romea - logo
18. září 2020 (pátek)
svátek má Kryštof

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Čunek a americký diplomat

Brno, 3.4.2008 11:36, (Převzato: Brněnský deník)

Sleduji již nejméně deset let zprávy ministerstva zahraničí USA o stavu lidských práv v naší zemi. Musím říci, že jsou vyvážené a v podstatě ukazují správně na pochybení, která jsou zřejmá. Ambicí těchto zpráv není přesně a přísně dokazovat, že takováto pochybení existují. Poukazují na jejich základ, jsou vyvolána stavem společnosti, a mají za účel pomoci těm, vůči nimž jsou tato pochybení namířena.

V tomto smyslu mi připadá směšné, když se naše autority ukřivděně ohrazují většinou tím, že je nikdo nemá co kritizovat. Tímto postojem v souvislosti se zprávou vynikl náš předseda vlády. Zaznamenal jsem mnoho ukřivděných dementi ze strany našich velvyslanců bůhvíkde v USA každý rok, když tato zpráva vyjde. A stejně se vyznamenává i náš dobře známý pan Čunek. U toho je to celkem pochopitelné, i když směšné a hloupé zároveň. Muselo mu být zřejmé, že rozhovorem s velvyslancem USA ničeho nedocílí.

NEPŘEHLÉDNĚTE
Čunek: Odpověď velvyslance spor kvůli americké zprávě vyřešila

Takový ukřivděný postoj projevují naši politici vesměs. A staví se jím po bok čínským komunistům, kteří také podrážděně reagují na výtky v souvislosti s porušováním lidských práv a svobod v Tibetu.

Korupce v naší zemi bují neuvěřitelně, a Jiří Čunek nás o své nevině nepřesvědčil ani v případě, že ho naše justice v čele s paní Veseckou osvobodila dosti pokoutně a podezřele. Tento fakt americká zpráva vystihuje naprosto přesně. Zdá se, že pan Čunek o své důvěryhodnosti není schopen přesvědčit ani našeho ministra zahraničí Karla Schwarzenberka. Pokud jde o vsetínské Romy a způsob skandálního nakládání s nimi ze strany vsetínské radnice v čele s Jiřím Čunkem, nemůže být pochyby již dnes i po provedených nálezech ombudsmana, že to prostě skandál je.

Pan velvyslanec Graber je diplomat a také to doložil. Pozorně Jiřího Čunka vyslechl a vzal na vědomí jeho výhrady. Omluva žádná. Jen strohé prohlášení, že napříště vezmou autoři zprávy výsledky schůzky v potaz. Samozřejmě, co jiného. Za rok budou jiné případy a jiné výsledky.

NEPŘEHLÉDNĚTE
SPECIÁL: Aféra Čunekgate
SPECIÁL: Deportace vsetínských Romů

Pan Čunek ostrouhal, ale musí zachovat tvář. Proto tvrdí, že je s postojem pana velvyslance spokojen.

Kvalita demokracie ve společnosti se posuzuje podle úrovně práv přiznaných těm nejvíce handicapovaným. Těmi jsou příslušníci menšin včetně Romů. Proto je jenom dobře, když největší mocnost světa projevuje zájem o stav lidských práv v zemích, které jsou jeho partnery. Má na to právo, protože nese největší tíhu odpovědnosti boje za svobodu ve světě. A to i v případě, že tak nemusí nutně činit bez chyb.

Karel Holomek
Přečteno: 1283x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, ČunekGATE, VsetínHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo