romea - logo
5. července 2020 (neděle)
svátek má Státní svátek - Cyril a Metoděj
Loading
rozšířené vyhledávaní

Český západ: v Dobré Vodě vzniká kurs, který může napomoci k řešení situace ve vyloučených lokalitách

Dobrá voda, 29.3.2012 10:25, (ROMEA)

Občanské sdružení Český západ, působící v sociálně vyloučených lokalitách na Toužimsku a Tepelsku, se začalo zabývat obsahem pilotního vzdělávacího kurzu pro pracovníky organizací pracujících v podobných lokalitách. Kurs, který by měl být ve své finální podobě akreditován ministerstvem práce a sociálních věcí, bude v budoucnu učit zájemce z širší odborné veřejnosti využívat principy komunitní práce. Obsah i metodika tohoto pilotního kursu, jehož vznik financuje Evropská unie, by měly být hotovy do roka.

„Komunitní práce se jeví jako efektivní metoda sociální práce při budování odpovědnosti za vlastní život a za chod své komunity u obyvatel sociálně vyloučených romských lokalit. Bohužel je tato metoda pro svou náročnost a dlouhodobost využívána jen sporadicky a právě to chceme změnit.,“ představuje motivy ke vzniku kursu Mgr. Jana Kosová z Českého západu. Právě ona se komunitní práci v Dobré Vodě věnuje již řadu let.

Na přípravě a lektorské činnosti pilotního kurzu se budou podílet také zkušení komunitní pracovníci podobně zaměřené organizace Cheiron T, o.p.s. z Tábora, a to pod metodickým a expertním vedením PhDr. Zuzany Havrdové, CSc., vedoucí katedry řízení a supervize v sociálních a zdravotnických zařízeních Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy.

„Jako tvůrci budeme při své práci navazovat na výstupy první části projektu, v rámci které jsme v roce 2010 zpracovali metodiku komunitní práce a instruktážní DVD,“ vysvětluje Mgr. Jana Kosová z Českého západu. „Podstatným výstupem projektu bude kromě samotného kursu i metodika komunitní práce v listinné podobě, která bude obohacena o praktické zkušenosti a reflexe z pilotního běhu kursu. Akreditovaný kurs bude v budoucnu nabízen širší odborné veřejnosti,“ uzavírá Mgr. Jana Kosová.

KAM DÁL?
Motivační a rekvalifikační kurzy pomohou dlouhodobě nezaměstnaným při hledání práce
Ralf Ducamp z Dobré Vody získal cenu Křesadlo za obětavou pomoc při obnově obce

Server ekamarad.cz, fk
Přečteno: 722x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo