romea - logo
16. února 2019 (sobota)
svátek má Ljuba
Loading
rozšířené vyhledávaní

Americký velvyslanec Eisen: Oslavme společně Mezinárodní den Romů

Praha, 7.4.2011 15:07, (ROMEA)
Americký velvyslanec Norman Eisen

Vzkaz Romům i celé společnosti amerického velvyslance Normane Eisena ku příležitosti Mezinárodního dne Romů přinášíme v plném znění:

VIDEO
Velvyslanec USA Norman Eisen k Mezinárodnímu dni Romů

Mezinárodní den Romů připadá na 8. dubna. Pro Romy je tento den příležitostí oslavit svou kulturu, společné kořeny, jazyk a “romipen” – svou romskou identitu. Pro nás ostatní je tento svátek příležitostí dozvědět se více o Romech a také nám připomíná, jakým problémům Romové čelí.

Přes významné pokroky, kterých bylo dosaženo v posledních 20 letech, stále ještě mnoho Romů žije na okraji společnosti a čelí chudobě, nezaměstnanosti a diskriminaci ve vzdělávání. Je smutné, že se i nadále objevuje řada případů násilí a nenávistných výroků vůči Romům.

Američané ze své dlouholeté zkušenosti vědí, že soužití není vždy jednoduché, obzvláště pro obyvatele pocházející z různých kultur. Neustále usilujeme o to, aby se soužití zlepšovalo. Přitom jsme dospěli k přesvědčení, že je to nejen možné, ale že tato snaha stojí za to. Tolerantní společnost, která respektuje multikulturalitu, všechny své členy nesmírně obohacuje.

Dobrým začátkem každého vztahu je dobře se poznat. Pro lepší poznání Romů doporučuji multimediální projekt Colorful but Colorblind (Barevný přesto barvoslepý), který najdete na webových stránkách velvyslanectví, nebo některý z řady kulturních programů, které se konají po celé ČR.

Každý z nás má něco osobitého, čím může přispět společnosti. Oslavme rozmanitost, která činí život v České republice tak příjemný. Věřím, že se ke mě připojíte v přání všeho dobrého členům romské komunity při této radostné příležitosti. Děkuji.

Přečteno: 1415x

 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Mezinárodní den Romů, 2011HLAVNÍ ZPRÁVY

Barber Valentýn Toráč (FOTO: Archiv Valentýna Toráče)

videoBarber Valentýn Toráč: Jsem produktivní, potřebuji v životě něco vytvářet

15.2.2019 18:20
Další díl pořadu Desetiminutovka Plus jsme natáčeli na svatého Valentýna s Valentýnem Toráčem, který v Praze provozuje barber shop.
 celý článek

--ilustrační foto--

Ústí nad Labem vyhlásilo bezdoplatkovu zónu na celém území města, včetně Trmic

14.2.2019 13:35
Ústí nad Labem vyhlásilo bezdoplatkovu zónu na celém území města, včetně Trmic. Magistrát usoudil, že celé město je „oblast se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů“. To znamená, že nově příchozí obyvatele nebudou moci pobírat doplatky na bydlení. Platnost tohoto opatření nabyde 4. března. Zjistila to Česká televize.
 celý článek

Facebooková prezentace spolku Čonoro

Kandidát strany se sloganem o havěti působí ve spolku, který má pomáhat Romům a řešit situaci v Chanově

13.2.2019 16:45
Kandidát strany se sloganem o havěti působí ve spolku, která má pomáhat Romům a řešit situaci v Chanově Kandidát politické strany Otevřená radnice Most, která v loňských komunálních volbách uváděla na svých propagačních materiálech slogan „Jen deratizační prostředky na tu havěť nestačí!“ a na sociálních sítí k nim přidávala popisek „Nulová tolerance nepřizpůsobivým“ Pavel Pöschl se měsíc po volbách stal zástupcem nově vzniklé organizace pro pomoc Romům Čonoro v Mostě.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo