romea - logo
23. února 2020 (neděle)
svátek má Svatopluk
Loading
rozšířené vyhledávaní

Deníky komentují víkendový zakázaný pochod neonacistů

Praha, 21.1.2008 9:40, (ROMEA/ČTK)

Komentář Lidových novin (LN) oceňuje rozhodnutí ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS) opustit záměr "upravit, rozuměj omezit shromažďovací práva v Česku". Pospíšil to zvažoval kvůli zakázanému pochodu, jejž neonacisté plánovali na víkend do Plzně. "Zákazem demonstrací se nezbavíme jediného 'nácka'. Erár by sice ušetřil nějakou tu korunu, ale okleštění svobody za to nestojí," napsal komentátor LN.

ČTĚTE TAKÉ
SPECIÁL: Vše o pochodu neonacistů v Plzni

"Pokud ale náckové zvedají hlavu a naplano mobilizují policii, neměl by se zpřísnit 'příliš liberální' shromažďovací zákon? Zní to svůdně, ale neměl. Nežijeme v časech ohrožení republiky. Neonacisté jsou na okraji společnosti; příslušnost k nim je hanba, odpor vůči nim je ctnost. Kvůli nim není třeba sahat na jeden z nejlepších výdobytků optimistické doby po roce 1989," píše komentátor Hospodářských novin (HN).

Komentátor Práva hodnotí postup plzeňského primátora Pavla Rödla, který pochod extremistů v západočeské metropoli zakázal. "Snazší je vystoupit energicky proti neonáckům, nikdo je nemá rád. Ani já. Ale právo má přednost. Přednost práva je francouzské jméno pro právní stát čili vládu zákona," napsal autor.

Přečteno: 900x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, Neonacistický pochod v PlzniHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo