romea - logo
12. prosince 2019 (čtvrtek)
svátek má Simona
Loading
rozšířené vyhledávaní

Český západ: v Dobré Vodě vzniká kurs, který může napomoci k řešení situace ve vyloučených lokalitách

Dobrá voda, 29.3.2012 10:25, (ROMEA)

Občanské sdružení Český západ, působící v sociálně vyloučených lokalitách na Toužimsku a Tepelsku, se začalo zabývat obsahem pilotního vzdělávacího kurzu pro pracovníky organizací pracujících v podobných lokalitách. Kurs, který by měl být ve své finální podobě akreditován ministerstvem práce a sociálních věcí, bude v budoucnu učit zájemce z širší odborné veřejnosti využívat principy komunitní práce. Obsah i metodika tohoto pilotního kursu, jehož vznik financuje Evropská unie, by měly být hotovy do roka.

„Komunitní práce se jeví jako efektivní metoda sociální práce při budování odpovědnosti za vlastní život a za chod své komunity u obyvatel sociálně vyloučených romských lokalit. Bohužel je tato metoda pro svou náročnost a dlouhodobost využívána jen sporadicky a právě to chceme změnit.,“ představuje motivy ke vzniku kursu Mgr. Jana Kosová z Českého západu. Právě ona se komunitní práci v Dobré Vodě věnuje již řadu let.

Na přípravě a lektorské činnosti pilotního kurzu se budou podílet také zkušení komunitní pracovníci podobně zaměřené organizace Cheiron T, o.p.s. z Tábora, a to pod metodickým a expertním vedením PhDr. Zuzany Havrdové, CSc., vedoucí katedry řízení a supervize v sociálních a zdravotnických zařízeních Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy.

„Jako tvůrci budeme při své práci navazovat na výstupy první části projektu, v rámci které jsme v roce 2010 zpracovali metodiku komunitní práce a instruktážní DVD,“ vysvětluje Mgr. Jana Kosová z Českého západu. „Podstatným výstupem projektu bude kromě samotného kursu i metodika komunitní práce v listinné podobě, která bude obohacena o praktické zkušenosti a reflexe z pilotního běhu kursu. Akreditovaný kurs bude v budoucnu nabízen širší odborné veřejnosti,“ uzavírá Mgr. Jana Kosová.

KAM DÁL?
Motivační a rekvalifikační kurzy pomohou dlouhodobě nezaměstnaným při hledání práce
Ralf Ducamp z Dobré Vody získal cenu Křesadlo za obětavou pomoc při obnově obce

Server ekamarad.cz, fk
Přečteno: 717x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo