romea - logo
26. června 2019 (středa)
svátek má Adriana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Českobudějovická výstava přiblíží pomoc sociálně vyloučeným lidem

České Budějovice, 27.6.2007 14:52, (ČTK)

Výstava v radniční síni českobudějovického magistrátu od příštího týdne představí projekt, který pomáhá lidem ohroženým sociálním vyloučením. Návštěvníci se dozvědí více zejména o terénní práci či výchovných a vzdělávacích aktivitách pro děti a mládež. Výstava se jmenuje Makušale, což ve volném překladu znamená romsky všichni lidé, řekla dnes ČTK mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.

"Návštěvníci výstavy si mohou až do 17. července prohlédnout fotografie, grafy i krátký film," uvedl náměstek primátora Rudolf Vodička. Vernisáž se koná 2. července v radniční síni a po ní pak na letní scéně DK Slávie zahrají místní romské kapely a pražští Bengas.

Výstava přiblíží zejména práci Nízkoprahového centra pro děti a mládež Srdíčko - Jiloro a českobudějovického Salesiánského střediska mládeže. "Projekt se soustřeďuje na poradenské aktivity, pomoc a aktivní intervenci ve vztahu k ohroženým osobám žijícím na území našeho města," uvedl českobudějovický romský koordinátor David Kostohryz.

Přečteno: 886x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák je jeden z nejtalentovanějších českých kickboxerů, zdroj: Facebook Vašek Sivák

Kickboxer Sivák se příští týden představí na MMA galavečeru v Praze

19.6.2019 15:14
Předloňský juniorský mistr Evropy a nyní už také vítěz v kategorii mužů na mezinárodním mistrovství ČR v kategorii K-1, o kterém se média vyjadřují jako o jednom z největších talentů v této disciplíně v tuzemsku, má na kontě celou řadu vybojovaných vítězství
 celý článek

Nepokoje v Čemodanovce (FOTO: repro Telekanal 360)

Starosta Čemodanovky: 900 Romů bylo donuceno se vystěhovat po konfliktech s Rusy

19.6.2019 12:08
Po nepokojích v ruském regionu Penza, které zřejmě vyvolal konflikt mladistvých ve vsi Čemodanovka, se z regionu přemístilo asi devět set Romů. Uvedl to server The Moscow Times.
 celý článek

Setkání komunitní skupiny (FOTO: Adam Komenda)

Čunkodomky v Chanově nechceme, domy si opravíme sami, navrhují obyvatelé sídliště

19.6.2019 10:39
Jednání se zúčastnilo několik desítek lidí a společně představili alternativní plán k návrhu vedení města postavit na okraji Chanova obytné kontejnery. Místní občané navrhli, že poničené panelové domy opraví sami obyvatelé sídliště.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo