romea - logo
21. září 2019 (sobota)
svátek má Matouš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Deníky komentují víkendový zakázaný pochod neonacistů

Praha, 21.1.2008 9:40, (ROMEA/ČTK)

Komentář Lidových novin (LN) oceňuje rozhodnutí ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS) opustit záměr "upravit, rozuměj omezit shromažďovací práva v Česku". Pospíšil to zvažoval kvůli zakázanému pochodu, jejž neonacisté plánovali na víkend do Plzně. "Zákazem demonstrací se nezbavíme jediného 'nácka'. Erár by sice ušetřil nějakou tu korunu, ale okleštění svobody za to nestojí," napsal komentátor LN.

ČTĚTE TAKÉ
SPECIÁL: Vše o pochodu neonacistů v Plzni

"Pokud ale náckové zvedají hlavu a naplano mobilizují policii, neměl by se zpřísnit 'příliš liberální' shromažďovací zákon? Zní to svůdně, ale neměl. Nežijeme v časech ohrožení republiky. Neonacisté jsou na okraji společnosti; příslušnost k nim je hanba, odpor vůči nim je ctnost. Kvůli nim není třeba sahat na jeden z nejlepších výdobytků optimistické doby po roce 1989," píše komentátor Hospodářských novin (HN).

Komentátor Práva hodnotí postup plzeňského primátora Pavla Rödla, který pochod extremistů v západočeské metropoli zakázal. "Snazší je vystoupit energicky proti neonáckům, nikdo je nemá rád. Ani já. Ale právo má přednost. Přednost práva je francouzské jméno pro právní stát čili vládu zákona," napsal autor.

Přečteno: 898x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, Neonacistický pochod v PlzniHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo