romea - logo
23. října 2021 (sobota)
svátek má Teodor

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

ČSSD: Bátora užívá postavení k prezentaci svých názorů v médiích

Praha, 18.8.2011 18:47, (ROMEA)

Předseda iniciativy D.O.S.T. Ladislav Bátora využívá svou pozici úředníka na ministerstvu školství, aby získal větší mediální pozornost pro své kontroverzní názory. Novinářům to dnes řekl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Sociální demokraté jsou připraveni téma "Bátora" otevřít na zasedání Poslanecké sněmovny v příštím týdnu. Podle Sobotky by patrně našli mezi poslanci dostatek hlasů k přijetí usnesení, které vyzve k odvolání Bátory z funkce.

Fakt, že Bátora je personálním šéfem na ministerstvu školství, označil Sobotka za chybu personální politiky členů vlády. "Je přece zřejmé, že v době, kdy byl pan Bátora soukromou osobou, jeho názory, stanoviska a komentáře na facebooku téměř nikoho nezajímaly," řekl. "Kdyby se na úředníky v takto vysokých pozicích kladly standardní nároky, jako se kladou v civilizovaných zemích, tak by se pan Bátora nikdy nemohl do této pozice dostat," dodal Sobotka.

ČSSD je podle svého šéfa připravena o Bátorovi jednat na nadcházející schůzi sněmovny. Pokud by se jí tento bod nepodařilo do programu prosadit, svolá k tématu mimořádnou schůzi poslanců, dodal Sobotka.

Ministr financí a současně první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek však označil tento záměr řešit tuto kauzu ve sněmovně za absurdní. "Stejně absurdní je otázku pana Bátory řešit na zasedání vlády," prohlásil. Vrcholnou zodpovědnost za Bátorovo chování podle něj nese ministr školství.

Lídr ČSSD také vyzval premiéra Petra Nečase (ODS), aby situaci urychleně vyřešil a prosadil Bátorovo odvolání z funkce. Pokud ho ministr školství Josef Dobeš (VV) nebude chtít odvolat, měl by ho Nečas ve vládě nahradit, uvedl Sobotka.

Jestli se Nečasovi nepodaří prosadit Bátorův odchod z ministerstva školství, bude to podle ČSSD znamenat, že největší vliv na personální složení vlády a ministerstev má prezident Václav Klaus, který se za Bátoru opakovaně postavil, dodal Sobotka.

Sociální demokraté již ve středu uvedli, že by jak Bátora, tak jeho nadřízený ministr Dobeš měli ve funkcích skončit. Podle místopředsedy ČSSD Lubomíra Zaorálka se "extremistický politický aktivista" Bátora již delší dobu chová neúnosně a z ministerstva by měl odejít. Úředník podle něj nikdy v minulosti nemohl vystupovat zároveň jako politicky aktivní občan.

Bátora se stal středobodem nejnovější vládní roztržky. Na protest proti jeho setrvání na ministerstvu školství ve středu odešli členové TOP 09 ze schůze vlády. Premiér Nečas dnes vyzval Dobeše, aby se od výroků svého podřízeného jednoznačně distancoval. Podle předsedy vlády je neúnosné, aby spor blokoval jednání kabinetu.

KAM DÁL?
Spor okolo Bátory na ministerstvu školství dál dělí vládní strany
Učitelé žádají odstoupení Josefa Dobeše z postu ministra školství. Další lidé píší Bátorovi, že nemá na ministerstvu co pohledávat
Otevřený dopis Ladislavovi Bátorovi (můžete se připojit)
Analýza: Podrobnosti k bátorismu jsou více než varující aneb Odpověď ministrovi Josefovi Dobešovi
MF DNES: Bátora napsal do fašistické Národní myšlenky úvodník
Lubomír Zaorálek: Dobeš i Bátora mají odejít, Bátorova kauza je neúnosná
Dobeš Bátoru neodvolá, Schwarzenberga Bátorova slova neurazila, ale podle něj takhle úředník mluvit nemá
Do pře o Bátorovo odvolání se vložil i premiér Nečas, Jakl kontruje drobným prohlášením
Ministři TOP 09 opustili jednání vlády. Nepříjdou dokud neodejde Bátora
Miloš Zeman: Bátora je poloviční fašista
Premiér Nečas: Nad Bátorovými výroky nelze mávnout rukou
Ministr Dobeš se opět zastal Bátory, prý je to svědomitý člověk
Neziskové organizace a členové romské rady vyzývají předsedu vlády a předsedy vládních stran, aby se zasadili o odvolání Ladislava Bátory
Senátoři ČSSD, KDU-ČSL i ODS vyzvali Nečase k odvolání Bátory z ministerstva
Bátora se před 6 lety spolu s neonacisty zúčastnil přednášky o českém protižidovství, pořádané extremistickou Vlasteneckou frontou
Kniha Zkáza Slovanů, která na Bátoru působila jako skvělá, patří k jedné z nejantisemitičtějších českých knih 20. století
Vicekancléř prezidenta Hájek se homofobně vyjadřuje k Pražské Pride
ČSSD a VV vyzvaly prezidenta, aby se distancoval od Hájkových výroků o gayech a lesbách, Klaus se svého vicekancléře zastal
VV: Stojíme za Bátorou, ale musí mlčet

Přečteno: 552x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Ladislav BátoraHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo