romea - logo
3. března 2021 (středa)
svátek má Kamil

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Česko Slovenská SuperStar: Dva Romové ve finálové pětce

Bratislava, 24.11.2009 12:37, (ROMEA)

Do finále první Česko Slovenské SuperStar nepostoupí Denis Lacho z Bratislavy. Fanoušci mu při hlasování SMS zprávami zaslali nejméně hlasů. Reagovali tak na jeho vystoupení v pátém finálovém kole, které komerční televize Nova a slovenská Markíza vysílaly v neděli. Do finálové pětky se dostali dva Romové - Jan Bendig a Monika Bagárová.

Pěvecká soutěž, kterou uvádí dvojice moderátorů Leoš Mareš a Adela Banášová, přilákala v neděli rekordní počet diváků v obou zemích. Výkony soutěžících věnované hitům z repertoáru Karla Gotta sledovalo podle Mareše 2,2 milionu diváků v České republice a 1,3 milionu na Slovensku. Je to prý o 800.000 víc než na začátku soutěže.

Pro odstoupení Denise Lacha ze soutěže se vyslovili všichni členové poroty. Přestože jej porotce Paľo Habera označila za "nejlepšího slovenského zpěváka" jeho výkon měli za nejslabší z dosavadní šestice finalistů. Podle některých názorů si nedokázal dobře vybrat píseň, kterou měl přednést.

Neúspěch Lacha tipovali také sázkaři. Zatímco Martin Chodúr z Ostravy vede u sázkové kanceláře Tipsport s kurzem 1,5:1, Lacho měl pro dnešek 25:1. Na celkové vítězství Chodúra bylo prosázeno zhruba 600.000 korun.

Bagárová a Bendig navazují na tradiční úspěchy Romů v soutěžích SuperStar. Druhý ročník soutěže v ČR vyhrál Vlasta Horváth, v prvním ročníku skončila na pátém místě Martina Balogová. Na Slovensku zvítězila v roce 2007 Vierka Berkyová.

Přečteno: 2267x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, SuperstarHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí, mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo