romea - logo
27. listopadu 2020 (pátek)
svátek má Xenie

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Bátora odchází definitivně z ministerstva školství a končí i jako předseda Akce D.O.S.T.

Praha, 8.12.2011 10:17, (ROMEA)
ilustrační foto

Ladislav Bátora končí jako poradce ministra školství i v čele ulrakonzervativní Akce D.O.S.T. Důvodem rezignace je prý to, že se proti jeho kritice na adresu členů vlády postavil nejen ministr školství Josef Dobeš (VV), ale i jeho nejbližší spolupracovníci.

"K mé rezignaci na předsedu Akce D.O.S.T. dojde ve čtvrtek v poledne, členové našeho hnutí asi budou překvapeni," řekl Bátora. Dodal, že si výroky na adresu ministrů financí a zahraničí Miroslava Kalouska a Karla Schwarzenberga (oba TOP 09) "všechno moc a moc pokazil", dokonce ve vlastních řadách.

Bátora dodal, že skončí i v roli Dobešova poradce. "Mám na školství 0,1 úvazku, je logické, jak jistě chápete, že zde také skončím. To bude jen další kapitola," řekl. Bátora odešel z pozice zástupce šéfky ministrova kabinetu v říjnu po tlaku médií na vlastní žádost.

Bátora nedávno o ministru financí řekl: "Žijeme v době, kterou jsme si nevybrali, a naši zemi řídí nelidské stvůry typu Miroslava Kalouska, které nám zvolili jiní." Nazval jej také "ubožáckým šmejdem, který si nevidí do huby". "Moje pohledávka je velmi, ale opravdu velmi vysoká. A blíží se termín splatnosti...," vzkázal Kalouskovi. Nešetřil ani předsedu TOP 09 a ministra zahraničí Karla Schwarzenberga. "Čekal jsem hrůzu a ministr nezklamal... Pravda je, že mě ale mile nedávno překvapil, když v Právu prohlásil, že by mi svěřil sklad tužek. Já jemu ani to ne - vůl je nebezpečný zepředu, kůň zezadu, Jeho knížecí Jasnost je velmi raritní kombinací obého," sdělil Bátora.

Dokud byl Bátora úředníkem ministerstva školství, nemohl si své agresivní útoky dovolit - pokaždé, když se ostrých výroků dopustil, byl ministrem Dobešem zklidněn. Dobeše k tomu dohnalo veřejné mínění, které si díky serveru Romea.cz dozvědělo o Bátorovi vše potřebné: kandidoval za extremistickou, rasistickou a protiromskou Národní stranu, scházel se s neonacisty, fašisty a dalšími lidmi z nejtvrdšího antisemitského jádra na přednáškách extremistické Vlastenecké fronty, sám těmto lidem přednášel, dal dohromady brožuru s antisemitskými texty, v níž vychvaloval antisemitský škvár Rudolfa Vrby Zkáza Slovanů.

KAM DÁL?
Bátora opět nadával. O Kalouskovi řekl, že je nelidská stvůra a ubožácký šmejd, Schwarzenberga přirovnal k volovi

Přečteno: 933x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Extremismus, Ladislav BátoraHLAVNÍ ZPRÁVY

11. setkání romských studentů Baruvas proběhlo v srpnu 2020 na chatě Doubravka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

ROMEA letos poskytla stipendia dalším 94 romským studentům. Za 5 let trvání programu rozdala už 365 stipendií

26.11.2020 11:00

Organizace ROMEA na přelomu října a listopadu vyplatila 94 stipendií – tolik je letos ve stipendijním programu romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Jedná se o studenty různorodých oborů z celé České republiky, kteří mají dobré výsledky ve studiu, ale jejich socio-ekonomická situace ohrožuje dokončení střední nebo vysoké školy nebo vůbec nástup do ročníku. Program pro studenty organizace ROMEA spustila v roce 2016 a do této chvíle poskytla celkem 365 stipendií 213 studentům. Někteří ze stipendistů obdrželi totiž díky svým studijním výsledkům a aktivnímu zapojení v do programu stipendium opakovaně

 celý článek

Setkání romských studentů BARUVAS, které pravidelně pořádá organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

DOKUMENT: Vláda schválila Zprávu o stavu romské menšiny v roce 2019. Stále převládají předsudky, nejhorší je oblast bydlení, význam vzdělání u Romů roste

25.11.2020 19:30
Vláda v pondělí na svém zasedání schválila Zprávu o stavu romské menšiny v České republice za rok 2019 a zároveň vzala na vědomí informaci o naplňování Strategie romské integrace do roku 2020 v roce 2019. Zprávu o stavu romské menšiny, kterou zpravodajský server Romea.cz zveřejňuje v plném znění, schválila také Rada vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Největší světový romský festival Khamoro se přesouvá na internet. Na koncerty se můžete podívat zdarma!

24.11.2020 20:45
Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci v České republice bude letošní ročník festivalu KHAMORO poprvé v on-line formátu. Letošní ročník se rozdělil na dvě části. První část koncertů proběhla v září, druhá část začne v sobotu 28. 11. a bude streamována přes internet. Záštitu nad festival převzal ministr kultury Lubomír Zaorálek a primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo