romea - logo
9. srpna 2022 (úterý)
svátek má Roman

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ali Amiri odpovídal na otázky čtenářů on-line!!!

Praha, 10.3.2010 16:45, (ROMEA - AKTUALIZOVÁNO)

Server Skola.romea.cz připravil na středu 10.3.2010 od 16:00 další on-line rozhovor. Tentokrát na dotazy čtenářů odpovídal Ali Amiri, lékař, zpěvák, herec a finalista soutěže Česko hledá SuperStar II 2004.

>>> SEZNAM ODPOVĚDÍ

Narodil se v hlavním městě Iránu roku 1980. Má dvě mladší sestry a jednoho staršího bratra. Hudební talent se u Aliho projevoval již od dětství. Sám se naučil hrát na kytaru, angažoval se v amatérském divadle a pracovně se dotkl i světa modelingu. Měl možnost dlouhodobě pobývat v různých zemích světa, jako je Dubaj nebo Kuvajt. Do Čech přijel za studiem medicíny, které úspěšně dokončil roku 2006 na Karlově Univerzitě. Současně vykonává práci kožního lékaře ve Fakultní nemocnici na Bulovce v Praze.

Roku 2004 se přihlásil do soutěže Česko hledá SuperStar II, ve které se stal jedním z finalistů a kandidátem na vítězství. Vynikal především svým procítěným orientálním zpěvem, které mu v semifinále zaručilo 48,3% diváckých hlasů. V soutěži skončil na krásném 5. místě. Ze SuperStar si také donesl přezdívku perský princ.

Roku 2005 vydal své první album A Piece of My Heart. V muzikálu Angelika si zahrál roli perského velvyslance Bachtiary – beje (2007-2008), do kterého přispěl i svou hudební tvorbou - píseň Sultane Džahan. Spatřit jsme ho mohli i v seriálu Ordinace v Růžové zahradě v roli Al Fajeda.

Zúčastnil se kampaně Českého červeného kříže na podporu bezplatného dárcovství krve a uměleckého projektu Tamary Moyzes nazvaném Česká selekce, zaměřeném proti rasismu a extremismu.

Přečteno: 4111x
 

Kam dál:

Štítky:  

On-lineHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo