romea - logo
6. prosince 2019 (pátek)
svátek má Mikuláš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Český západ rozšíří pomoc v dalších lokalitách na Karlovarsku

Toužim (Karlovarsko) , 20.2.2012 15:31, (ROMEA)

Sdružení Český západ, které od roku 2002 pomáhá sociálně slabším lidem a Romům v Dobré Vodě u Toužimi, rozšíří letos své působení na další sociálně vyloučené lokality v regionu. Dosud vyjížděli terénní pracovníci za zhruba čtyřmi desítkami klientů do Nové Farmy, Služetína, Prachomet a Mrázova. Od letoška se jejich pomoci dočkají také lidé žijící v osadách Pěkovice, Poutnov a Bezděkov. Oznámila to mluvčí sdružení Eva Haunerová.

Český západ směřuje své terénní programy především do míst, která jsou téměř úplně izolována od jakýchkoliv služeb zaměřených na pomoc při řešení tíživých životních situací v oblasti zaměstnávání, vzdělávání, bydlení a kontaktu s majoritou, uvedla Haunerová. "Do roku 2014 by nabízené programy z projektu Místní a profesní rozvoj Českého západu mohlo využít nejméně 250 klientů. Při výběru lokalit spolupracujeme s Agenturou pro sociální začleňování v romských lokalitách," podotkla mluvčí.

Kromě výjezdů terénních pracovníků do jednotlivých osad bude Český západ od letoška působit také v Toužimi, kde pro poradenské centrum využije Odpolední klub pro děti. Sdružení ho už otevřelo, mohou v něm trávit volný čas školáci z Dobré Vody. "Velmi se osvědčila spolupráce s občanským sdružením Kotec, které na Tepelsku poskytuje pro naše klienty návazné sociální služby. Zájem je i o program Návrat do práce - návrat do společnosti," uvedla sociální pracovnice sdružení Anna Dunčeková.

Mezi nejčastější služby pro klienty patří sepisování žádostí, motivačních dopisů či životopisů, pomoc při hledání zaměstnání nebo poradenství v oblasti zdravotní péče. Lidé se zajímají také o podmínky poskytování sociálních dávek, řešení exekucí a dluhovou problematiku obecně, podotkla Dunčeková. "Klientům nabízíme asistenci při jednání s úřady a institucemi. Této možnosti využilo od loňského září 22 obyvatel z Nové Farmy, Služetína a Dobré Vody," konstatovala Dunčeková.

Sdružení Český západ pomáhá romské komunitě od roku 2002. Díky němu vznikl v Dobré Vodě i osadní výbor. Sdružení obyvatelům Dobré Vody i lidem v dalších sociálně vyloučených lokalitách v regionu poskytuje sociální služby, pořádá vzdělávací a rekvalifikační programy a zprostředkovává práci. Otevřelo i vlastní textilní a keramickou dílnu, kde pracují klienti sdružení.

ČTK, čtk
Přečteno: 413x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo