romea - logo
26. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Filip

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Bregović se svou kapelou roztančil publikum ostravského festivalu

Ostrava, 12.7.2007 22:37, (ČTK)

Velký zájem posluchačů dnes v Ostravě vyvolalo vystoupení srbského skladatele a hudebníka Gorana Bregoviče a jeho kapely Wedding and Funeral Band. Jejich koncert byl hlavním magnetem úvodního programu mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava, který potrvá do neděle.

Vzhledem k tomu, že přišlo mnohem více lidí, než organizátoři očekávali, tvořily se před branami do festivalového areálu dlouhé fronty. Aby všichni zájemci stihli začátek Bregovičova vystoupení, posunuli ho pořadatelé o půl hodiny.

Devítičlenná balkánská dechovka začala své vystoupení netradičně, muzikanti se totiž se svými nástroji prošli přímo mezi diváky. Bregović nastoupil na scénu až po krátké předehře za velkého aplausu natěšeného publika.

Ryčné a energické balkánské melodie posluchače očividně rychle rozehřály, přestože se krátce po začátku Bregovičova vystoupení silně rozpršelo. Někteří lidé se schovali pod deštníky, jiným déšť nevadil a klidně tančili.

Bregović přijel do Ostravy v rámci svého evropského turné, na kterém představuje novou desku s "dechovkovou operou" Karmen with Happy End (Karmen se šťastným koncem). Kromě písniček z jeho novinky však zazněly i starší písně a filmové melodie, které složil do snímků Emira Kusturici. Na samý závěr jako poslední přídavek zahráli i slavný Kalašnikov.

Bregović není na českých pódiích žádným nováčkem. Právě na ostravském festivalu vystoupil již před čtyřmi lety, o rok později si s kapelou zahrál také v pražské Lucerně.

Bregovičovým předskokanem byl v podvečer domácí projekt Gipsy.cz, jehož kvality slavný skladatel ocenil na dnešní tiskové konferenci. Gipsyho prý již znal dříve z pirátsky vypálené desky, proto si nenechal ujít ani jeho koncert. "Seděl vzadu v zákulisí a neskrýval spokojenost," řekl ČTK mluvčí festivalu Jiří Sedlák.

Festival Colours of Ostrava se letos koná již pošesté. Loni jej navštívilo 16.000 lidí; letos kvůli většímu předprodeji i nebývalému zájmu o úvodní program organizátoři čekají ještě větší návštěvu.

Dalšími hvězdami přehlídky budou v příštích dnech britská zpěvačka Marianne Faithfullová a francouzská kapela Gipsy Kings.

Přečteno: 988x
 

Kam dál:

Štítky:  

KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo