romea - logo
6. dubna 2020 (pondělí)
svátek má Vendula
Loading
rozšířené vyhledávaní

Americký herec Hawke ocenil Madonnu za podporu Romů

Bukurešť, 31.10.2009 21:55, (ROMEA)

Americký herec Ethan Hawke známý například ze snímků Gattaca nebo Velké naděje, ocenil srpnové vystoupení zpěvačky Madonny na podporu rumunských Romů. "Královna popu" tím podle něj překročila obvyklé chování popové hvězdy. Hawke to podle agentury AP řekl v Rumunsku, kde nyní propaguje nevládní organizaci Ovidiu Rom, kterou vede jeho matka Leslie Hawkeová. Organizace financuje vzdělávání romských dětí.

Madonna letos v srpnu v přestávce dvouhodinového koncertu na turné Sticky & Sweet v Bukurešti řekla, že Romové jsou ve východní Evropě diskriminováni. Označila to za smutnou věc a odpovědí jí byl pískot tisíců fanoušků v šedesátitisícovém davu.

"Přitáhla mezinárodní pozornost a soustředila ji na úroveň rasismu a potřebu vyšší vzdělanosti," komentoval dnes vystoupení zpěvačky Hawke, který má za sebou nejen například nedávnou účast ve filmu Než ďábel zjistí, že seš mrtvej, ale také nezdařené manželství s herečkou Umou Thurmanovou.

KAM DÁL?
Madonniny zlaté lodičky pomohou romským dětem
Madonna se zastává Romů, v Bukurešti na ní proto pískali
Na koncertu Madonny zazněla romská hymna Dželem, dželem
Exkluzivní rozhovor: Kolpakov trio na pódiu s Madonnou

VIDEO
Exkluzivní rozhovor: Kolpakov trio na pódiu s Madonnou
Madonna a romské Kolpakov Trio
Madonna a Kolpakov Trio - La Isla Bonita / Lela Pala Tute
Madonna a Kolpakov Trio - Doli, doli
Madonna a Kolpakov Trio - Dželem, dželem
Madonna a Kolpakov Trio - You Must Love Me / Don't Cry for Me Argentina

Přečteno: 1547x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Madonna, Rumunsko, EUHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo