romea - logo
25. června 2019 (úterý)
svátek má Ivan
Loading
rozšířené vyhledávaní

Čunek odmítá sdělit kdo pracuje na jeho "romské" koncepci

Praha, 28.3.2007 21:21, (ROMEA/Impuls)

Ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek (KDU-ČSL) odmítl zveřejnit jména odborníků z regionů, kteří pracují na přípravě "romské" koncepce na Ministerstvu pro místní rozvoj (MMR). "Jsme se dohodli, že to nebudu zveřejňovat, protože se okamžitě rozjíždějí nájezdy na tyto lidi, co dělají," uvedl to v druhé části pořadu Impulsy Václava Moravce, který vysílá rádio Impuls. O neochotě prozradit složení týmu připravující koncepci jako první informoval server Romea.cz.

AUDIO

Rozhovor Jiřího Čunka pro rádio Impuls
1. ČÁST  - úplatkářská aféra
2. ČÁST - "romská" koncepce

Čunek dále uvedl, že zveřejnění jmen si nepřejí samotní odborníci. "Je to neveřejné, ti lidé si to sami přejí. Oni spolupracují, protože jsou odborníci, oni pracují přímo v tom terénu. Oni nechtějí, aby se jich někdo ptal, co pro nás nebo proti nám dělají," uvedl Čunek.

Smíchem Čunek reagoval na otázku moderátora Václava Moravce co říká tomu, že Rada vlády pro záležitosti romské komunity se obrátila na premiéra Mirka Topolánka s žádostí, abyste práci na koncepci zastavil (více zde...).

MMR ohlásilo přípravu koncepce 8. března v tiskové zprávě. "Tým složený z úředníků a odborníků pracujících s romskou menšinou na ní již začal pracovat," uvádí se v tiskové zprávě. Od této chvíle se server Romea.cz snažil získat složení tohoto týmu. Marně.

Mluvčí MMR serveru sdělila pouze dvě jména členů KDU-ČSL, kteří mají tuto oblast na starost. "Členové poradního týmu ministra v této oblasti jsou Dr. František Bartoš, Mgr. David Macek a zástupci některých regionů zabývajících se romskou problematikou," sdělila serveru Romea.cz mluvčí MMR Jana Kozlíková. Vedoucí týmu František Bartoš dokonce vyjádřil překvapení nad tím, že byla tisková zpráva tohoto znění vůbec vydána. "Pro mě bylo to tiskové prohlášení překvapením. Začneme na tom pracovat, ale to že se začalo pracovat já nevím," dodal v telefonickém rozhovoru pro Romea.cz Bartoš (více zde...).

Podle sdružení Romea vicepremiér "hraním na romskou notu" jen odvrací pozornost od svého obvinění. "Člověk, který ve Vsetíně ukázal, jak se to dělat nemá, má tu drzost, že se dál chce problematikou zabývat," řekla ČTK dnes předsedkyně sdružení Romea Jarmila Balážová (více zde...).

Přečteno: 1121x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák je jeden z nejtalentovanějších českých kickboxerů, zdroj: Facebook Vašek Sivák

Kickboxer Sivák se příští týden představí na MMA galavečeru v Praze

19.6.2019 15:14
Předloňský juniorský mistr Evropy a nyní už také vítěz v kategorii mužů na mezinárodním mistrovství ČR v kategorii K-1, o kterém se média vyjadřují jako o jednom z největších talentů v této disciplíně v tuzemsku, má na kontě celou řadu vybojovaných vítězství
 celý článek

Nepokoje v Čemodanovce (FOTO: repro Telekanal 360)

Starosta Čemodanovky: 900 Romů bylo donuceno se vystěhovat po konfliktech s Rusy

19.6.2019 12:08
Po nepokojích v ruském regionu Penza, které zřejmě vyvolal konflikt mladistvých ve vsi Čemodanovka, se z regionu přemístilo asi devět set Romů. Uvedl to server The Moscow Times.
 celý článek

Setkání komunitní skupiny (FOTO: Adam Komenda)

Čunkodomky v Chanově nechceme, domy si opravíme sami, navrhují obyvatelé sídliště

19.6.2019 10:39
Jednání se zúčastnilo několik desítek lidí a společně představili alternativní plán k návrhu vedení města postavit na okraji Chanova obytné kontejnery. Místní občané navrhli, že poničené panelové domy opraví sami obyvatelé sídliště.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo