romea - logo
18. září 2020 (pátek)
svátek má Kryštof

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Co je to za stranu?

Praha, 29.4.2008 10:28, (Převzato: Haló noviny)

Když na lidoveckém sjezdu navrhl jeden z delegátů odvolání předsedy Jiřího Čunka,zvedlo se jen pět souhlasných rukou. Dokonce jeden bratr lidovec na kameru sdělil,že se za navrhovatele stydí. Co je to za stranu,kterou reprezentují bratři a sestry v takovém složení? S výjimkou pěti všichni souhlasí s jednáním svého předsedy. Vůbec jim nevadí,že v podstatě násilím vystěhoval romské spoluobčany,zbavil své město problémů, které přesunul jinam a ty se,obecní nebo městský úřade, starej za nášVsetín.

Bratrům a sestrám nevadí nemorální chování člověka, který je milionářem a nestydí se vedle opravdu chudých »postavit do fronty« na sociální dávky.. Možná,že opravdu museli Romové ze Vsetína pryč,aby Čunka v této frontě nepředbíhali,jak tvrdí jeden z vtipů.

Ale pozor -zákon neporušil!Reprezentantům lidovců vůbec nevadí, že jejich předseda před lety téměř stoprocentně vzal úpla-tek »půl mega« a město jako starosta připravil možná omiliony. Aže jej téměř jistě vzal,,svědčí celá řada okolností. Sám nepožádal o zbavení imunity,někteří pro něj pravděpodobně falešně svědčili,byla snaha uplatit korunní svědkyni,jeden státní zástupce byl těsně před podáním žaloby odvolán,druhý rozhodl během pár dnů,,že žádný trestný čin nebyl spáchán,,a nakonec Čunek osobně zničil usvědčující důkaz,který se mu omylem dostal do rukou. Každý čistý člověk by trval na rozhodnutí sou-du. Předseda Čunek ne -asi věděl proč.

Nejlepším bratrům a sestrám KDU-ČSL také nevadí, že jejich šéf porušuje jedno z přikázání -nezalžeš. Při dokazování,jak přišel k milionům,kličkoval a měnil svá vyjádření. Nikdo nedokáže určit,kdy a zda vůbec mluvil pravdu.

Oprávněně se tedy ptám -co je to za stranu,kterou reprezentují takoví delegáti?

Bedřich CHASÁK st.,Rychnov nad Kněžnou
Přečteno: 862x
 

Kam dál:

Štítky:  

KomentářHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo