romea - logo
18. února 2020 (úterý)
svátek má Gizela
Loading
rozšířené vyhledávaní

Chvíli koukat, jak... koukají

Praha, 21.1.2008 10:34, (Převzato: Mladá fronta DNES)

Čunek, lidovec, který se Boha nebojí (i když tvrdí a vždy bude tvrdit opak), zaznamenal včera po obědě v televizi další zajímavý... úspěch.

Obludných (byť vůbec ne překvapivých) 94% lidí z těch diváků, kteří v čase plus minus mezi 13.02 až 13.44 posílali 9 Kč drahé SMS na televizní stanicí určené číslo, totiž kvitovalo jeho výroky na adresu Romů. (Co na tom, že jistě jen málokdo z těchto čtyřiadevadesáti procent aktivních jedinců by dokázal Čunkovy výroky, s nimiž souhlasí, alespoň přibližně... přesně odcitovat...) Hodit v téhle zemičce všechno nepovedené (špatné, zločinné atd.) na Cikány je starý, ale osvědčený trik, na který (nejen) lůza slyší.

VIDEO
Nedělní partie: Jiří Čunek a Jiří Paroubek diskutují o Romech (PRIMA TV)

Když před lety ministroval sociální demokrat Škromach, strávil den na invalidním vozíku, aby zjistil, jakým bariérám denně handicapovaní čelí. Mnozí to - oprávněně - kritizovali jako cosi laciného.
Ale: zkusil si to.

ČTĚTE TAKÉ
SPECIÁL: Čunkova popularita klesá, znovu útočí na Romy

Co „asi“ zkusit nejde: žít alespoň 24 hodin v kůži Roma! To by byla pro leckoho z nás zkušenost... Ale možná bychom to příště s těmi esemeskami jako odpověďmi na návodné otázky tolik nepřeháněli...

Na obálce jednoho z předchozích čísel Respektu se objevil vymalovaný Jiří Čunek. S... romskou pletí a náušnicí v uchu...

Takhle chodit chvíli po Praze či doma „na Vsetíně“ a... koukat, jak se... pyšní bílí... koukají...
Strašná představa...

Nepředstavitelná.

ROMAN STREICHSBIER
Přečteno: 909x
 

Kam dál:

Štítky:  

KomentářHLAVNÍ ZPRÁVY

Tomáš Kaluja. Foto z videa o projektu Vnímaví pre zraniteľných

ČRo: Neřeším, jestli jsem Rom, Maďar nebo Slovák. Jsem obyčejný člověk, říká tanečník Tomáš Kaluja

7.2.2020 10:56
Tomáš Kaluja je maturantem Střední zdravotnické školy v Rožňave. Pochází z romské křesťanské rodiny z Veľkých Kapušan. Už od dětství je jeho největším koníčkem tanec. Soutěžně se mu věnuje doma na Slovensku, ale i v zahraničí. Mimo to patří mezi romské dobrovolníky, kteří pomáhají budovat romskou identitu u romských dětí, které jsou vychovávány v neromských náhradních rodinách.
 celý článek

(Zdroj: Archiv TV NOVA)

Módní návrhář Pavel Berky postoupil mezi TOP 16 v soutěži MasterChef Česko

7.2.2020 0:35
Úspěšný módní návrhář Pavel Berky zkusil své štěstí v soutěži MasterChef Česko. Kachní prso s bramborem a takzvané “griláše” s kachní paštikou
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

Demolice vepřína v Letech by měla začít v červnu a skončit letos

6.2.2020 15:35
V Letech na Písecku by letos v červnu mohla začít demolice vepřína, na jehož místě stával za války koncentrační tábor pro Romy. ČTK to dnes řekla Lucie Horáková, mluvčí Muzea romské kultury, které v místě vybuduje památník romského holokaustu.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo