romea - logo
15. srpna 2020 (sobota)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Děčínská městská policie prevenci nepodceňuje

Děčín, 9.2.2012 11:45, (ROMEA)

Téměř dva roky naplno funguje v Děčíně projekt Asistent prevence kriminality, na jehož rozjezd získalo město v roce 2010 dotaci od Ministerstva vnitra. Problémy s kriminalitou a občanským soužitím v Děčíně pomáhají řešit asistenti prevence kriminality. Logicky se změřují na rizikovější oblasti, kde bylo v minulosti stížností nejvíce, mezi ně patři i sídliště Boletice. Městská policie nyní nabízí uplatnění dalším asistentům.

„V těch lokalitách, kde ti asistenti působí, nám skutečně o mnoho procent poklesla oznámení od občanů, oznámení na rušení nočního klidu...“ vyjadřuje pro spokojenost s prací asistentů šéf strážníků Marcel Horák pro ČRo. Asistenti přispěli k odhalení řady přestupků či původců nepořádku, jejich hlídkování v sídlišti se pozitivně odrazilo na vnímání pocitu bezpečí ze strany obyvatel této lokality. „Máme na asistenty příznivé ohlasy, mezi Romy mají potřebnou autoritu a jejich působení na problémové jedince v rámci komunity je tak daleko účinnější,“ řekl ředitel.

„V Děčíně působilo dvanáct asistentů. Teď startuje nový projekt, který bude financován z Evropského sociálního fondu. V rámci tohoto projektu by mělo najít uplatnění na padesát asistentů v celé České republice. My bychom jich, vzhledem k velikosti Děčína, chtěli přijmout alespoň deset. Ten zájem je v tuto chvíli několikanásobný.“ říká zástupce ředitele Městské policie v Děčíně Tomáš Pavlík pro ČRo. S dosavadní prací asistentů prevence kriminality mají v Děčíně dobré zkušenosti - proto je bude tamní městská police využívat i nadále.

ČRo, denik.cz, brf
Přečteno: 427x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Policie, Pozitivní diskriminace, KriminalitaHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo