romea - logo
26. listopadu 2020 (čtvrtek)
svátek má Artur

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Další díl pořadu pro mladé TERNO je tady!

Praha, 19.3.2007 18:11, (ROMEA)

Úspěšný pořad o mladých lidech putuje k divákům první romské internetové televize v ČR ROMEA TV již potřetí! Podle tvůrců pořadu směřovalo na předchozí dva díly velké množství ohlasů, což představovalo pro oba studenty pražského gymnázia příjemné překvapení. „Jsme skutečně rádi, že během těch zhruba čtyř měsíců, co Terno po internetu vysíláme, se o nás celkem ví. Těší nás také to, že vysílání Terna, které má za hlavní cíl motivovat mladé lidi k něčemu jinému než bezduchému toulání se po ulicích, není lhostejné ani novinářům. Psalo se o nás v nejrůznějších majoritních médiích, což je skutečně velmi pozitivní,“ neskrývá pocity moderátor pořadu, sedmnáctiletý Tomáš Bystrý.

VIDEO
TERNO - 3. díl (ROMEA TV)

Ve třetím díle se tvůrci pořadu vydali za dvaadvacetiletou studentkou pražské Konzervatoře Jaroslava Ježka Martou Balážovou, která se díky první řady soutěže Česko hledá SuperStar vryla do paměti mnoha divákům. Krom toho, že na vlastní uši uslyšíte, jak zpívá, se dozvíte také to, kde se naučila chodit po rukou. V druhé části pořadu Vás moderátor Tomáš zavede do „sprejerského podsvětí“. Čeká Vás unikátní rozhovor s jednadvacetiletým sprejerem, kterého na jeho přání nebudeme blíže identifikovat. Co pro jeho život grafity a sprejování znamenají? Byl někdy při akci chycen strážci zákona? Pusťte si třetí díl Terna!

Náměty a připomínky směřující k pořadu pište na romea@romea.cz nebo na tomasbystry@seznam.cz

Soutěžní otázka z druhého dílu:
V jakém znamení byly prosincové akce pořádané sdružením Romea?

Správná odpověď:
Prosincové akce byly ve znamení uctění památky Mileny Hübschmannové.
Správně na otázku odpověděla Ilona Černá z Prahy.

Přečteno: 1195x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Kultura, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

11. setkání romských studentů Baruvas proběhlo v srpnu 2020 na chatě Doubravka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

ROMEA letos poskytla stipendia dalším 94 romským studentům. Za 5 let trvání programu rozdala už 365 stipendií

26.11.2020 11:00

Organizace ROMEA na přelomu října a listopadu vyplatila 94 stipendií – tolik je letos ve stipendijním programu romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Jedná se o studenty různorodých oborů z celé České republiky, kteří mají dobré výsledky ve studiu, ale jejich socio-ekonomická situace ohrožuje dokončení střední nebo vysoké školy nebo vůbec nástup do ročníku. Program pro studenty organizace ROMEA spustila v roce 2016 a do této chvíle poskytla celkem 365 stipendií 213 studentům. Někteří ze stipendistů obdrželi totiž díky svým studijním výsledkům a aktivnímu zapojení v do programu stipendium opakovaně

 celý článek

Setkání romských studentů BARUVAS, které pravidelně pořádá organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

DOKUMENT: Vláda schválila Zprávu o stavu romské menšiny v roce 2019. Stále převládají předsudky, nejhorší je oblast bydlení, význam vzdělání u Romů roste

25.11.2020 19:30
Vláda v pondělí na svém zasedání schválila Zprávu o stavu romské menšiny v České republice za rok 2019 a zároveň vzala na vědomí informaci o naplňování Strategie romské integrace do roku 2020 v roce 2019. Zprávu o stavu romské menšiny, kterou zpravodajský server Romea.cz zveřejňuje v plném znění, schválila také Rada vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Největší světový romský festival Khamoro se přesouvá na internet. Na koncerty se můžete podívat zdarma!

24.11.2020 20:45
Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci v České republice bude letošní ročník festivalu KHAMORO poprvé v on-line formátu. Letošní ročník se rozdělil na dvě části. První část koncertů proběhla v září, druhá část začne v sobotu 28. 11. a bude streamována přes internet. Záštitu nad festival převzal ministr kultury Lubomír Zaorálek a primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo