romea - logo
19. dubna 2021 (pondělí)
svátek má Rostislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

AUDIO: Lukáš Houdek v pořadu Klystýr o Romech v Kosovu

Praha, 24.6.2011 11:01, (ROMEA)
ilustrační foto

V úterý 21. června byl hostem pořadu Klystýr na Radiu Wave redaktor server Romea.cz Lukáš Houdek, který hovořil o svých zážitcích mezi kosovskými Romy.

Balkánský poloostrov je nechvalně proslulý sérií nejvážnějších válečných konfliktů v novodobé historii Evropy. Občanské války probíhající v devadesátých letech minulého století v bývalé Jugoslávii, rozdělili nejen jednotlivé státy ale často i celé rodiny. Svou zvláštní smutnou historii má i Kosovo, které deklarovalo svou nezávislost a o jehož autonomii se vedou mezinárodní debaty. Jak se ale žije lidem v Kosovu a jak se žije hlavně tamním Romům?

AUDIO
Romové v Kosovu (ČRo Wave)

O Romech žijících v současné době v Kosovu se toho u nás neví mnoho. I proto se Lukáš Houdek a jeho kolegyně Zdenka Kainarová ze serveru Romea.cz, rozhodli zmapovat život kosovských Romů na vlastní pěst. Do Kosova vyrazili koncem dubna, aby na stránkách www.romea.cz podali svědectví o tom, jak se doopravdy Romům v Kosovu žije. Jejich reportáže a fotografie dokumentují drsnou realitu, které musí Romové v Kosovu čelit.

KAM DÁL?

Přečteno: 1638x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Zahraniční, AudioHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo