romea - logo
26. června 2019 (středa)
svátek má Adriana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Deníky komentují víkendový zakázaný pochod neonacistů

Praha, 21.1.2008 9:40, (ROMEA/ČTK)

Komentář Lidových novin (LN) oceňuje rozhodnutí ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS) opustit záměr "upravit, rozuměj omezit shromažďovací práva v Česku". Pospíšil to zvažoval kvůli zakázanému pochodu, jejž neonacisté plánovali na víkend do Plzně. "Zákazem demonstrací se nezbavíme jediného 'nácka'. Erár by sice ušetřil nějakou tu korunu, ale okleštění svobody za to nestojí," napsal komentátor LN.

ČTĚTE TAKÉ
SPECIÁL: Vše o pochodu neonacistů v Plzni

"Pokud ale náckové zvedají hlavu a naplano mobilizují policii, neměl by se zpřísnit 'příliš liberální' shromažďovací zákon? Zní to svůdně, ale neměl. Nežijeme v časech ohrožení republiky. Neonacisté jsou na okraji společnosti; příslušnost k nim je hanba, odpor vůči nim je ctnost. Kvůli nim není třeba sahat na jeden z nejlepších výdobytků optimistické doby po roce 1989," píše komentátor Hospodářských novin (HN).

Komentátor Práva hodnotí postup plzeňského primátora Pavla Rödla, který pochod extremistů v západočeské metropoli zakázal. "Snazší je vystoupit energicky proti neonáckům, nikdo je nemá rád. Ani já. Ale právo má přednost. Přednost práva je francouzské jméno pro právní stát čili vládu zákona," napsal autor.

Přečteno: 898x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, Neonacistický pochod v PlzniHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák je jeden z nejtalentovanějších českých kickboxerů, zdroj: Facebook Vašek Sivák

Kickboxer Sivák se příští týden představí na MMA galavečeru v Praze

19.6.2019 15:14
Předloňský juniorský mistr Evropy a nyní už také vítěz v kategorii mužů na mezinárodním mistrovství ČR v kategorii K-1, o kterém se média vyjadřují jako o jednom z největších talentů v této disciplíně v tuzemsku, má na kontě celou řadu vybojovaných vítězství
 celý článek

Nepokoje v Čemodanovce (FOTO: repro Telekanal 360)

Starosta Čemodanovky: 900 Romů bylo donuceno se vystěhovat po konfliktech s Rusy

19.6.2019 12:08
Po nepokojích v ruském regionu Penza, které zřejmě vyvolal konflikt mladistvých ve vsi Čemodanovka, se z regionu přemístilo asi devět set Romů. Uvedl to server The Moscow Times.
 celý článek

Setkání komunitní skupiny (FOTO: Adam Komenda)

Čunkodomky v Chanově nechceme, domy si opravíme sami, navrhují obyvatelé sídliště

19.6.2019 10:39
Jednání se zúčastnilo několik desítek lidí a společně představili alternativní plán k návrhu vedení města postavit na okraji Chanova obytné kontejnery. Místní občané navrhli, že poničené panelové domy opraví sami obyvatelé sídliště.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo