romea - logo
27. ledna 2022 (čtvrtek)
svátek má Ingrid

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

ČSSD: ODS zkouší napodobit Sládka

Ústí nad Labem, 13.5.2009 9:54, (Lidové noviny)

Lídr ústecké kandidátky ČSSD v loňských krajských volbách Jaroslav Foldyna míní, že nasazení Řápkové je marketingový tah. „Problémy s notorickými neplatiči by se měly řešit zákonem, a ne takovými partyzánskými akcemi,“ říká na její adresu.

Může nasazení chomutovské primátorky ovlivnit nadcházející volby do sněmovny?

Je pravda, že za poslední dva měsíce třeba na Děčínsku a v okolí stoupla nezaměstnanost o více než pět procent, i jinde je to stejné. V současné konstelaci ekonomické situace a nálady lidí by mohla mít Řápková bohužel úspěch. Ze strany ODS jde ale jen o marketingový tah. Sázka na její vyhraněné názory a postup, který se rozhodla prosazovat. Kdo ji zná v Chomutově, volit ji nebude. Čím dále od jejího města, tak se s jejím tvrdým postupem bohužel lidé ztotožňují a mnozí si myslí, že její postup je správný. Od lidí bohužel slýchám, že Řápková je jediná, kdo s neutěšenou situací něco dělá.

A proč si myslíte, že její přístup vůči neplatičům není správný?

Problémy s notorickými neplatiči a lidmi, kteří nedbají žádných norem soužití, je samozřejmě nutné vyřešit. Ze strany ODS jde ale jen o marketingový tah. Navíc ve stejné místnosti městského úřadu pomocí exekutora. Podobnou věc by měl vyřešit nový zákon. Tohle je celé špatně. Tohle je takový partyzánský přístup.

Protiromská rétorika není ale přece nic nového?

To není. Situace je ale skutečně odlišná od loňského podzimu, kdy ODS tragicky vyhořela i s transparenty s jasně protiromskými slogany. Bojím se, aby nálady lidí nekopírovaly devadesátá léta, kdy tady výrazně zabodovali republikáni Miroslava Sládka. Tehdy měli přes 26 procent. ODS asi kandidaturou Řápkové zkouší něco podobného. Na úrovni parlamentních voleb podobná témata sice nezabírala, ale stačí třeba vzpomenout na Matiční ulici v Ústí Neštěmicích. Pavel Tošovský se díky razantním krokům proti Romům stal starostou.

KAM DÁL?
NNO: Paní primátorko Řápková, nemanipulujte s informacemi, fakty a výkladem zákona o právu shromažďovacím
Ivana Řápková reaguje na otevřený dopis neziskových organizací

Otevřený dopis neziskových organizací v souvislosti s napadením demonstrace v Chomutově neonacisty

JOSEF HYMPL
Přečteno: 1280x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Volby, EP, Ivana Řápková, ExekuceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo