romea - logo
27. května 2020 (středa)
svátek má Valdemar
Loading
rozšířené vyhledávaní

Amnesty International vyzývá EU k odsouzení diskriminace Romů v Itálii

Brusel, 22.6.2009 9:57, (ROMEA/RV)

Amnesty International poslala otevřený dopis k Evropské komisi, kterou vyzývá, aby urgentně schválila nový zákon o bezpečnosti v Itálii. Zákon by měl být proti diskriminaci menšin, obzvlášť Romů a Sintů. „EU musí odsoudit všechna diskriminační zaopatření, která by nejen porušovala zákony Evropské unie, ale která by také ohrozila bezpečnost těch, kteří jsou ve společnosti nejzranitelnější,“ říká Nicolas Berger, ředitel Evropské kanceláře Amnesty International. „Romská menšina, bezdomovci a migranti, kteří nemají trvalý pobyt v zemi, nebudou mít nárok na základní zdravotní péči a vzdělání. V takovém případě se musejí zapsat na ministerstvu vnitra, a tím si zajistit lepší podmínky pro život.“ Berger zmínil, že kočující lidé bez trvalého pobytu nejen že nemohou volit, ale nemohou ani využít svá ekonomická a sociální práva.
Přečteno: 646x
 

Kam dál:

Štítky:  

RV 06/2009HLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz..
romea - logo