romea - logo
20. března 2019 (středa)
svátek má Světlana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Berlusconiho vláda přijala tvrdý postup vůči ilegálním migrantům

Neapol, 21.5.2008 20:32, (ROMEA/ČTK)

Za ilegální migraci může v Itálii napříště provinilcům hrozit trest vězení. Navrhuje to nová italská vláda pravicového premiéra Silvia Berlusconiho, která se dnes sešla na svém vůbec prvním zasedání od dubnových voleb. Kabinet zasedal mimořádně v jihoitalské Neapoli, protože ministři se zabývali i naléhavými kroky, které mají skoncovat s vleklou krizí kolem odpadků, jež celou Kampánii sužují už řadu měsíců.

Ministr vnitra Roberto Maroni po jednání vlády novinářům oznámil, že navrhovaná opatření proti imigrantům obsahují i nově definovaný trestný čin ilegální imigrace, za který lze poslat provinilce do vězení. Evropská unie dala již předem najevo obavy, že takový postup by mohl v Itálii vést k silné explozi rasismu (více zde...).

Pravicová vláda vzápětí po svém ustavení dala jasně najevo odhodlání výrazně omezit příliv ilegálních migrantů do země, které italská veřejnost obviňuje z nárůstu zločinnosti. Kroky jsou namířeny i vůči rumunským Romům, kteří v uplynulých měsících spáchali v Itálii řadu závažných zločinů.

Ilegální vstup na italské území budou moci soudy už brzy trestat šesti měsíci až čtyřmi lety odnětí svobody, tři roky vězení navrhuje vláda cizincům, kteří zneužijí děti k žebrání. Dalším trestem pro nelegální přistěhovalce má být okamžité vypovězení ze země.

VIDEO
Hořící přistěhovalecký tábor - Itálie
Itálie začína řešit nelegální přistěhovalce

V boji s kriminalitou chce vláda prosadit zpřísnění soudního řízení při zločinech spojených s mafií a například také zvýšit trestní postih pro řidiče, kteří usednou za volant pod vlivem alkoholu či návykových látek.

S opatřeními, která mají zavést tvrdý postup italských úřadů vůči ilegálním migrantům, levicová opozice rozhodně nesouhlasí. To ale zřejmě Berlusconiho vládě nezabrání, aby její návrhy úspěšně prošly schválením v obou komorách parlamentu, protože vládní tábor má jak v Poslanecké sněmovně, tak v Senátu pohodlnou většinu.

Přečteno: 1148x

 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Itálie, EUHLAVNÍ ZPRÁVY

Andrej Kiska, prezident Slovenské republiky (FOTO: Katarzyna Czerwińska, Wikimedia Commons)

videoZÁZNAM: Evropskou cenu Sintů a Romů za lidská práva získal slovenský prezident Andrej Kiska

15.3.2019 15:15
Od 18. do 21. března 2019 probíhá již čtvrtý ročník Romského týdne na půdě Evropského parlamentu v Bruselu. Dnes byla v rámci programu udělena také Evropská cena Sintů a Romů za lidská práva - získal ji slovenský prezident Andrej Kiska. Server Romea.cz udělení ceny přenášel živě přímo z Bruselu.
 celý článek

Občan Austrálie, který se podle médií jmenuje Brenton Tarrant, při teroristickém útoku 15. 3. 2019 ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch zavraždil 50 lidí. (FOTO: repro sociální sítě)

Kdo vraždil v novozélandských mešitách? Útočník psal o nadřazenosti bílé rasy, nenáviděl migranty, inspiroval ho neonacista Breivik

15.3.2019 13:24
Ozbrojenec, který dnes při teroristickém útoku ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch zavraždil 49 lidí, byl zřejmě obdivovatelem balkánských nacionalistů i válečníků, kteří v minulosti bojovali proti muslimům, včetně českého krále Zikmunda Lucemburského. Než zahájil palbu, přehrával si v autě píseň oslavující bývalého bosenskosrbského vůdce Radovana Karadžiče, kterého nyní v Haagu soudí mezinárodní justice. Informoval o tom server Balkan Insight.
 celý článek

Věra Bílá

Patrik Banga: Sbohem, Věro!

15.3.2019 9:33
Těžko psát, když člověku zemře někdo, kdo je mu tak blízký, že první hodiny ani nemůže uvěřit, že se to stalo. O to víc, že před pár týdny stejně umřela moje vlastní máma, která byla ještě mladší než Věra Bílá. Královna Rom popu.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo