romea - logo
21. června 2019 (pátek)
svátek má Alois
Loading
rozšířené vyhledávaní

Děti z Ratolesti Brno vystoupí v pořadu ČT „Věříš si?“

Brno, 6.4.2007 13:58, (ROMEA)

"Věříš si? Věř si a pomáhej dětem!" jako speciál pořadu ke sbírce POMOZTE DĚTEM představí na Velikonoční pondělí v České televizi podpořené projekty, mezi které patří i programy občanského sdružení RATOLEST BRNO, Nízkoprahový klub Pavlač a taneční soubor MERCI (9. 4. 2007 v 11.25 na ČT1).

Marek Ferko, Maruška Balogová a Petr Lacko získali možnost před diváky ukázat své koníčky a pochlubit se svými úspěchy. Čtrnáctiletý Marek je úspěšný fotbalista starších žáků SK Moravská Slavia Brno. Osmiletá Maruška a třináctiletý Petr zvítězili na soutěži Romský talent 2006 v romském zpěvu a tanci, které v pořadu také ukáží.

Taneční soubor MERCI, který je aktivitou klubu Pavlač občanského sdružení RATOLEST BRNO, má za sebou celou řadu vystoupení a také úspěchy v soutěži Romský talent 2005 a 2006 v Praze. V souboru se děti od 3 do 15 let učí romské tance pod vedením Moniky Balogové. V nejbližší době soubor vystoupí například na oslavě Mezinárodního dne Romů 10. 4. na náměstí Svobody v Brně a 20. 4. na soutěži Miss Roma v Hodoníně.

Nízkoprahový klub Pavlač je místem, kam dochází děti a mládež, které spojuje spíše prostředí, ve kterém vyrůstají, než barva pleti a to přesto, že většina klientů jsou Romové. Těmto dětem a mladým lidem klub nabízí bezpečné místo pro trávení volného času a zároveň podporu a odbornou pomoc s problémy. Klub Pavlač tak již více než pět let pomáhá dětem a mladým lidem, kteří se nacházejí v nepříznivé životní situaci.

Klub Pavlač a další programy Ratolesti Brno jsou finančně podpořeny ze sbírky POMOZTE DĚTEM.

Přečteno: 1652x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Kultura, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo