romea - logo
16. června 2019 (neděle)
svátek má Zbyněk
Loading
rozšířené vyhledávaní

Další díl pořadu pro mladé TERNO je tady!

Praha, 19.3.2007 18:11, (ROMEA)

Úspěšný pořad o mladých lidech putuje k divákům první romské internetové televize v ČR ROMEA TV již potřetí! Podle tvůrců pořadu směřovalo na předchozí dva díly velké množství ohlasů, což představovalo pro oba studenty pražského gymnázia příjemné překvapení. „Jsme skutečně rádi, že během těch zhruba čtyř měsíců, co Terno po internetu vysíláme, se o nás celkem ví. Těší nás také to, že vysílání Terna, které má za hlavní cíl motivovat mladé lidi k něčemu jinému než bezduchému toulání se po ulicích, není lhostejné ani novinářům. Psalo se o nás v nejrůznějších majoritních médiích, což je skutečně velmi pozitivní,“ neskrývá pocity moderátor pořadu, sedmnáctiletý Tomáš Bystrý.

VIDEO
TERNO - 3. díl (ROMEA TV)

Ve třetím díle se tvůrci pořadu vydali za dvaadvacetiletou studentkou pražské Konzervatoře Jaroslava Ježka Martou Balážovou, která se díky první řady soutěže Česko hledá SuperStar vryla do paměti mnoha divákům. Krom toho, že na vlastní uši uslyšíte, jak zpívá, se dozvíte také to, kde se naučila chodit po rukou. V druhé části pořadu Vás moderátor Tomáš zavede do „sprejerského podsvětí“. Čeká Vás unikátní rozhovor s jednadvacetiletým sprejerem, kterého na jeho přání nebudeme blíže identifikovat. Co pro jeho život grafity a sprejování znamenají? Byl někdy při akci chycen strážci zákona? Pusťte si třetí díl Terna!

Náměty a připomínky směřující k pořadu pište na romea@romea.cz nebo na tomasbystry@seznam.cz

Soutěžní otázka z druhého dílu:
V jakém znamení byly prosincové akce pořádané sdružením Romea?

Správná odpověď:
Prosincové akce byly ve znamení uctění památky Mileny Hübschmannové.
Správně na otázku odpověděla Ilona Černá z Prahy.

Přečteno: 1187x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Kultura, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo