romea - logo
6. dubna 2020 (pondělí)
svátek má Vendula
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ali Amiri odpovídal na otázky čtenářů on-line!!!

Praha, 10.3.2010 16:45, (ROMEA - AKTUALIZOVÁNO)

Server Skola.romea.cz připravil na středu 10.3.2010 od 16:00 další on-line rozhovor. Tentokrát na dotazy čtenářů odpovídal Ali Amiri, lékař, zpěvák, herec a finalista soutěže Česko hledá SuperStar II 2004.

>>> SEZNAM ODPOVĚDÍ

Narodil se v hlavním městě Iránu roku 1980. Má dvě mladší sestry a jednoho staršího bratra. Hudební talent se u Aliho projevoval již od dětství. Sám se naučil hrát na kytaru, angažoval se v amatérském divadle a pracovně se dotkl i světa modelingu. Měl možnost dlouhodobě pobývat v různých zemích světa, jako je Dubaj nebo Kuvajt. Do Čech přijel za studiem medicíny, které úspěšně dokončil roku 2006 na Karlově Univerzitě. Současně vykonává práci kožního lékaře ve Fakultní nemocnici na Bulovce v Praze.

Roku 2004 se přihlásil do soutěže Česko hledá SuperStar II, ve které se stal jedním z finalistů a kandidátem na vítězství. Vynikal především svým procítěným orientálním zpěvem, které mu v semifinále zaručilo 48,3% diváckých hlasů. V soutěži skončil na krásném 5. místě. Ze SuperStar si také donesl přezdívku perský princ.

Roku 2005 vydal své první album A Piece of My Heart. V muzikálu Angelika si zahrál roli perského velvyslance Bachtiary – beje (2007-2008), do kterého přispěl i svou hudební tvorbou - píseň Sultane Džahan. Spatřit jsme ho mohli i v seriálu Ordinace v Růžové zahradě v roli Al Fajeda.

Zúčastnil se kampaně Českého červeného kříže na podporu bezplatného dárcovství krve a uměleckého projektu Tamary Moyzes nazvaném Česká selekce, zaměřeném proti rasismu a extremismu.

Přečteno: 4040x
 

Kam dál:

Štítky:  

On-lineHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo