romea - logo
22. října 2020 (čtvrtek)
svátek má Sabina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Bratr vůdce Slovenské pospolitosti prodával neonacistická trička

Banská Bystrica, 20.1.2010 21:59, (ROMEA)

Policie v centru Banské Bystrice prohledala obchod blízký extrémistickému sdružení Slovenská pospolitost. Zadržela trička s neonacistickými symboly, které se tam prodávali, a provozovatele obchodu obvinila ze šíření extremistických materiálů. V případě prokázání viny mu hrozí trest od tří do osmi let vězení, informovala dnes ČTK policie. Obviněný muž je podle portálu Aktuálně.cz bratrem bývalého vůdce pospolitosti Mariana Kotleby.

Nezákonně upravené oblečení nabízel podnikatel v prodejně nedaleko muzea SNP. Policie provedla razii v úterý. "V této prodejně byla policií provedena prohlídka, při níž bylo zajištěných deset kusů triček s grafickým zobrazením uvedených symbolů a nápisů," poznamenala policejní mluvčí Petra Vašková. Bratra Mariana Kotleby navrhl vyšetřovatel stíhat ve vazbě, po rozhodnutí prokurátora ho však pustili na svobodu.

Aktuálně.cz upozornilo, že internetová stránka obchodu je umístěna pod doménou Slovenské pospolitosti. V prodejně se prodávaly trička, polokošile a odznaky se symboly hnutí.

Policie v Banskobystrickém kraji v minulosti řešila několik případů propagace fašismu. V létě loňského roku někdo popsal fašistickými hesly obrněná vozidla u památníku SNP. Největší pozornost však vzbudilo setkání neopfašistů v Turecké, kde policie zadržela v září 2006 více než 30 lidí. Většina z nich dostala za propagaci fašismu podmínečné tresty.

Přečteno: 1804x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Slovensko, Extremismus, Neonacismus, EUHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocněníCOVID-19 podvod, jak ta nemoc je smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo