romea - logo
4. července 2020 (sobota)
svátek má Prokop
Loading
rozšířené vyhledávaní

Český západ rozšíří pomoc v dalších lokalitách na Karlovarsku

Toužim (Karlovarsko) , 20.2.2012 15:31, (ROMEA)

Sdružení Český západ, které od roku 2002 pomáhá sociálně slabším lidem a Romům v Dobré Vodě u Toužimi, rozšíří letos své působení na další sociálně vyloučené lokality v regionu. Dosud vyjížděli terénní pracovníci za zhruba čtyřmi desítkami klientů do Nové Farmy, Služetína, Prachomet a Mrázova. Od letoška se jejich pomoci dočkají také lidé žijící v osadách Pěkovice, Poutnov a Bezděkov. Oznámila to mluvčí sdružení Eva Haunerová.

Český západ směřuje své terénní programy především do míst, která jsou téměř úplně izolována od jakýchkoliv služeb zaměřených na pomoc při řešení tíživých životních situací v oblasti zaměstnávání, vzdělávání, bydlení a kontaktu s majoritou, uvedla Haunerová. "Do roku 2014 by nabízené programy z projektu Místní a profesní rozvoj Českého západu mohlo využít nejméně 250 klientů. Při výběru lokalit spolupracujeme s Agenturou pro sociální začleňování v romských lokalitách," podotkla mluvčí.

Kromě výjezdů terénních pracovníků do jednotlivých osad bude Český západ od letoška působit také v Toužimi, kde pro poradenské centrum využije Odpolední klub pro děti. Sdružení ho už otevřelo, mohou v něm trávit volný čas školáci z Dobré Vody. "Velmi se osvědčila spolupráce s občanským sdružením Kotec, které na Tepelsku poskytuje pro naše klienty návazné sociální služby. Zájem je i o program Návrat do práce - návrat do společnosti," uvedla sociální pracovnice sdružení Anna Dunčeková.

Mezi nejčastější služby pro klienty patří sepisování žádostí, motivačních dopisů či životopisů, pomoc při hledání zaměstnání nebo poradenství v oblasti zdravotní péče. Lidé se zajímají také o podmínky poskytování sociálních dávek, řešení exekucí a dluhovou problematiku obecně, podotkla Dunčeková. "Klientům nabízíme asistenci při jednání s úřady a institucemi. Této možnosti využilo od loňského září 22 obyvatel z Nové Farmy, Služetína a Dobré Vody," konstatovala Dunčeková.

Sdružení Český západ pomáhá romské komunitě od roku 2002. Díky němu vznikl v Dobré Vodě i osadní výbor. Sdružení obyvatelům Dobré Vody i lidem v dalších sociálně vyloučených lokalitách v regionu poskytuje sociální služby, pořádá vzdělávací a rekvalifikační programy a zprostředkovává práci. Otevřelo i vlastní textilní a keramickou dílnu, kde pracují klienti sdružení.

ČTK, čtk
Přečteno: 418x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo