romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Český západ: v Dobré Vodě vzniká kurs, který může napomoci k řešení situace ve vyloučených lokalitách

Dobrá voda, 29.3.2012 10:25, (ROMEA)

Občanské sdružení Český západ, působící v sociálně vyloučených lokalitách na Toužimsku a Tepelsku, se začalo zabývat obsahem pilotního vzdělávacího kurzu pro pracovníky organizací pracujících v podobných lokalitách. Kurs, který by měl být ve své finální podobě akreditován ministerstvem práce a sociálních věcí, bude v budoucnu učit zájemce z širší odborné veřejnosti využívat principy komunitní práce. Obsah i metodika tohoto pilotního kursu, jehož vznik financuje Evropská unie, by měly být hotovy do roka.

„Komunitní práce se jeví jako efektivní metoda sociální práce při budování odpovědnosti za vlastní život a za chod své komunity u obyvatel sociálně vyloučených romských lokalit. Bohužel je tato metoda pro svou náročnost a dlouhodobost využívána jen sporadicky a právě to chceme změnit.,“ představuje motivy ke vzniku kursu Mgr. Jana Kosová z Českého západu. Právě ona se komunitní práci v Dobré Vodě věnuje již řadu let.

Na přípravě a lektorské činnosti pilotního kurzu se budou podílet také zkušení komunitní pracovníci podobně zaměřené organizace Cheiron T, o.p.s. z Tábora, a to pod metodickým a expertním vedením PhDr. Zuzany Havrdové, CSc., vedoucí katedry řízení a supervize v sociálních a zdravotnických zařízeních Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy.

„Jako tvůrci budeme při své práci navazovat na výstupy první části projektu, v rámci které jsme v roce 2010 zpracovali metodiku komunitní práce a instruktážní DVD,“ vysvětluje Mgr. Jana Kosová z Českého západu. „Podstatným výstupem projektu bude kromě samotného kursu i metodika komunitní práce v listinné podobě, která bude obohacena o praktické zkušenosti a reflexe z pilotního běhu kursu. Akreditovaný kurs bude v budoucnu nabízen širší odborné veřejnosti,“ uzavírá Mgr. Jana Kosová.

KAM DÁL?
Motivační a rekvalifikační kurzy pomohou dlouhodobě nezaměstnaným při hledání práce
Ralf Ducamp z Dobré Vody získal cenu Křesadlo za obětavou pomoc při obnově obce

Server ekamarad.cz, fk
Přečteno: 738x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo