romea - logo
21. září 2019 (sobota)
svátek má Matouš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Českobudějovická výstava přiblíží pomoc sociálně vyloučeným lidem

České Budějovice, 27.6.2007 14:52, (ČTK)

Výstava v radniční síni českobudějovického magistrátu od příštího týdne představí projekt, který pomáhá lidem ohroženým sociálním vyloučením. Návštěvníci se dozvědí více zejména o terénní práci či výchovných a vzdělávacích aktivitách pro děti a mládež. Výstava se jmenuje Makušale, což ve volném překladu znamená romsky všichni lidé, řekla dnes ČTK mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.

"Návštěvníci výstavy si mohou až do 17. července prohlédnout fotografie, grafy i krátký film," uvedl náměstek primátora Rudolf Vodička. Vernisáž se koná 2. července v radniční síni a po ní pak na letní scéně DK Slávie zahrají místní romské kapely a pražští Bengas.

Výstava přiblíží zejména práci Nízkoprahového centra pro děti a mládež Srdíčko - Jiloro a českobudějovického Salesiánského střediska mládeže. "Projekt se soustřeďuje na poradenské aktivity, pomoc a aktivní intervenci ve vztahu k ohroženým osobám žijícím na území našeho města," uvedl českobudějovický romský koordinátor David Kostohryz.

Přečteno: 886x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo