romea - logo
13. července 2020 (pondělí)
svátek má Markéta
Loading
rozšířené vyhledávaní

Desítky billboardů zesměšňují Čunka

Praha, 2.2.2007 18:35, (ROMEA/ČTK)

Billboardová politická antikampaň pokračuje, tentokrát se po celé zemi objevily velkoplošné plakáty karikující místopředsedu vlády a předsedu KDU-ČSL Jiřího Čunka. Na billboardu je Čunkův portrét s textem "Jsem křesťanský demokrat, úplatky jsem neukrad (a cikány mám taky rád)". Zadavatel je stejně jako v předchozích případech anonymní. Lidovci jsou přesvědčeni o tom, že billboardy jsou součástí cílené mediální kampaně proti jejich předsedovi.

Tomáš Soukup ,obchodní ředitel firmy Outdoor Akcent, která plochy vlastní, ČTK řekl, že si je na měsíc pronajala právnická osoba, jejíž jméno nemohou podle smlouvy zveřejnit. Objednavatel má v současné době u firmy pronajato asi 50 velkoplošných reklam v celé ČR, avšak podle údajů reklamní agentury nemají všechny stejný obsah.

Text na plakátech připomíná podezření, že Čunek ještě jako vsetínský starosta přijal od realitní firmy úplatek půl milionu. Část o cikánech zase ironizuje Čunkovo rozhodnutí vystěhovat romské neplatiče nájemného na okraj Vsetína či zcela mimo město.

Lidovci netuší, kdo je autorem billboardů. "Těžko se tomu brání, když nevíme, kdo za tím stojí," řekl dnes ČTK mluvčí KDU-ČSL Martin Horálek. Čunek podle něj útoky na svou osobu komentoval slovy, že by zadavatelé těchto billboardů měli peníze vynaložit na bohulibější účely.
Začátkem letošního roku se na billboardech, které měly podobné grafické zpracování jako současné s Čunkem, objevil také premiér Mirek Topolánek, kterého vede za ruku jako malého "Mirečka" "správným směrem" jeho mediální poradce Marek Dalík.

Jízlivé a ironické billboardy se staly v Česku nedílnou součástí loňské předvolební kampaně. Politici, jejichž fotografie se na plakátech nedobrovolně objevily, se mohou bránit u soudu a podle právníků by v některých případech měli šanci uspět. Jenže politici to většinou ani nezkusí - podle nich je to ztráta času a navíc jsou autoři billboardů většinou anonymní. Výjimkou byla kampaň Balbínovy poetické strany namířená proti KDU-ČSL. Balbínovci na billboardech sarkasticky označili tehdejšího lidoveckého předsedu Miroslava Kalouska za "nejčestnějšího muže ve státě", nebo mu nepřímo dávali za vinu smrt vojáků na nefunkčních armádních padácích.

Přečteno: 1028x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, VsetínHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo