romea - logo
17. listopadu 2019 (neděle)
svátek má Mahuléna
Loading
rozšířené vyhledávaní

Děti z Ratolesti Brno vystoupí v pořadu ČT „Věříš si?“

Brno, 6.4.2007 13:58, (ROMEA)

"Věříš si? Věř si a pomáhej dětem!" jako speciál pořadu ke sbírce POMOZTE DĚTEM představí na Velikonoční pondělí v České televizi podpořené projekty, mezi které patří i programy občanského sdružení RATOLEST BRNO, Nízkoprahový klub Pavlač a taneční soubor MERCI (9. 4. 2007 v 11.25 na ČT1).

Marek Ferko, Maruška Balogová a Petr Lacko získali možnost před diváky ukázat své koníčky a pochlubit se svými úspěchy. Čtrnáctiletý Marek je úspěšný fotbalista starších žáků SK Moravská Slavia Brno. Osmiletá Maruška a třináctiletý Petr zvítězili na soutěži Romský talent 2006 v romském zpěvu a tanci, které v pořadu také ukáží.

Taneční soubor MERCI, který je aktivitou klubu Pavlač občanského sdružení RATOLEST BRNO, má za sebou celou řadu vystoupení a také úspěchy v soutěži Romský talent 2005 a 2006 v Praze. V souboru se děti od 3 do 15 let učí romské tance pod vedením Moniky Balogové. V nejbližší době soubor vystoupí například na oslavě Mezinárodního dne Romů 10. 4. na náměstí Svobody v Brně a 20. 4. na soutěži Miss Roma v Hodoníně.

Nízkoprahový klub Pavlač je místem, kam dochází děti a mládež, které spojuje spíše prostředí, ve kterém vyrůstají, než barva pleti a to přesto, že většina klientů jsou Romové. Těmto dětem a mladým lidem klub nabízí bezpečné místo pro trávení volného času a zároveň podporu a odbornou pomoc s problémy. Klub Pavlač tak již více než pět let pomáhá dětem a mladým lidem, kteří se nacházejí v nepříznivé životní situaci.

Klub Pavlač a další programy Ratolesti Brno jsou finančně podpořeny ze sbírky POMOZTE DĚTEM.

Přečteno: 1655x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Kultura, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo