romea - logo
6. prosince 2021 (pondělí)
svátek má Mikuláš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Anketa RH: Jak hodnotíte výsledky voleb ve vašem bydlišti a co se tím změní pro Romy?

Brno, 30.10.2010 13:14, (RH)

Židle zastupitelů, radních, starostů, primátorů a jejich náměstků už jsou vesměs obsazeny, koalice vyjednány, a proto jsme se ptali: Jak hodnotíte výsledky voleb ve vašem bydlišti a co se tím změní pro Romy?

Janko Horváth-Dóme
Básník, publicista, Brno.
Je všeobecně známo, že naši k volbám nechodí a přitom pak brečí, jak si špatně žijí. A jak dopadly volby v našem bydlišti? Co se týče praktických výsledků, dohod a jednání, žádný definitivní závěr ještě nepadl, nejsem prognostik ani Sibylla, ale s jistotou můžu už teď říct, že pro khul to dopadne jako vždy. Na kandidátce bylo celkově v komunálkách pár slušných Romů, ale ne zrovna na volitelných místech Kdy - kana chudaha godži? Kdy dostaneme konečně rozum? Myslím, že až tehdy, až nám labola e khulali bul - bude hořet koudel. Ta nám už hoří dvacet roků a stále se nepoučíme. Jsem všemi deseti pro romské poslance. Kdo jiný rozumí svým lidem? Gadžové? Nikdy, ti z toho jen těží a po romských zádech se šplhají ke korytům. Ono love nesmrděj, že ano? Čest vyjímkám. Přeji krásný jesos - podzim. Upre Roma!

Milan „Elvis“ Gábor
Zpěvák přerovské skupiny Imperio.
Tak já se musím přiznat, že letos jsem k volbám vůbec nešel a určitě to není tím, že by mě dění v našem městě nezajímalo a že by mi nezáleželo na tom, co se u nás děje. Ale bohužel u mě převládá názor, že ono bude v celku jedno, jestli chodím volit nebo ne. Pokud dojdu časem k názoru, že se pletu, tak přiznám že jsem udělal chybu a příště si to ujít určitě ujít nenechám. Ovšem na tyhle otázky dostanu odpovědi až později. Teď si nic nevyčítám, protože nynější situaci znám a vím, že v romské otázce a politice se toho moc nezměnilo a ještě asi dlouho nezmění. Bohužel.
Elvis Gábor

Štefan Tišer
Předseda Společenství Romů a národnostních menšin Plzeňského kraje.
Bydlím v malém městě, kousek od Plzně. Tam vyhráli lidé, které znám a kteří pro město něco dělají. Celorepublikově mě docela překvapilo, že se odehrála jakási repríza parlamentních voleb, kdy vyhrávající ČSSD bohužel nemůže dát dohromady koaliční seskupení. Myslel jsem, že se konečně změní tvář měst a obcí, ale i když ODS prohrála, stále hraje prim. Jako v každých volbách se pro Romy nezmění nic, protože jich hlasovalo jen malé procento.
Romové, uvědomte si, že šance jak něco změnit je jít volit. Jsme v demokratickém státě a ve volbách můžete svobodně vyjádřit svůj názor a dát hlas tomu, kdo za vás bude bojovat. Tak jako v parlamentních, tak v komunálních volbách jste se téměř nezúčastnili (omlouvám se všem, kteří volili). Tak teď budete 4 roky, dovolím si tvrdit, trpět.
Přeji všem lepší zítřek a příště větší volební účast. Lahčo džives

Přečteno: 1054x
 

Kam dál:

Štítky:  

Anketa, Domácí, RozhovoryHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo