romea - logo
24. října 2021 (neděle)
svátek má Nina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Bátora odchází definitivně z ministerstva školství a končí i jako předseda Akce D.O.S.T.

Praha, 8.12.2011 10:17, (ROMEA)
ilustrační foto

Ladislav Bátora končí jako poradce ministra školství i v čele ulrakonzervativní Akce D.O.S.T. Důvodem rezignace je prý to, že se proti jeho kritice na adresu členů vlády postavil nejen ministr školství Josef Dobeš (VV), ale i jeho nejbližší spolupracovníci.

"K mé rezignaci na předsedu Akce D.O.S.T. dojde ve čtvrtek v poledne, členové našeho hnutí asi budou překvapeni," řekl Bátora. Dodal, že si výroky na adresu ministrů financí a zahraničí Miroslava Kalouska a Karla Schwarzenberga (oba TOP 09) "všechno moc a moc pokazil", dokonce ve vlastních řadách.

Bátora dodal, že skončí i v roli Dobešova poradce. "Mám na školství 0,1 úvazku, je logické, jak jistě chápete, že zde také skončím. To bude jen další kapitola," řekl. Bátora odešel z pozice zástupce šéfky ministrova kabinetu v říjnu po tlaku médií na vlastní žádost.

Bátora nedávno o ministru financí řekl: "Žijeme v době, kterou jsme si nevybrali, a naši zemi řídí nelidské stvůry typu Miroslava Kalouska, které nám zvolili jiní." Nazval jej také "ubožáckým šmejdem, který si nevidí do huby". "Moje pohledávka je velmi, ale opravdu velmi vysoká. A blíží se termín splatnosti...," vzkázal Kalouskovi. Nešetřil ani předsedu TOP 09 a ministra zahraničí Karla Schwarzenberga. "Čekal jsem hrůzu a ministr nezklamal... Pravda je, že mě ale mile nedávno překvapil, když v Právu prohlásil, že by mi svěřil sklad tužek. Já jemu ani to ne - vůl je nebezpečný zepředu, kůň zezadu, Jeho knížecí Jasnost je velmi raritní kombinací obého," sdělil Bátora.

Dokud byl Bátora úředníkem ministerstva školství, nemohl si své agresivní útoky dovolit - pokaždé, když se ostrých výroků dopustil, byl ministrem Dobešem zklidněn. Dobeše k tomu dohnalo veřejné mínění, které si díky serveru Romea.cz dozvědělo o Bátorovi vše potřebné: kandidoval za extremistickou, rasistickou a protiromskou Národní stranu, scházel se s neonacisty, fašisty a dalšími lidmi z nejtvrdšího antisemitského jádra na přednáškách extremistické Vlastenecké fronty, sám těmto lidem přednášel, dal dohromady brožuru s antisemitskými texty, v níž vychvaloval antisemitský škvár Rudolfa Vrby Zkáza Slovanů.

KAM DÁL?
Bátora opět nadával. O Kalouskovi řekl, že je nelidská stvůra a ubožácký šmejd, Schwarzenberga přirovnal k volovi

Přečteno: 938x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Extremismus, Ladislav BátoraHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo