romea - logo
31. března 2020 (úterý)
svátek má Kvido
Loading
rozšířené vyhledávaní

Britský velvyslanec vyzývá Rumunsko, aby již nediskriminovalo

Bukurešť, 23.10.2009 23:48, (RV)

Noviny Romanian Times informují, že britský velvyslanec Robin Barnett vyzval tamní rumunské úřady, aby se zapojily do společného boje proti diskriminaci homosexuálů, Romů a lidí s různým postižením. Nedávný výzkum agentury INSOMAR ukazuje, že v Rumunsku homosexuálové, lidé s postižením, lidé s HIV onemocněním a Romové trpí diskriminací nejvíce.

„Diskriminace je vážný problém a každý z nás má právo na život i na svobodu,“ řekl přednedávnem Barnett. Výzkum vykazuje, že 90,5 % dotázaných respondentů by nechtělo, aby některý člen jejich rodiny uzavřel manželství s homosexuálem. 84,1 % by si nikdy nevzalo člověka s HIV onemocněním. 53,3 % přiznalo, že by s Romem neuzavřeli manželství. 38 % dotázaných respondentů by se za žádnou cenu nechtělo přátelit s Romy. 29. 9 % by nechtělo Romy za své sousedy. 25 % by si nepřálo pracovat na jednom pracovišti s Romy. Tolerance pro Romy se oproti výsledkům za rok 2008 zlepšila, v roce 2009 je vyšší o celých 14 %. Výzkum se prováděl mezi tisíci respondenty ze 44 městských lokalit a 52 venkovských.

Gwendolyn Albert
Přečteno: 609x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, EU, Rumunsko, RV 10/2009HLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo