romea - logo
28. března 2020 (sobota)
svátek má Soňa
Loading
rozšířené vyhledávaní

Děti z Ratolesti Brno vystoupí v pořadu ČT „Věříš si?“

Brno, 6.4.2007 13:58, (ROMEA)

"Věříš si? Věř si a pomáhej dětem!" jako speciál pořadu ke sbírce POMOZTE DĚTEM představí na Velikonoční pondělí v České televizi podpořené projekty, mezi které patří i programy občanského sdružení RATOLEST BRNO, Nízkoprahový klub Pavlač a taneční soubor MERCI (9. 4. 2007 v 11.25 na ČT1).

Marek Ferko, Maruška Balogová a Petr Lacko získali možnost před diváky ukázat své koníčky a pochlubit se svými úspěchy. Čtrnáctiletý Marek je úspěšný fotbalista starších žáků SK Moravská Slavia Brno. Osmiletá Maruška a třináctiletý Petr zvítězili na soutěži Romský talent 2006 v romském zpěvu a tanci, které v pořadu také ukáží.

Taneční soubor MERCI, který je aktivitou klubu Pavlač občanského sdružení RATOLEST BRNO, má za sebou celou řadu vystoupení a také úspěchy v soutěži Romský talent 2005 a 2006 v Praze. V souboru se děti od 3 do 15 let učí romské tance pod vedením Moniky Balogové. V nejbližší době soubor vystoupí například na oslavě Mezinárodního dne Romů 10. 4. na náměstí Svobody v Brně a 20. 4. na soutěži Miss Roma v Hodoníně.

Nízkoprahový klub Pavlač je místem, kam dochází děti a mládež, které spojuje spíše prostředí, ve kterém vyrůstají, než barva pleti a to přesto, že většina klientů jsou Romové. Těmto dětem a mladým lidem klub nabízí bezpečné místo pro trávení volného času a zároveň podporu a odbornou pomoc s problémy. Klub Pavlač tak již více než pět let pomáhá dětem a mladým lidem, kteří se nacházejí v nepříznivé životní situaci.

Klub Pavlač a další programy Ratolesti Brno jsou finančně podpořeny ze sbírky POMOZTE DĚTEM.

Přečteno: 1655x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Kultura, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační foto: Lukáš Houdek

V sociálně vyloučených lokalitách se kvůli onemocnění COVID-19 omezují terénní služby, pracovníci neziskovek nemají ochranné pomůcky

18.3.2020 13:30
Obyvatelé v sociálně vyloučených lokalitách se potýkají s některými specifickými problémy v souvislosti s onemocněním COVID-19. Podle ředitele Agentury pro sociální začleňování Davida Beňáka je možné u obyvatel očekávat výpadek příjmů, který může v krajním případě způsobit ztrátu bydlení anebo nesplnění podmínek insolvence. Problém může být také domácí vyučování, protože rodiny nemají dostatečné připojení k internetu. Neziskové organizace v lokalitách vyvěšují informační letáky v češtině a v romštině a kvůli nedostatku ochranných pomůcek omezují své terénní služby.
 celý článek

--ilustrační foto--

Problémy soustředěné v romských osadách na Slovensku mohou být při epidemii koronaviru smrtelné

16.3.2020 13:50
Problémy soustředěné v romských osadách na Slovensku mohou být při epidemii koronaviru smrtelné. Upozorňuje na to slovenský server SME.
 celý článek

Michael O'Flaherty, ředitel Agentury Evropské unie pro základní práva

videoMichael O'Flaherty, ředitel Agentury Evropské unie pro základní práva: V boji s koronavirem nemá rasismus místo, lze zajistit právo na zdraví i základní lidská práva každého člověka

13.3.2020 13:40
Před pár dny jsem byl šokován rozhovorem s číšníkem v jedné restauraci. Řekl mi, že epidemii koronaviru lze vyřešit tak, že se zastaví příchod migrantů do jeho země, neboť tito migranti mají špatné hygienické návyky. Díky této šokující poznámce, jsem si uvědomil, do jaké míry se současná situace dotýká lidských práv, stejně jako veřejného zdraví.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo