romea - logo
23. ledna 2020 (čtvrtek)
svátek má Zdeněk
Loading
rozšířené vyhledávaní

Amnesty International vyzývá EU k odsouzení diskriminace Romů v Itálii

Brusel, 22.6.2009 9:57, (ROMEA/RV)

Amnesty International poslala otevřený dopis k Evropské komisi, kterou vyzývá, aby urgentně schválila nový zákon o bezpečnosti v Itálii. Zákon by měl být proti diskriminaci menšin, obzvlášť Romů a Sintů. „EU musí odsoudit všechna diskriminační zaopatření, která by nejen porušovala zákony Evropské unie, ale která by také ohrozila bezpečnost těch, kteří jsou ve společnosti nejzranitelnější,“ říká Nicolas Berger, ředitel Evropské kanceláře Amnesty International. „Romská menšina, bezdomovci a migranti, kteří nemají trvalý pobyt v zemi, nebudou mít nárok na základní zdravotní péči a vzdělání. V takovém případě se musejí zapsat na ministerstvu vnitra, a tím si zajistit lepší podmínky pro život.“ Berger zmínil, že kočující lidé bez trvalého pobytu nejen že nemohou volit, ale nemohou ani využít svá ekonomická a sociální práva.
Přečteno: 642x
 

Kam dál:

Štítky:  

RV 06/2009HLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. V pátek své vyjádření zaslal další člen Rady vlády Tomáš Ščuka, který se vyjádřil také proti setrvání Válkové ve funkci. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek..
romea - logo