romea - logo
7. března 2021 (neděle)
svátek má Tomáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Desítky billboardů zesměšňují Čunka

Praha, 2.2.2007 18:35, (ROMEA/ČTK)

Billboardová politická antikampaň pokračuje, tentokrát se po celé zemi objevily velkoplošné plakáty karikující místopředsedu vlády a předsedu KDU-ČSL Jiřího Čunka. Na billboardu je Čunkův portrét s textem "Jsem křesťanský demokrat, úplatky jsem neukrad (a cikány mám taky rád)". Zadavatel je stejně jako v předchozích případech anonymní. Lidovci jsou přesvědčeni o tom, že billboardy jsou součástí cílené mediální kampaně proti jejich předsedovi.

Tomáš Soukup ,obchodní ředitel firmy Outdoor Akcent, která plochy vlastní, ČTK řekl, že si je na měsíc pronajala právnická osoba, jejíž jméno nemohou podle smlouvy zveřejnit. Objednavatel má v současné době u firmy pronajato asi 50 velkoplošných reklam v celé ČR, avšak podle údajů reklamní agentury nemají všechny stejný obsah.

Text na plakátech připomíná podezření, že Čunek ještě jako vsetínský starosta přijal od realitní firmy úplatek půl milionu. Část o cikánech zase ironizuje Čunkovo rozhodnutí vystěhovat romské neplatiče nájemného na okraj Vsetína či zcela mimo město.

Lidovci netuší, kdo je autorem billboardů. "Těžko se tomu brání, když nevíme, kdo za tím stojí," řekl dnes ČTK mluvčí KDU-ČSL Martin Horálek. Čunek podle něj útoky na svou osobu komentoval slovy, že by zadavatelé těchto billboardů měli peníze vynaložit na bohulibější účely.
Začátkem letošního roku se na billboardech, které měly podobné grafické zpracování jako současné s Čunkem, objevil také premiér Mirek Topolánek, kterého vede za ruku jako malého "Mirečka" "správným směrem" jeho mediální poradce Marek Dalík.

Jízlivé a ironické billboardy se staly v Česku nedílnou součástí loňské předvolební kampaně. Politici, jejichž fotografie se na plakátech nedobrovolně objevily, se mohou bránit u soudu a podle právníků by v některých případech měli šanci uspět. Jenže politici to většinou ani nezkusí - podle nich je to ztráta času a navíc jsou autoři billboardů většinou anonymní. Výjimkou byla kampaň Balbínovy poetické strany namířená proti KDU-ČSL. Balbínovci na billboardech sarkasticky označili tehdejšího lidoveckého předsedu Miroslava Kalouska za "nejčestnějšího muže ve státě", nebo mu nepřímo dávali za vinu smrt vojáků na nefunkčních armádních padácích.

Přečteno: 1034x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, VsetínHLAVNÍ ZPRÁVY

Pavla Svrčinová a vtip, který sdílela na svém facebookovém profilu. (Koláž: Romea.cz)

Budoucí hlavní hygienička Pavla Svrčinová se omluvila Romům za rasistický vtip

5.3.2021 20:05
Budoucí hlavní hygienička Pavla Svrčinová se omluvila Romům za sdílení rasistického vtipu na svém facebookovém profilu. Svrčinovou kontaktovala s žádostí o vysvětlení vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková. Budoucí hlavní hygienička se podle Válkové v telefonickém rozhovoru za celou věc omluvila a požádala zmocněnkyni o přeposlání její omluvy všem členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

František Lízna (FOTO: repro Česká televize)

Umřel páter František Lízna, který se zastával Romů. Je důležité, aby neztratili svůj romipen, říkával

5.3.2021 14:55
Ve čtvrtek večer zemřel katolický kněz a někdejší chartista František Lízna (79). Zprávu o jeho úmrtí zveřejnil jezuita Jan Regner. Lízna byl člověkem se srdcem na dlani, dlouho pomáhal Romům a lidem z okraje společnosti vůbec. Dlouhou poutí se vyléčil z rakoviny, v poslední době si stěžoval na plicní embolii, nakonec podlehl koronaviru.
 celý článek

--ilustrační foto--

videoZÁZNAM VYSÍLÁNÍ: Rozhovor s novým honorárním konzulem Petrem Torákem

5.3.2021 13:53
Záznam živého vysílání rozhovoru s novým honorárním konzulem přímo z místa jeho působiště v Peterborough.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo