romea - logo
13. července 2020 (pondělí)
svátek má Markéta
Loading
rozšířené vyhledávaní

Čunek: Někteří vystěhovaní Romové na opravy peníze už dostali

Praha, 21.2.2007 15:32, (ČTK)

Některé romské rodiny, které Vsetín vystěhoval do polorozpadlých domů na Jesenicko a Prostějovsko, peníze na opravy bydlení prý už dostaly. Získaly je v půjčkách, za které byly domy pořízeny a které mají nyní Romové městu 20 let splácet. Novinářům to dnes řekl vicepremiér a starosta Vsetína Jiří Čunek (KDU-ČSL).

VIDEO
Romský problém (ČT1, ČT24)

Přetrvávající spor (PRIMA TV)
Stehlíková: vystěhované Romy stát dotovat nebude (NOVA TV)

AUDIO
Tisková konference Jiřího Čunka (ROMEA)

Vsetín, z jehož čela Čunek odchází, vystěhoval Romy ze zchátralého pavlačového domu v centru loni v říjnu. Většina rodin skončila v kontejnerových domech na okraji města. Část jich radnice přesunula do vsí na Jesenicko a Prostějovsko do polorozpadlých domů.

Ministryně Džamila Stehlíková (SZ) Čunka za vystěhování Romů ostře kritizovala. V pondělí oznámila, že chce vyjednat dotaci 1,5 milionu korun na nejnutnější opravy domů vystěhovaných romských rodin. Později řekla, že na soukromý majetek není možné dotaci přidělit, hodlá proto vypsat sbírku.

Čunek dnes řekl, že sbírky a další pomoc od státu jsou "folklór", který problém neřeší, jen "generuje jeho eskalaci". Odnaučí totiž lidi odpovědnosti za život vlastní rodiny, uvedl vicepremiér. Výsledkem je podle něj další propad "do bahna".Ve sporu se Stehlíkovou není podle Čunka, který je předsedou lidovců, nic osobního. Za vyjádřeními ministryně vidí "kombinaci nezkušenosti a politického názoru v úzké skupině zelených". Dodal, že "krvelačný boj" mezi KDU-ČSL a Stranou zelených neexistuje.

FOTO: ČT24

Přečteno: 2145x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Audio, VsetínHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo