romea - logo
22. ledna 2022 (sobota)
svátek má Slavomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Chtěl vystřílet Romy na Bedřišce, nyní je lídrem TOP 09 v Ostravě

Ostrava, 13.8.2010 18:45, (ROMEA)

Bývalý místostarosta ostravských Mariánských Hor a Hulváků Jiří Jezerský, který chtěl vystřílet Romy z kolonie Bedřiška se stal lídrem ostravské kandidátky TOP 09. Server Romea.cz o tom informoval Kumar Vishwanathan. Na nahrávce, kterou v roce 2007 jako první zveřejnil server Romea.cz, Jezerský pronesl:  "Vystavte mi potvrzení, že mohu mít střelnou zbraň a že mi dáváte svolení, abych to vystřílel, a já to půjdu udělat."

Jiří Jezerský o Romech

"Jako místostarosta vynikl spolu se starostkou Janáčkovou nesnášenlivými výroky proti Romům. Takové výroky nejsou vizitkou pro seriózní civilizovanou státotvornou stranu. Laskavě žádám TOP 09, aby zvážili ponechání pana Jezerského na kandidátce," uvedl pro server Romea.cz v SMS zprávě Kumar Vishwanathan.

Inkriminované výroky pronesl Jezerský na veřejném jednání bytového odboru 15. 8. 2006, na kterém byly probírány stížnosti k sestěhovávání ostravských Romů. Janáčková s tehdejším místostarostou Jezerským při něm obhajovali segregační politiku radnice, která má za cíl koncentrovat Romy v kolonii zvané Bedřiška. Výroky Jezerské i Janáčkové vyšetřovala policie a došla k závěru , že jsou rasistické. Janáčkovou ochránila před dalším stíháním senátorská imunita. Jezerského ostravský soud zprostil obžaloby.

NEPŘEHLÉDNĚTE
AUDIO - Senátorka: „…budou tam, klidně s vysokým plotem, elektrikou, mně je to jedno…“

"Jiří Jezerský je skutečně lídrem TOP 09 v Ostravě - Mariánských Horách," potvrdil on-line deníku TÝDEN.CZ mluvčí TOP 09 Jan Jakob. Strana podle něj o soudu ví, přesto Jezerského plně podporuje. "Okresní soud v Ostravě ho v hlavním líčení zprostil obžaloby, což následně potvrdil i Krajský soud v Ostravě," vysvětlil podle deníku Jakob. Jezerský je tedy podle něj nevinný.

"Jezerský navíc letos uspořádal kurz šití pro romské ženy a výsledek jejich práce poveze v září na mezinárodní přehlídku romských krojů do Řecka," dodal on-line deníku TÝDEN.CZ  Jakob.

Podle dalšího kandidáta TOP 09 a moderátora Aleše Juchelky se navíc mohou kandidátky až do září měnit. "Znám ale pana Jizerského osobně a vím o něm, že pro Ostravu dělá mnoho věcí," zastal se spolustraníka podel on-line deníku TÝDEN.CZ Juchelka.

KAM DÁL?
Říkat, že chcete vystřílet Romy, není podle soudkyně Bochňákové trestný čin
AUDIO - Senátorka: „…budou tam, klidně s vysokým plotem, elektrikou, mně je to jedno…“

 

ryz, TÝDEN.CZ
Přečteno: 2170x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Liana Janáčková, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo