romea - logo
21. září 2019 (sobota)
svátek má Matouš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Děti z Ratolesti Brno vystoupí v pořadu ČT „Věříš si?“

Brno, 6.4.2007 13:58, (ROMEA)

"Věříš si? Věř si a pomáhej dětem!" jako speciál pořadu ke sbírce POMOZTE DĚTEM představí na Velikonoční pondělí v České televizi podpořené projekty, mezi které patří i programy občanského sdružení RATOLEST BRNO, Nízkoprahový klub Pavlač a taneční soubor MERCI (9. 4. 2007 v 11.25 na ČT1).

Marek Ferko, Maruška Balogová a Petr Lacko získali možnost před diváky ukázat své koníčky a pochlubit se svými úspěchy. Čtrnáctiletý Marek je úspěšný fotbalista starších žáků SK Moravská Slavia Brno. Osmiletá Maruška a třináctiletý Petr zvítězili na soutěži Romský talent 2006 v romském zpěvu a tanci, které v pořadu také ukáží.

Taneční soubor MERCI, který je aktivitou klubu Pavlač občanského sdružení RATOLEST BRNO, má za sebou celou řadu vystoupení a také úspěchy v soutěži Romský talent 2005 a 2006 v Praze. V souboru se děti od 3 do 15 let učí romské tance pod vedením Moniky Balogové. V nejbližší době soubor vystoupí například na oslavě Mezinárodního dne Romů 10. 4. na náměstí Svobody v Brně a 20. 4. na soutěži Miss Roma v Hodoníně.

Nízkoprahový klub Pavlač je místem, kam dochází děti a mládež, které spojuje spíše prostředí, ve kterém vyrůstají, než barva pleti a to přesto, že většina klientů jsou Romové. Těmto dětem a mladým lidem klub nabízí bezpečné místo pro trávení volného času a zároveň podporu a odbornou pomoc s problémy. Klub Pavlač tak již více než pět let pomáhá dětem a mladým lidem, kteří se nacházejí v nepříznivé životní situaci.

Klub Pavlač a další programy Ratolesti Brno jsou finančně podpořeny ze sbírky POMOZTE DĚTEM.

Přečteno: 1652x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Kultura, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo