brna, o.s. IQ Roma servis a romské středisko Drom.

Činnosti Lokálního partnerství Brno však brzy převzala Pracovní skupina pro integraci sociálně vyloučených osob (PSI) jakožto poradní orgán Rady města. Lokální konzultantka je členkou této skupiny. Ve spolupráci s městem působila lokální konzultantka Agentury především jako konzultantka projektových záměrů a systémových opatření. Byla taktéž členkou člena Řídícího výboru IPRM IOP. Podílela se i na přípravě řady projektových žádostí neziskových organizací. Mezi nejvýznamnější patřily: zajištění Terénní a poradenské služby Sdružení Romů na Moravě nebo dva projekty organizace Teen Chalenge – sociálně aktivizační služby a projekt Nejmenší zrno.

„Naším záměrem, do konce června, je dokončit rozpracované projektové žádosti neziskových organizací a budeme se podílet na přípravě systému prostupného bydlení v Brně a projektů potřebných pro jeho úspěšné zavedení,“ dodává lokální konzultantka Agentury Markéta Tvrdíková.

KAM DÁL?
Spolupráce v Břeclavi funguje. Agentura zde bude pracovat až do roku 2012
Agentura končí v Holešově na protest proti segregačním postupům vedení města
 SPECIÁL: Agentura pro sociální začleňování

ryz, Agentura pro sociální začleňování v romských lokalitách
Přečteno: 1319x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Agentura pro sociální začleňování, BrnoHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo