romea - logo
3. srpna 2020 (pondělí)
svátek má Miluše

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Bátora odchází definitivně z ministerstva školství a končí i jako předseda Akce D.O.S.T.

Praha, 8.12.2011 10:17, (ROMEA)
ilustrační foto

Ladislav Bátora končí jako poradce ministra školství i v čele ulrakonzervativní Akce D.O.S.T. Důvodem rezignace je prý to, že se proti jeho kritice na adresu členů vlády postavil nejen ministr školství Josef Dobeš (VV), ale i jeho nejbližší spolupracovníci.

"K mé rezignaci na předsedu Akce D.O.S.T. dojde ve čtvrtek v poledne, členové našeho hnutí asi budou překvapeni," řekl Bátora. Dodal, že si výroky na adresu ministrů financí a zahraničí Miroslava Kalouska a Karla Schwarzenberga (oba TOP 09) "všechno moc a moc pokazil", dokonce ve vlastních řadách.

Bátora dodal, že skončí i v roli Dobešova poradce. "Mám na školství 0,1 úvazku, je logické, jak jistě chápete, že zde také skončím. To bude jen další kapitola," řekl. Bátora odešel z pozice zástupce šéfky ministrova kabinetu v říjnu po tlaku médií na vlastní žádost.

Bátora nedávno o ministru financí řekl: "Žijeme v době, kterou jsme si nevybrali, a naši zemi řídí nelidské stvůry typu Miroslava Kalouska, které nám zvolili jiní." Nazval jej také "ubožáckým šmejdem, který si nevidí do huby". "Moje pohledávka je velmi, ale opravdu velmi vysoká. A blíží se termín splatnosti...," vzkázal Kalouskovi. Nešetřil ani předsedu TOP 09 a ministra zahraničí Karla Schwarzenberga. "Čekal jsem hrůzu a ministr nezklamal... Pravda je, že mě ale mile nedávno překvapil, když v Právu prohlásil, že by mi svěřil sklad tužek. Já jemu ani to ne - vůl je nebezpečný zepředu, kůň zezadu, Jeho knížecí Jasnost je velmi raritní kombinací obého," sdělil Bátora.

Dokud byl Bátora úředníkem ministerstva školství, nemohl si své agresivní útoky dovolit - pokaždé, když se ostrých výroků dopustil, byl ministrem Dobešem zklidněn. Dobeše k tomu dohnalo veřejné mínění, které si díky serveru Romea.cz dozvědělo o Bátorovi vše potřebné: kandidoval za extremistickou, rasistickou a protiromskou Národní stranu, scházel se s neonacisty, fašisty a dalšími lidmi z nejtvrdšího antisemitského jádra na přednáškách extremistické Vlastenecké fronty, sám těmto lidem přednášel, dal dohromady brožuru s antisemitskými texty, v níž vychvaloval antisemitský škvár Rudolfa Vrby Zkáza Slovanů.

KAM DÁL?
Bátora opět nadával. O Kalouskovi řekl, že je nelidská stvůra a ubožácký šmejd, Schwarzenberga přirovnal k volovi

Přečteno: 927x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Extremismus, Ladislav BátoraHLAVNÍ ZPRÁVY

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

Pietní akt v Letech u Písku, 2. 8. 2020 (FOTO: Richard Samko, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Pietní akt v Letech připomněl i romské oběti z Osvětimi, Válková podpořila vznik romského vládního zplnomocněnce

29.7.2020 13:06, (AKTUALIZOVÁNO 2. 8. 2020, 14:45)
Čeněk Růžička z Výboru pro odškodnění romského holocaustu dnes na pietní akci v Letech na Písecku vyzval politiky, aby stejně jako antisemitismus odsuzovali projevy anticiganismu. Ty podle něj v Evropě zesilují. Pietní akt v místě někdejšího koncentračního tábora Lety u Písku dnes po poledni připomněl romské oběti z druhé světové války. Akce v Letech se tradičně koná v květnu, letošní termín se posunul kvůli koronaviru.
 celý článek

Helena Válková 2. 8. 2020 v Letech u Písku. (FOTO: ROMEA TV)

videoHelena Válková v Letech u Písku: Podporuji vznik pozice vládního zplnomocněnce pro záležitosti romské menšiny

2.8.2020 14:14
Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková dnes během pietního aktu v Letech u Písku podpořila požadavek Romů, aby byla zřízena pozice vládního zplnomocněnce pro romskou menšinu. Uvedla to ve svém projevu, ve kterém kromě jiného připomněla, že v současné době vzniká nová strategie romského začleňování pro roky 2021 - 2030.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo