romea - logo
20. října 2019 (neděle)
svátek má Vendelín
Loading
rozšířené vyhledávaní

Další poplašná zpráva tvrdí: "Jistá menšina nemusí platit za léky."

Praha, 25.10.2011 13:17, (ROMEA)

Emailem se šíří další poplašná zpráva. Ministerstvo ji už dementovalo.

Stále častěji se prostřednictvím internetu a emailu šíří poplašné zprávy. Tentokrát se objevila jedna, která obviňuje Romy z toho, že v lékárně nemusí platit za léky. Zpráva již vyvolala udivené reakce promítající se do mnoha udivených dotazů na nejrůznějších diskusních fórech, je-li tomu skutečně tak.

V emailu nazvaném : „Šok v lékárně, INFORMUJ VŠECHNY!“ anonymní autor tvrdí: „Byl jsem v lékárně koupit dětem kapky na kašel a do nosu atd. Přede mnou byla menšina, vybrali si léky a pak vytáhli papír ze sociálky, ... lékárnice ho potvrdila a odešli. Ptal jsem se, co to bylo a ona mi sdělila, že jsou sociálně slabí, tak jim stát platí léky.

Málem to se mnou seklo, zaplatil jsem 500,- Kč a naštvaný šel domů. Pracuji, platím SP, ZP, daně - a to všechno na ně a jim podobným. PROSÍM,SDÍLEJTE TO DÁL, S TÍM UŽ SE MUSÍ NĚCO UDĚLAT!“

Poplašných anonymních sdělení tohoto hysterického a lživého tvrzení využívají někteří jedinci k manipulaci ostatních a k získání pro vlastní názor, věc, aktivitu.

K celé záležitosti se vyjádřil odborník z Ministerstva práce a sociálních věcí, který danou „praxi“ popřel: „Lidé, kteří byli uznáni za osoby v hmotné nouzi a pobírají některou z dávek pomoci v hmotné nouzi (příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení nebo mimořádnou okamžitou pomoc), jsou podle zákona o veřejném zdravotním pojištění zbaveni pouze povinnosti úhrady regulačních poplatků.

Avšak tento ani jiný zákon je nezbavuje povinnosti hradit samotné léky!

Pokud by si šel pro léky, které jsou hrazeny pacientem - nebo kde je spoluúčast pacienta, pak musí tyto peníze zaplatit jako každý jiný!

Na základě informací ministerstva zdravotnictví má lékař možnost každou nemoc řešit lékem bez doplatku. V případě, že takovýto lék není možné ze zdravotních důvodů předepsat, může příslušná zdravotní pojišťovna uhradit ve výjimečných případech zdravotní péči, jinak zdravotní pojišťovnou nehrazenou, je-li její poskytnutí z hlediska zdravotního stavu pojištěnce jedinou možností. Výše uvedené poskytnutí zdravotní péče je ve většině případů vázáno na předchozí souhlas revizního lékaře.

Text řetězového e-mailu tuto skutečnost překrucuje ve smyslu "Já zaplatil 500 - on nic". Tak to prostě není! I příjemce dávky by musel těch 500 Kč mínus poplatek za recept zaplatit“, píše se v citovaném vyjádření.

Takže výsledek….. sice nevím přesně, jakou menšinu měl anonymní pisálek pociťující velkou nespravedlnost v lékárně, na mysli, ale v každém případě nepsal pravdu.

jb
Přečteno: 2024x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo