romea - logo
23. srpna 2019 (pátek)
svátek má Sandra
Loading
rozšířené vyhledávaní

Chvíli koukat, jak... koukají

Praha, 21.1.2008 10:34, (Převzato: Mladá fronta DNES)

Čunek, lidovec, který se Boha nebojí (i když tvrdí a vždy bude tvrdit opak), zaznamenal včera po obědě v televizi další zajímavý... úspěch.

Obludných (byť vůbec ne překvapivých) 94% lidí z těch diváků, kteří v čase plus minus mezi 13.02 až 13.44 posílali 9 Kč drahé SMS na televizní stanicí určené číslo, totiž kvitovalo jeho výroky na adresu Romů. (Co na tom, že jistě jen málokdo z těchto čtyřiadevadesáti procent aktivních jedinců by dokázal Čunkovy výroky, s nimiž souhlasí, alespoň přibližně... přesně odcitovat...) Hodit v téhle zemičce všechno nepovedené (špatné, zločinné atd.) na Cikány je starý, ale osvědčený trik, na který (nejen) lůza slyší.

VIDEO
Nedělní partie: Jiří Čunek a Jiří Paroubek diskutují o Romech (PRIMA TV)

Když před lety ministroval sociální demokrat Škromach, strávil den na invalidním vozíku, aby zjistil, jakým bariérám denně handicapovaní čelí. Mnozí to - oprávněně - kritizovali jako cosi laciného.
Ale: zkusil si to.

ČTĚTE TAKÉ
SPECIÁL: Čunkova popularita klesá, znovu útočí na Romy

Co „asi“ zkusit nejde: žít alespoň 24 hodin v kůži Roma! To by byla pro leckoho z nás zkušenost... Ale možná bychom to příště s těmi esemeskami jako odpověďmi na návodné otázky tolik nepřeháněli...

Na obálce jednoho z předchozích čísel Respektu se objevil vymalovaný Jiří Čunek. S... romskou pletí a náušnicí v uchu...

Takhle chodit chvíli po Praze či doma „na Vsetíně“ a... koukat, jak se... pyšní bílí... koukají...
Strašná představa...

Nepředstavitelná.

ROMAN STREICHSBIER
Přečteno: 907x
 

Kam dál:

Štítky:  

KomentářHLAVNÍ ZPRÁVY

David Tišer (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Letošní titul jednoho ze tří maršálů Prague Pride získal romský aktivista David Tišer

8.8.2019 16:13
Prahou v sobotu projde karnevalový průvod hrdosti gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT) Prague Pride Parade. Takzvaný duhový pochod se v metropoli uskuteční podeváté. Od loňska průvod vede trojice maršálů či maršálek. Toto ocenění získávají lidé, kteří významným způsobem přispívají k prosazování rovných práv LGBT lidí a rozvoji LGBT komunit. Letos titul získal David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART pořádající výstavy romských umělců či představení formou tzv. divadla utlačovaných. Dalším maršálem bude herec Jiří Hromada, který léta stál v čele gay hnutí v Česku a přispěl k prosazení zákona o registrovaném partnerství. Maršálkou se pak poslankyně ANO Karla Šlechtová.
 celý článek

Zástupci Muzea romské kultury převzali 3. dubna 2018  od firmy Agpi vepřín v Letech na Písecku. (FOTO: ČTK)

Muzeum romské kultury se ohradilo proti Filipovým výrokům. Výkup vepřína v Letech označil za zločin

8.8.2019 14:13
Za znepokojivé považuje výroky předsedy KSČM Vojtěcha Filipa dávající do souvislosti rostoucí ceny vepřového masa se zrušeným vepřínem v Letech u Písku, u kterého býval romský koncentrační tábor, Muzeum romské kultury. Filip na twitteru uvedl, že vláda vedená Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) vykoupila vysoce efektivní podnik v Letech za půl miliardy korun a uzavřela ho bez náhrady a snížila tak produkci českého vepřového pod 30 procent spotřeby, a označil to za zločin.
 celý článek

Demonstrace několika asi 70 Romů z Česka, Slovenska i dalších zemí upozornila 8. července 2019 před budovu Evropského parlamentu v Bruselu na trvající diskriminaci a potíže romské menšiny v zemích Evropské unie. (FOTO: ČTK)

Tomáš Ščuka: Silné a slabé stránky bruselské demonstrace Romů

7.8.2019 13:33
Dne 8. 7. 2019 proběhla v Bruselu plánovaná demonstrace Romů žijících v Evropě. Hlavním organizátorem akce byl Štefan Pongo (český Rom žijící ve Velké Británii). Ten již dříve přišel s on-line fotokampaní Romů na sociálních sítích reagující na stereotypizující výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu Romů, který na podzim 2018 několikrát veřejně o Romech prohlásil, že valná většina z nich nepracuje a pobírá sociální dávky.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo