romea - logo
26. října 2021 (úterý)
svátek má Erik

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Dávky: jen poukázky na jídlo

Vsetín, 21.4.2008 23:18, (ROMEA/Valašský deník)

Utratit sociální dávky za alkohol a cigarety bude ve Vsetíně mnohem složitější než dosud.

Tamní městský úřad totiž začal vyplácet pomoc v hmotné nouzi v poukázkách na odběr potravin. Nikde jinde na Valašsku zatím podobné opatření nemají, ani nechystají.

Vsetínská radnice vyplácí tímto způsobem dávky lidem, u nichž má podezření, že peníze zneužívají. A také těm, o nichž se úředníci domnívají, že by pomoc pobírat nemuseli.

„Jde například o klienty, kteří jsou na sociálních příspěvcích dlouhodobě závislí. Nebo u nichž existuje podezření, že pracují načerno,“ upozornila vsetínská starostka Květoslava Othová.

Zhruba stovka lidí dostává poukázky v hodnotách padesát, sto a dvě stě korun jednou měsíčně. „Do budoucna zvažujeme, že je budeme vydávat v kratším časovém intervalu, a to především příjemcům, kteří neumějí hospodařit,“ naznačila vedoucí sociálního odboru Alena Beková.

Mezi těmi, kteří začnou pobírat část sociálních dávek v podobě potravinových poukázek, jsou Romové.

„Věřím, že je opatření vsetínské radnice v některých případech vážně nutné. Úředníci ale musejí o takovém způsobu přidělování rozhodovat individuálně, ne plošně,“ upozornil výkonný ředitel sdružení ROMEA Zdeněk Ryšavý. Sám je přesvědčen, že je systém sociálních dávek nastaven špatně. „Je demotivující a měl by být změněn,“ tvrdí Ryšavý.

Alexandra Buršíková
Přečteno: 1463x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Sociální dávky, Sociální, PodporaHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo