romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Český západ: „Návrat do práce, návrat do společnosti“

Dobrá voda u Toužimi, 9.12.2011 11:01, (ROMEA)

V Dobré Vodě u Toužimi proběhl první z celkem čtyř motivačních a aktivizačních kurzů určených dlouhodobě nezaměstnaným. Všechny kurzy probíhají v rámci dvouletého projektu občanského sdružení Český západ „Návrat do práce, návrat do společnosti“. Jeho cílem je odstranit bariéry vstupu na trh práce lidem z romských lokalit a zajistit jejich vstup a udržení na trhu práce. Podle Kamily Součkové, koordinátorky zaměstnávání v Českém západě, proběhnou další kurzy v prosinci a na jaře příštího roku.

Prvního motivačního kurzu se zúčastnilo osm žen z místní romské komunity, které se učily, jak se ucházet o práci, jak napsat životopis a orientovat se na internetových stránkách úřadu práce. Mezi další témata patřilo, jak jednat s novým zaměstnavatelem nebo na co si dát pozor při uzavírání pracovních smluv. „Mottem kurzu bylo Rozhodl/a jsem se, že mám na to!, jež se objevilo i na certifikátu, který dostaly všechny účastnice po úspěšném absolvování,“ doplňuje Kamila Součková.

Z účastníků motivačních kurzů budou ve výběrovém řízení vybráni účastníci následných rekvalifikačních kurzů. Ti pak budou mít možnost získat i pracovní místo nabízené v rámci projektu „Návrat do práce, návrat do společnosti“. Jeho cílem je odstranit bariéry vstupu na trh práce lidem z romských lokalit na Tepelsku a Toužimsku zvláště z Dobré Vody, Nové Farmy a Služetína a zajistit jejich vstup a udržení na trhu práce. Zájemcům nabízí pracovní poradenství, možnost doplnění si základního vzdělání, zvýšení kvalifikace v rekvalifikačních kurzech a šest nových pracovních míst.

Český západ působí na Toužimsku a Tepelsku od roku 2002, kde v sociálně vyloučených lokalitách poskytuje sociální služby, nabízí vzdělávání, poradenství při zaměstnávání a právní poradenství, volnočasové programy a další.

KAM DÁL?
Motivační kurzy pomohou lidem při hledání práce
Český západ

fk
Přečteno: 717x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo