romea - logo
23. února 2020 (neděle)
svátek má Svatopluk
Loading
rozšířené vyhledávaní

Děti z Ratolesti Brno vystoupí v pořadu ČT „Věříš si?“

Brno, 6.4.2007 13:58, (ROMEA)

"Věříš si? Věř si a pomáhej dětem!" jako speciál pořadu ke sbírce POMOZTE DĚTEM představí na Velikonoční pondělí v České televizi podpořené projekty, mezi které patří i programy občanského sdružení RATOLEST BRNO, Nízkoprahový klub Pavlač a taneční soubor MERCI (9. 4. 2007 v 11.25 na ČT1).

Marek Ferko, Maruška Balogová a Petr Lacko získali možnost před diváky ukázat své koníčky a pochlubit se svými úspěchy. Čtrnáctiletý Marek je úspěšný fotbalista starších žáků SK Moravská Slavia Brno. Osmiletá Maruška a třináctiletý Petr zvítězili na soutěži Romský talent 2006 v romském zpěvu a tanci, které v pořadu také ukáží.

Taneční soubor MERCI, který je aktivitou klubu Pavlač občanského sdružení RATOLEST BRNO, má za sebou celou řadu vystoupení a také úspěchy v soutěži Romský talent 2005 a 2006 v Praze. V souboru se děti od 3 do 15 let učí romské tance pod vedením Moniky Balogové. V nejbližší době soubor vystoupí například na oslavě Mezinárodního dne Romů 10. 4. na náměstí Svobody v Brně a 20. 4. na soutěži Miss Roma v Hodoníně.

Nízkoprahový klub Pavlač je místem, kam dochází děti a mládež, které spojuje spíše prostředí, ve kterém vyrůstají, než barva pleti a to přesto, že většina klientů jsou Romové. Těmto dětem a mladým lidem klub nabízí bezpečné místo pro trávení volného času a zároveň podporu a odbornou pomoc s problémy. Klub Pavlač tak již více než pět let pomáhá dětem a mladým lidem, kteří se nacházejí v nepříznivé životní situaci.

Klub Pavlač a další programy Ratolesti Brno jsou finančně podpořeny ze sbírky POMOZTE DĚTEM.

Přečteno: 1655x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Kultura, Akce



HLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky







..
romea - logo