romea - logo
25. června 2019 (úterý)
svátek má Ivan
Loading
rozšířené vyhledávaní

Čunka kvůli výrokům o Romech kritizují i spolustraníci

Praha, 1.4.2007 17:04, (ČTK)

Lidoveckého předsedu a vicepremiéra Jiřího Čunka kvůli jeho výrokům o Romech kritizují i jeho spolustraníci. "Považuji za povinnost demokraticky smýšlejícího člověka se distancovat od nevhodných výroků Jiřího Čunka," uvedl poslanec KDU-ČSL Pavel Severa v prohlášení, které dnes zaslal ČTK. Čunka již kvůli jeho slovům kritizovala ODS, ČSSD i KSČM.

Vicepremiér se brání, že bylo jeho vyjádření vytrženo z kontextu a bylo nepochopeno.
"Předpokládám, že předsednictvo KDU-ČSL zaujme jednoznačné stanovisko k výroku Jiřího Čunka, protože mlčení by zpochybňovalo principy, které lidovci vždy zastávali," napsal Severa. Dodal také, že politik by měl hledat způsoby, jak problémy zmenšovat a řešit, ne "zvyšovat napětí ve společnosti populistickými výroky".

Čunek se dnes v diskusním pořadu televize Prima omluvil těm, kterých se dotkly jeho nedávné výroky na adresu občanů romské národnosti. Tvrdí ale zároveň, že se lidí dotkly, protože je nepochopili. Vicepremiér v pátečním Blesku na dotaz čtenáře, zda "se budou dotovat i ostatní lidé jako Romové", odpověděl: "To se budete muset jet někam opálit, začít dělat s rodinou binec, na náměstí dělat ohně a potom se vás teprve někteří politici zastanou a řeknou - on je chudák."

Jeho slova vyvolala kritiku koaličních partnerů i opozice. Občanští demokraté, sociální demokraté i komunisté považují Čunkovo vyjádření za xenofobní. Již v pátek proti výrokům lidoveckého šéfa protestovali romští aktivisté ze 16 organizací. Čunkovo řešení romské problematiky označují za "nástup klerofašismu v ČR".

Přečteno: 904x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Xenofobní výroky Jiřího Čunka, ČunekGATEHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák je jeden z nejtalentovanějších českých kickboxerů, zdroj: Facebook Vašek Sivák

Kickboxer Sivák se příští týden představí na MMA galavečeru v Praze

19.6.2019 15:14
Předloňský juniorský mistr Evropy a nyní už také vítěz v kategorii mužů na mezinárodním mistrovství ČR v kategorii K-1, o kterém se média vyjadřují jako o jednom z největších talentů v této disciplíně v tuzemsku, má na kontě celou řadu vybojovaných vítězství
 celý článek

Nepokoje v Čemodanovce (FOTO: repro Telekanal 360)

Starosta Čemodanovky: 900 Romů bylo donuceno se vystěhovat po konfliktech s Rusy

19.6.2019 12:08
Po nepokojích v ruském regionu Penza, které zřejmě vyvolal konflikt mladistvých ve vsi Čemodanovka, se z regionu přemístilo asi devět set Romů. Uvedl to server The Moscow Times.
 celý článek

Setkání komunitní skupiny (FOTO: Adam Komenda)

Čunkodomky v Chanově nechceme, domy si opravíme sami, navrhují obyvatelé sídliště

19.6.2019 10:39
Jednání se zúčastnilo několik desítek lidí a společně představili alternativní plán k návrhu vedení města postavit na okraji Chanova obytné kontejnery. Místní občané navrhli, že poničené panelové domy opraví sami obyvatelé sídliště.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo