romea - logo
20. března 2019 (středa)
svátek má Světlana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Baví vás psát? Zkuste si to pro MF DNES a iDNES.cz

Praha, 10.8.2007 11:13, (iDNES.cz)

Spousta lidí někdy koketovala s myšlenkou stát se novinářem. Přestože nakonec začali studovat něco jiného, nic není ztraceno. Pro ty, kteří chtějí nahlédnout pod pokličku redakce prestižního deníku a zpravodajského serveru a naučit se základy novinářského řemesla, je tu novinářská škola MF DNES a iDNES.cz.

Dvoutýdenní praktický kurz žurnalistiky pro maturanty, studenty vysokých škol či absolventy začne v Praze v září. Novináři, reportéři i editoři MF DNES a iDNES.cz naučí zájemce napsat reportáž nebo rozhovor a předvedou jim umění získávat informace.

Účastníci kurzu dostanou certifikát a ti nejlepší z nich se mohou stát spolupracovníky obou redakcí.

Pokud by vás bavilo zkusit psát pro noviny nebo pro internet, stačí poslat přihlášku do novinářské školy MF DNES a iDNES.cz. Životopis s průvodním dopisem pošlete do 24. srpna 2007. A můžete přiložit fotografii.

Přihlášky posílejte na adresu:
MAFRA, a. s., Romana Hladíková, Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5-Smíchov nebo na e-mailovou adresu romana.hladikova@mafra.cz 

Přečteno: 1474x

 

Kam dál:

Štítky:  

Akce, DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

Andrej Kiska, prezident Slovenské republiky (FOTO: Katarzyna Czerwińska, Wikimedia Commons)

videoZÁZNAM: Evropskou cenu Sintů a Romů za lidská práva získal slovenský prezident Andrej Kiska

15.3.2019 15:15
Od 18. do 21. března 2019 probíhá již čtvrtý ročník Romského týdne na půdě Evropského parlamentu v Bruselu. Dnes byla v rámci programu udělena také Evropská cena Sintů a Romů za lidská práva - získal ji slovenský prezident Andrej Kiska. Server Romea.cz udělení ceny přenášel živě přímo z Bruselu.
 celý článek

Občan Austrálie, který se podle médií jmenuje Brenton Tarrant, při teroristickém útoku 15. 3. 2019 ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch zavraždil 50 lidí. (FOTO: repro sociální sítě)

Kdo vraždil v novozélandských mešitách? Útočník psal o nadřazenosti bílé rasy, nenáviděl migranty, inspiroval ho neonacista Breivik

15.3.2019 13:24
Ozbrojenec, který dnes při teroristickém útoku ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch zavraždil 49 lidí, byl zřejmě obdivovatelem balkánských nacionalistů i válečníků, kteří v minulosti bojovali proti muslimům, včetně českého krále Zikmunda Lucemburského. Než zahájil palbu, přehrával si v autě píseň oslavující bývalého bosenskosrbského vůdce Radovana Karadžiče, kterého nyní v Haagu soudí mezinárodní justice. Informoval o tom server Balkan Insight.
 celý článek

Věra Bílá

Patrik Banga: Sbohem, Věro!

15.3.2019 9:33
Těžko psát, když člověku zemře někdo, kdo je mu tak blízký, že první hodiny ani nemůže uvěřit, že se to stalo. O to víc, že před pár týdny stejně umřela moje vlastní máma, která byla ještě mladší než Věra Bílá. Královna Rom popu.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo