romea - logo
20. ledna 2020 (pondělí)
svátek má Ilona
Loading
rozšířené vyhledávaní

Bátora odchází definitivně z ministerstva školství a končí i jako předseda Akce D.O.S.T.

Praha, 8.12.2011 10:17, (ROMEA)
ilustrační foto

Ladislav Bátora končí jako poradce ministra školství i v čele ulrakonzervativní Akce D.O.S.T. Důvodem rezignace je prý to, že se proti jeho kritice na adresu členů vlády postavil nejen ministr školství Josef Dobeš (VV), ale i jeho nejbližší spolupracovníci.

"K mé rezignaci na předsedu Akce D.O.S.T. dojde ve čtvrtek v poledne, členové našeho hnutí asi budou překvapeni," řekl Bátora. Dodal, že si výroky na adresu ministrů financí a zahraničí Miroslava Kalouska a Karla Schwarzenberga (oba TOP 09) "všechno moc a moc pokazil", dokonce ve vlastních řadách.

Bátora dodal, že skončí i v roli Dobešova poradce. "Mám na školství 0,1 úvazku, je logické, jak jistě chápete, že zde také skončím. To bude jen další kapitola," řekl. Bátora odešel z pozice zástupce šéfky ministrova kabinetu v říjnu po tlaku médií na vlastní žádost.

Bátora nedávno o ministru financí řekl: "Žijeme v době, kterou jsme si nevybrali, a naši zemi řídí nelidské stvůry typu Miroslava Kalouska, které nám zvolili jiní." Nazval jej také "ubožáckým šmejdem, který si nevidí do huby". "Moje pohledávka je velmi, ale opravdu velmi vysoká. A blíží se termín splatnosti...," vzkázal Kalouskovi. Nešetřil ani předsedu TOP 09 a ministra zahraničí Karla Schwarzenberga. "Čekal jsem hrůzu a ministr nezklamal... Pravda je, že mě ale mile nedávno překvapil, když v Právu prohlásil, že by mi svěřil sklad tužek. Já jemu ani to ne - vůl je nebezpečný zepředu, kůň zezadu, Jeho knížecí Jasnost je velmi raritní kombinací obého," sdělil Bátora.

Dokud byl Bátora úředníkem ministerstva školství, nemohl si své agresivní útoky dovolit - pokaždé, když se ostrých výroků dopustil, byl ministrem Dobešem zklidněn. Dobeše k tomu dohnalo veřejné mínění, které si díky serveru Romea.cz dozvědělo o Bátorovi vše potřebné: kandidoval za extremistickou, rasistickou a protiromskou Národní stranu, scházel se s neonacisty, fašisty a dalšími lidmi z nejtvrdšího antisemitského jádra na přednáškách extremistické Vlastenecké fronty, sám těmto lidem přednášel, dal dohromady brožuru s antisemitskými texty, v níž vychvaloval antisemitský škvár Rudolfa Vrby Zkáza Slovanů.

KAM DÁL?
Bátora opět nadával. O Kalouskovi řekl, že je nelidská stvůra a ubožácký šmejd, Schwarzenberga přirovnal k volovi

Přečteno: 920x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Extremismus, Ladislav BátoraHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. V pátek své vyjádření zaslal další člen Rady vlády Tomáš Ščuka, který se vyjádřil také proti setrvání Válkové ve funkci. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo