romea - logo
20. května 2022 (pátek)
svátek má Zbyšek

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Bátora opět nadával. O Kalouskovi řekl, že je nelidská stvůra a ubožácký šmejd, Schwarzenberga přirovnal k volovi

Praha, 1.12.2011 16:41, (ROMEA)
ilustrační foto

Ladislav Bátora, předseda ultrakonzervativní Akce D.O.S.T. a poradce ministra školství Josefa Dobeše, začal opět s nadávkami a povýšenými odsudky druhých. Ministra financí Miroslava Kalouska označil za nelidskou stvůrou a ubožáckého šmejda, pohrdavě nadával i ministrovi zahraničí Karlu Schwarzenbergovi.

Dokud byl Bátora úředníkem ministerstva školství, nemohl si své agresivní útoky dovolit - pokaždé, když se ostrých výroků dopustil, byl ministrem Dobešem zklidněn. Dobeše k tomu dohnalo veřejné mínění, které si díky serveru Romea.cz dozvědělo o Bátorovi vše potřebné: kandidoval za extremistickou, rasistickou a protiromskou Národní stranu, scházel se s neonacisty, fašisty a dalšími lidmi z nejtvrdšího antisemitského jádra na přednáškách extremistické Vlastenecké fronty, sám těmto lidem přednášel, dal dohromady brožuru s antisemitskými texty, v níž vychvaloval antisemitský škvár Rudolfa Vrby Zkáza Slovanů.

Ladislav Bátora po svém říjnovém oficiálním konci na postu zástupce šéfa kabinetu ministra nebyl moc slyšet, dal o sobě opět vědět až v rozhovoru pro Parlamentní listy. "Žijeme v době, kterou jsme si nevybrali, a naši zemi řídí nelidské stvůry typu Miroslava Kalouska, které nám zvolili jiní," řekl Bátora o ministrovi financí. Nazval jej také "ubožáckým šmejdem, který si nevidí do huby".  Bátora, který nešetřil Kalouska ani v minulosti, svůj útok rozhodně nechce dovolávat v půli. "Moje pohledávka je velmi, ale opravdu velmi vysoká. A blíží se termín splatnosti...," vzkázal Kalouskovi.

Nešetřil ani předsedu TOP 09 a ministra zahraničí Karla Schwarzenberga. "Čekal jsem hrůzu a ministr nezklamal... Pravda je, že mě ale mile nedávno překvapil, když v Právu prohlásil, že by mi svěřil sklad tužek. Já jemu ani to ne - vůl je nebezpečný zepředu, kůň zezadu, Jeho knížecí Jasnost je velmi raritní kombinací obého," sdělil Bátora.

Dobeš v uvedl, že současné výroky jeho poradce jsou za hranicí přijatelnosti. S Bátorou si chce promluvit o jeho budoucnosti. "Budu se s ním bavit i o tom, zda je stále ještě důležitá jeho angažovanost na 0,1 úvazku na školství," řekl Dobeš.

Ministr financí Miroslav Kalousek v rámci dřívějších přestřelek hovořil o Bátorovi jako o "starém fašounovi", šéf diplomacie Karel Schwarzenberg zase řekl, že se na ministerstvo školství hodí jako "pazdeří k jisté části těla". Na to Bátora reagoval tvzrním, že Schwarzenberg je "prskající starý chudáček" a označil jej za "senilního zednáře". Tento výraz se objevil na Bátorově facebooku, Bátora, tehdyx ještě zaměstnanec ministerstva, se pak vymlouval, že někdo prolomil jeho heslo a nazval tak Schwarzenberga místo něj.

Bátoru doporučili Dobešovi jako údajného odborníka podřízení prezidenta Václava Klause, v médiích je v této souvislosti nejčastěji zmiňován Petr Hájek. Opakovaně se jej zastal i prezident Václav Klaus.

Bátorova iniciativa Akce D.O.S.T. v pondělí pořádá akci nazvanou Hovory na pravici, kde měl původně vystoupit i ministr školství. Po zveřejnění rozhovoru však svou účast údajně zrušil, oficiálně kvůli zaneprázdnění.

Přečteno: 1393x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo