romea - logo
23. října 2021 (sobota)
svátek má Teodor

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Demonstrace za školství bez antisemitů a rasistů bude. Bátora nemá být odvolán, ale povýšen

Praha, 30.8.2011 11:54, (ROMEA)
ilustrační foto

Ministr školství Josef Dobeš (VV) se dohodl s předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem, že k 1. září odvolá z postu personálního ředitele svého chráněnce Ladislava Bátoru. Podle předsedy poslaneckého klubu VV Víta Bárty bude Bátora přeřazen do funkce zástupce ředitele kanceláře ministra školství. Podle bývalého ministra školství Ondřeje Lišky jde spíše o povýšení, proto chce dříve avizovanou demonstraci za školství bez antisemitů a rasistů, kterou pořádá první školní den, uskutečnit.

Bátora bude nově "vicekancléř ministerstva školství," řekl Bárta v České televizi. "Byli jsme informováni o tom, že pan Bátora bude řadovým zaměstnancem ministerstva školství. Tak, jak to bylo řečeno panem Bártou ..., tak to trochu podlamuje princip důvěry v tuto dohodu," reagoval v ČT poslanec za TOP 09 Stanislav Polčák. Ministři TOP 09 se odmítli kvůli Bátorovu setrvávání ve funkci personálního ředitele účastnit minulý týden jednání vlády.

Toto přeřazení na jiný post se jako odvolání Bátory brát nedá, spíše jako povýšení. Je o tom přesvědčen Ondřej Liška, předseda Strany zelených, který chod úřadu zná z doby, kdy tu působil jako ministr školství. "Ředitel kabinetu ministra je druhým nejmocnějším mužem na ministerstvu, protože převádí ministrovi pokyny do celé instituce. A je také nadřízeným personálního ředitele. Bátora se tak nově stane zástupcem svého dosavadního nadřízeného, takže de facto povýší,“ řekl serveru Romea.cz Ondřej Liška.

NEPŘEHLÉDNĚTE 
 Analýza: Podrobnosti k bátorismu jsou více než varující aneb Odpověď ministrovi Josefovi Dobešovi
 Dobeš odvolá Bátoru z funkce personálního ředitele a povýší ho na vicekancléře. TOP 09 souhlasí.

Demonstrace za odvolání Ladislava Bátory z ministerstva školství, pod mottem "Školství bez antisemitů, rasistů a fašistů!" se nejen z tohoto důvodu uskuteční. "Bátorovo povýšení prezentované jako odstranění je dalším kardinálním důvodem proto, aby se demonstrace u ministerstva školství konala. Zvu všechny, aby přišli v co nejhojnějším postu. Skutečný problém není jen Bátora, ale i ti, kteří ho drží u moci," řekl Ondřej Liška, pořadatel tohoto protestu.

Demonstrace se uskuteční ve čtvrtek 1. září od 15.00 hodin na pražském Maltézském náměstí. "Chceme, aby nový školní rok začal bez toho, že v jeho vedení budou působit lidé prokazatelně spojení s antisemitskými, fašistickými a holokaust popírajícími subjekty. Ministr Dobeš dal jmenováním Ladislava Bátory do funkce personálního ředitele alarmující příklad všem mladým lidem, kteří jsou vedeni k hodnotám tolerance a respektu. Ničí práci pedagogů, kteří tyto studenty vzdělávají," píše Liška na facebookové události k této demonstraci.

Za odvolání Ladislava Bátory se postavila nejen řada nevládních organizací, ale také skupina senátorů a například Svaz osvobozených politických vězňů a pozůstalých v ČR.

"Písemné výzvy se ukázaly jako málo účinné. Proto vás zveme na toto shromáždění, abychom společně svou osobní přítomností vyjádřili nesouhlas s tím, jaký dostávají představitelé nenávistných ideologií prostor ve veřejných funkcích, a to za podpory ministra i prezidenta republiky. Přijďte a pomozte ukázat, že do čela českého školství nepatří lidé hlásící se k nenávistným myšlenkám, antisemitismu a intoleranci," dodává Liška.

KAM DÁL?
 Dobeš odvolá Bátoru z funkce personálního ředitele a povýší ho na vicekancléře. TOP 09 souhlasí.
 Analýza: Podrobnosti k bátorismu jsou více než varující aneb Odpověď ministrovi Josefovi Dobešovi
 Buďme TOP 09 vděčni i nevděčni...

 Nečas má absenci ministrů TOP 09 za neomluvenou a neomluvitelnou. Podle Kalouska je nesouhlas s přítomností neonacisty na MŠMT dostatečná omluva

Přečteno: 1451x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo